Jak przygotować twarz pod makijaż?

Jeśli myślimy o makijażu, który ma prezentować się naprawdę dobrze, musimy mieć na uwadze to, że osiągnięcie tego celu nie będzie możliwe, jeśli skóra, na którą go nałożymy, będzie zaniedbana. Gdy więc mamy w planach osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu, musimy zadbać o nią ze szczególną starannością.

Peeling, oczyszczanie i tonizacja

Dbanie o regularne złuszczanie skóry ciągle jest zabiegiem pomijanym przez wiele osób. Tymczasem właśnie te działanie prowadzi do wygładzenia cery, a co za tym idzie – do równomiernego nałożenia podkładu. Gdy zależy nam na makijażu na szczególną okazję, najlepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością wykonanie peelingu z jednodniowym wyprzedzeniem. Jeśli zaraz po zabiegu nałożymy na twarz maskę, damy szansę składnikom aktywnym na jeszcze lepsze wniknięcie w skórę. Peeling w dniu wielkiego wyjścia także nie jest złym pomysłem, w takim przypadku należy jednak zatroszczyć się o to, aby nie był zbyt agresywny.

Regularne wykonywanie peelingu jest dobrym pomysłem, nie może być jednak jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym przygotowującym skórę do makijażu. Wcale nie mniej ważne okazuje się również jej możliwie jak najdokładniejsze oczyszczanie. To właśnie ten zabieg często decyduje o trwałości makijażu. Jeśli twarz nie jest w pełni czysta, nieustannie pracująca skóra będzie chciała uwolnić się od zanieczyszczeń, a to przyczyni się do znaczącego pogorszenia się trwałości makijażu.

Przygotowanie skóry pod oczami i ust

Jeśli i my uważamy, że to właśnie oczy są zwierciadłem duszy, powinniśmy zadbać o to, aby makijaż podkreślał ich wyjątkowość. Intensywny tryb życia i nieustanne niedobory snu nie ułatwiają tego zadania. Warto więc wyrobić sobie nawyk nakładania płatków pod oczy. Już po dziesięciu minutach najlepsze z nich są w stanie zniwelować nie tylko obrzęki, ale również niewielkie zmarszczki.

Także ustom dobrze jest poświęcić odpowiednio wiele uwagi. Nawet perfekcyjny makijaż nie radzi sobie przecież najlepiej z suchymi, odstającymi skórkami. Jeszcze przed nałożeniem kolorowej pomadki dobrze jest więc przeprowadzić peeling ust. W tym celu nie trzeba nawet kupować drogich kosmetyków. Wystarczy miód połączony z cukrem i nałożony na płatek kosmetyczny.

Serum i krem pod makijaż

Choć nie jest to czynność, którą należy wykonywać przed każdym malowaniem się, przed wyjątkowo ważnym wyjściem warto skorzystać z serum. Kosmetyki określane takim mianem są lekkie, a tym samym szybko się wchłaniają. Mają działanie nawilżające, potrafią też ukrywać wiele niedoskonałości skóry. Ich działanie jest dość silne, a efekty szybko widoczne, warto więc zainteresować się nimi.

Nawet, jeśli nie chcemy korzystać z możliwości stwarzanych przez serum, z pewnością pomoże nam sięgnięcie po krem pod makijaż. Do niedawna panowało przekonanie, że ten sam krem może być stosowany zarówno na twarz, jak i pod oczy, dziś jednak odchodzi się od takiego podejścia zalecając wejście w posiadanie dwóch kosmetyków. Krem do twarzy doskonale nawilża i wygładza skórę, krem pod oczy jest dostosowany do delikatnej skóry pod oczami. Ich regularne stosowanie przekłada się w

Dodaj komentarz