Szampon w kostce – hit czy kit?

W świecie kosmetyków do włosów wiele się dzieje. Zaskoczeniem nie jest więc dla nas to, że możemy się cieszyć coraz to nowymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest szampon w kostce chętnie oferowany zarówno przez klasyczne sklepy, jak i przez drogerie. Rosnące zainteresowanie tym kosmetykiem nakazuje zadać sobie pytanie o to, czy i nam mógłby się on spodobać.

Szampon w kostce – co to właściwie jest?

Pierwszy rzut oka na szampon w kostce może okazać się mylący, bo mamy do czynienia z kosmetykiem, który swoim wyglądem przypomina mydło. Na tym jednak podobieństwa się kończą, bo ma on wiele zalet, o których w przypadku mydła nie może być mowy. Szampon w kostce nie tylko nie zakwasza skóry głowy, ale również nie osłabia włosów. Jego działanie można porównać z tym, jakie charakteryzuje szampon w jego klasycznym wydaniu, a jedyna różnica polega na to, że jego kształt jest opisywany jako zdecydowanie bardziej poręczny.

Szampon w kostce i jego działanie

Wiele osób przyznaje, że miało już okazję usłyszeć o dobroczynnym wpływie szamponu w kostce na włosy. Te same osoby nie ukrywają jednak, że same podchodzą sceptycznie do tego rozwiązania. Okazuje się przy tym, że obawy nie mają nic wspólnego z wcześniejszymi negatywnymi doświadczeniami. Są podyktowane przede wszystkim lękami, czy szampon, który nie ma postaci płynu, będzie się w ogóle pienił i czy pomoże skórze głowy, której dobry stan ma ogromny wpływ na kondycję włosów.

Wszystkie wspomniane obawy są pozbawione uzasadnienia. Działanie szamponu w kostce może być, bez obaw, porównywane do tego, jakie ma jego odpowiednik w płynie. Jakby tego było mało, mamy do czynienia z rozwiązaniem, z którego możemy z powodzeniem korzystać myjąc całe ciało. Szampon w kostce ma i ten atut, że zajmuje niewiele miejsca, sprawdza się więc znakomicie jako kosmetyk, który można zabrać ze sobą w podróż.

Skład szamponu w kostce i jego przeznaczenie

Nie ma prostej odpowiedzi o to, kogo w pierwszej kolejności powinien zainteresować szampon w kostce. Aby ją poznać należy więc zainteresować się jego składem. Dziś na rynku mamy do czynienia z coraz większym wyborem tego rodzaju kosmetyków. Bez trudu znajdziemy więc kosmetyki do włosów przetłuszczających się, osłabionych, łamliwych oraz suchych. Pamiętajmy jednak, że to nie nazwa, ale skład kosmetyku przesądza o poziomie zadowolenia odczuwanym podczas korzystania z niego. Jeśli więc nasze włosy są szczególnie wrażliwe, przed zakupem upewnijmy się, że mamy do czynienia z szamponem wolnym od konserwantów i SLS-ów.

Największe zalety szamponów w kostce?

Nie tylko łatwość użycia i coraz większa dostępność są zasługującymi na uwagę zaletami szamponów w kostce. Za ich stosowaniem przemawia również to, że świetnie się pienią, doskonale radzą sobie z oczyszczaniem skóry głowy, a do tego skutecznie ją nawilżają, co eliminuje problem związany z jej swędzeniem. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szamponem w kostce z uznaniem wypowiadają się również na temat jego wydajności. Można go zużyć do końca, a ponieważ nie wymaga opakowanie innego niż kartonowe pudełko, szampon w kostce jest przykładem kosmetyku przyjaznego nie tylko naszym włosom, ale i planecie.

Dodaj komentarz