Jesień, choć często opisywana jako dość ponura pora roku, ma kilka wyjątkowo optymistycznych akcentów. Jednym z nich jest zabawa andrzejkowa, w czasie której świętowanie tych popularnych imienin łączy się z traktowanymi z przymrużeniem oka próbami zgadywania, co może nam przynieść przyszłość. Jeśli w tym roku odpowiadamy za organizację lub współorganizację takiego spotkania, z pewnością przyda nam się wiedza na temat tego, jak przygotować ozdoby, które je uświetnią. Zdecydowaną większość można przecież stworzyć samodzielnie, doskonale się przy tym bawiąc.
Magiczna atmosfera imprezy andrzejkowej
Jak już wspomnieliśmy, w czasie imprezy andrzejkowej dobra zabawa spotyka się z odrobiną magii. Planując wystrój wnętrza, w którym będzie się ona odbywać, możemy więc dołożyć starań, aby wspomniana magia była w jak największym stopniu wyczuwalna. Wrażenie tajemniczości można stworzyć na co najmniej kilka sposobów. Jeden z najskuteczniejszych zakłada oszczędność w zarządzaniu oświetleniem. Oczywiście, nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której goście zaczną wpadać na siebie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby nie zapalać natychmiast wszystkich świateł. Nie wyeliminujemy całkowicie klasycznego oświetlenia, możemy jednak uzupełnić je o świece, świeczki i lampiony. Wszystkie te źródła światła wymagają dość starannego obchodzenia się z nimi. Należy więc pamiętać o tym, aby nie znajdowały się w miejscach, z których łatwo mogą spać.
Tworząc magiczną atmosferę można też sięgać po mniej konwencjonalne rozwiązania. Jednym z nich są lampki choinkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby sięgnąć po nie pod koniec listopada i pozwolić im zademonstrować swoją moc. Na ich tle świetnie będą prezentować się przyczepione do nich gwiazdy, księżyce i komety. Te możemy zresztą przygotować samodzielnie. Nawet, jeśli nie mamy talentu plastycznego, z pewnością nie będziemy dziś mieli problemu ze znalezieniem szablonu do odrysowania ich kształtów. Szablon można nanieść na kartkę bloku technicznego, a następnie – pokolorować ją lub obkleić papierem do wycinania. Do przygotowywania tego rodzaju ozdób andrzejkowych można zaangażować dzieci. Z pewnością świetnie poradzą sobie z tym zadaniem bawiąc się przy tym naprawdę dobrze.
Jeśli nadal mamy wrażenie, że magii jest za mało, wprowadźmy do dekoracji to, co zwykle kojarzy się z czarowaniem. Może być to talia kart ułożona na stole, szklana kula (a w ostateczności ustylizowany w odpowiedni sposób słoik po dżemie) oraz różdżki (wykonane z dziecięcych ołówków i folii spożywczej).
Zapach tajemnicy na imprezie andrzejkowej
Wyjątkowa atmosfera imprezy andrzejkowej to całość, na którą składa się co najmniej kilka elementów. Jednym z nich są doznania zapachowe. Przygotowując wyjątkowe spotkanie nie można więc o nim zapominać. Najczęściej stawiamy na doznania zapachowe, jakie gwarantują nam świeczki kupowane w sklepach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy stworzyli własny, niepowtarzalny aromat. Przyprawy, zioła, kwiaty i owoce o nietypowym zapachu można kupić bez względu na porę roku. Zgromadzenie ich na niewielkiej przestrzeni z pewnością zapewni niezapomniane doznania. Już samo porozrzucanie pięknie pachnących ziół na stole przynosi znakomite rezultaty. Pachnące zioła i owoce z pewnością zaprezentują się jednak pięknie i stylowo również w koszu i w wazonie.