Jak dobrać ubrania do sylwetki X?

Osoby posiadające sylwetkę X, nazywaną też figurą klepsydry, często mogą usłyszeć westchnienia oznaczające podziw i uznanie. To właśnie ten rodzaj figury jest często określany mianem idealnego, trudno więc dziwić się, że wiele osób marzy tylko o nim. Czy jednak rzeczywiście dobór ubrań dla sylwetki X jest tak oczywisty? Czas się o tym przekonać.

Czym się charakteryzuje sylwetka X?

Figura klepsydry jest na tyle charakterystyczna, że jej posiadaczki przeważnie nie mają żadnych problemów z jej zdefiniowaniem. Jej znakiem rozpoznawczym jest idealna proporcjonalność. Sylwetka X charakteryzuje się zatem dość wydatnymi biodrami, których szerokość dorównuje tej, jaka charakteryzuje ramiona. Spojrzenia przyciąga też talia z idealnym wcięciem. Kobiety o figurze klepsydry mają też zazwyczaj duży biust, choć nie jest to reguła, od której niema żadnych odstępstw.

Kreacje dla sylwetki X – najważniejsze wytyczne

Kobiety, które mogą pochwalić się sylwetką klepsydry, z pewnością nie mają podstaw do narzekania wchodząc do sklepu z ubraniami. Choć jednak często słyszą, że dobrze wyglądają we wszystkim, tym, co powinno je zainteresować w pierwszej kolejności, są dobrze dopasowane ubrania. To właśnie w sukienkach tubach, ołówkowych spódnicach i przylegających topach wyglądają naprawdę dobrze. Sylwetka X to także mocny argument przemawiający za tym, aby wybierając kolejne kreacje chętnie podkreślać talię. Ta jest prawdziwą dumą pań o figurze klepsydry, warto więc stawiać zarówno na sukienki odcinane pod biustem, jak i na płaszcze, których centralnym elementem jest pasek. Wcięcie w talii sprawia również, że nie trzeba bać się eleganckich bluzek z wysokim stanem.

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jaki dekolt sprawdzi się w ich przypadku najlepiej. Panie o figurze klepsydry mogą stawiać zarówno na optycznie powiększające biust golfy, jak i na odważne dekolty w trakcie litery V. Oczywiście, wskazany jest też umiar. Nie można zapominać o tym, że sylwetka X jest, sama w sobie, wyjątkowo kobieca. Dodatkowe podkreślanie jej atutów nie jest niczym złym, warto zadać sobie jednak pytanie o to, czy jest w ogóle konieczne.

Czy zatem kobiety o figurze klepsydry powinny czegokolwiek unikać? Okazuje się, że tak. Szukając idealnych wzorów dla siebie nie warto zastanawiać się nad printami, bo te znane są z tego, że mają właściwości optycznie poszerzające.

Idealne sukienki dla sylwetki X

Poszukując idealnej sukienki kobiety o figurze klepsydry powinny zwracać się przede wszystkim ku modelom rozkloszowanym. Dobrze sprawdzą się jednak również sukienki ołówkowe, które podkreślą naturalne proporcje nie wprowadzając do nich żadnych korekt. Ciekawym rozwiązaniem są też wspominane już sukienki odcinane pod biustem. Zachwyca się nimi wiele kobiet, niewiele może jednak pozwolić sobie na ich noszenie bez obaw o to, że będą wyglądać dziwnie. Jeśli zależy nam na bardziej klasycznych kreacjach, strzałem w dziesiątkę mogą okazać się sukienki z paskiem w talii.

Spodnie dla sylwetki X

Nie każda kobieta przepada za chodzeniem w spódnicach i sukienkach. Dobra wiadomością okaże się więc z pewnością ta, że sylwetka X idealnie sprawdza się także podczas poszukiwania spodni. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o tych, które mają wysoki stan. Nigdy nie wychodzą z mody, prezentują się świetnie bez względu na to, z jakim charakterem stylizacji mamy do czynienia, a do tego idealnie podkreślają wcięcie w talii. Ich plusem jest również typowe dla nich uwydatnienie pupy, będącej jednym z największych atutów właścicielek sylwetki X.

Dodaj komentarz