Jak wyglądać dobrze po imprezie?

Każdej z nas z pewnością przydarzyła się choć jedna w życiu szalona impreza, po której nie można było zbyt długo odpoczywać. Oczywiście, gdy przed nami dzień pełen obowiązków, najlepiej nie imprezować i przeznaczyć noc na spanie. Jeśli jednak postanowiliśmy zerwać z tą zasadą, nie oznacza to wcale, że każdy musi błyskawicznie zorientować się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jak wyglądać dobrze po imprezie? Istnieje na to co najmniej kilka sposobów.

Po pierwsze – pozbądź się makijażu

Jednym z najpoważniejszych błędów, jakie popełniamy zaraz po imprezie, jest pozostawienie makijażu na twarzy. Obiecujemy sobie, że z samego rana uporamy się z nim i nawet przez myśl nam nie przejdzie, jak wiele ryzykujemy. Demakijaż wykonany przed pójściem spać wydaje się jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla naszej skóry. W innym wypadku uniemożliwimy jej oddychanie, a co za tym idzie – jej stan będzie jeszcze gorszy niż w innych okolicznościach. Bez względu więc na to, czy szampański nastrój powoli nas opuszcza, czy też nie – nie pozwólmy sobie na udanie się do łóżka bez demakijażu. Przed snem dobrze jest też zafundować sobie solidną dawkę wody. Nie od dziś wiadomo, że ta doskonale radzi sobie z wypłukiwaniem alkoholu, warto jednak pamiętać i o tym, że przyspiesza regenerację organizmu. Jeśli mamy pod ręką cytrynę, nie zawahajmy się jej użyć. Organizm z pewnością podziękuje nam za solidną dawkę witaminy C.

Po drugie – okłady na oczy

Co, jako pierwsze, zdradzi naszemu otoczeniu, że bawiliśmy się minionej nocy naprawdę dobrze? Nietrudno się domyślić, że to właśnie nasze oczy wystawią nam świadectwo. Co więcej, nie zawsze musi być ono korzystne. Cienie pod oczami wydają się czymś oczywistym po imprezie. Warto jednak pamiętać, że można im przeciwdziałać. Jeszcze przed pójściem spać przyda nam się chłodny okład. Co ważne, nie musimy w tym celu wcale zamawiać specjalistycznych kosmetyków. Często wystarczy zwykła mrożonka czekająca w zamrażarce na stanie się rodzinnym obiadem. Warto podkreślić, że okłady na oczy nie muszą być wcale trzymane na nich zbyt dużo. Już pięć minut powinno wystarczyć, abyśmy byli zadowoleni z efektu końcowego.

Po trzecie – maska na twarz

Powrót z wyczerpującej nas imprezy to świetna okazja do tego, aby sięgnąć po maskę na twarz i przekonać się, jak korzystne może być jej działanie. Co ciekawe, wcale nie musi być to jedna z wielu gotowych masek o działaniu regenerującym. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotować ją samodzielnie sięgając po krem nawilżający i wklepując go w skórę twarzy. Co ciekawe, w tym konkretnym przypadku wcale nie musimy ograniczać jego dawki. Przeciwnie, im więcej nałożymy kremu, tym lepszy okaże się rezultat końcowy. Oczywiście, po kilku minutach możemy ściągnąć jego nadmiar. Trudno o lepszą regenerację skóry przesuszonej po imprezie.

Po czwarte – lekkie śniadanie

Jak lekkie śniadanie może nam pomóc w tym, aby wyglądać dobrze po imprezie? Okazuje się, że może okazać się wsparciem znacznie cenniejszym niż można byłoby się początkowo spodziewać. Ciężkostrawny posiłek, wbrew naszym oczekiwaniom, wcale nie musi dać nam zastrzyku energii. Przeciwnie, może potęgować wrażenie ospałości. Tymczasem jogurt z owocami jest nie tylko lekki i pożywny, ale również odświeża oddech i przyspiesza regenerację przewodu pokarmowego.

Dodaj komentarz