Jeśli zależy nam na pięknych, mocnych włosach, które nie mają skłonności do przetłuszczania się, musimy liczyć się z tym, że zakup dobrego szamponu wcale nie musi być wystarczający. Poziom naszego zadowolenia z efektu końcowego pielęgnacji z pewnością będzie większy, jeśli uzupełnimy ją o peeling skóry głowy. Zanim jednak przystąpimy do pierwszego tego rodzaju zabiegu, spróbujmy poszukać odpowiedzi na pytanie o to, co sprawia, że może on zmienić nasz sposób myślenia o dbaniu o włosy.
Po co nam peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy to zabieg, który niesie za sobą szereg korzyści. Jego naczelnym zadaniem jest oczyszczenie skóry. Nawet myta regularnie, z wykorzystaniem wysokiej jakości szamponu, nie jest ona przecież uwalniana całkowicie od resztek kosmetyków oraz martwego naskórka. Krótki masaż, na jakim bazuje peeling skóry głowy, jest w stanie poprawić również krążenie krwi, dotlenić cebulki i ułatwić skórze przyjmowanie składników odżywczych dostarczanych jej z wykorzystaniem szamponów i odżywek. Wykonując peeling jedynie od czasu do czasu, możemy mieć pewne wątpliwości, co do tego, na ile okaże się on skuteczny. Jeśli jednak postawimy na regularność zabiegu, szybko dostrzeżemy pierwsze zmiany.
Peeling skóry głowy, który jest wykonywany systematycznie, prowadzi przede wszystkim do tego, że skóra jest lepiej odżywiona. Wpływa jednak korzystnie także na same włosy sprawiając, że te wolniej się przetłuszczają. Osoby, które przekonały się do tego zabiegu, nie narzekają już również na swędzenie skóry, odnoszą przy tym wrażenie, że włosy nie tylko zaczynają szybciej rosnąć, ale również rzadziej daje się we znaki zjawisko polegające na ich wypadaniu.
Peeling skóry głowy – kiedy go wykonywać?
Rosnąca popularność peelingu skóry głowy sprawia, że z większą łatwością możemy rozprawiać się z mitami na jego temat. Dziś nie mamy więc wątpliwości, że powinien być on wykonywany przynajmniej raz na tydzień, bez względu na to, jaki mamy rodzaj włosów i jaki jest charakter problemów, na jakie napotykamy. Oczywiście, w pewnych sytuacjach włączenie peelingu skóry głowy do regularnych zabiegów okazuje się czynnością, z którą nie powinniśmy zwlekać. Dzieje się tak wtedy, gdy włosy są osłabione, skóra jest wyraźnie podrażniona i można dostrzec na niej zaczerwienienia, a także wtedy, gdy szybkiemu przetłuszczaniu się włosów towarzyszy nieprzyjemne swędzenie głowy. Wskazaniem do peelingu jest również łupież, brak objętości włosów, obecne na skórze głowy krostki i wypadanie włosów.
Jak wybrać właściwy peeling do skóry głowy?
Odwiedzając drogerie i apteki możemy dość szybko zorientować się, że peeling do skóry głowy budzi coraz większe zainteresowanie wśród producentów kosmetyków. Gotowe produkty peelingujące są łatwo dostępne i proste w użyciu, a znakiem rozpoznawczym zdecydowanej większości jest krótki skład bazujący na tym, co zawdzięczamy naturze. Na szczególne podkreślenie zasługuje to, że składniki, na których bazują gotowe produkty, są dobierane tak, aby rozwiązywać konkretne problemy. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie również temu, aby przygotować peeling do skóry głowy samodzielnie.
Jak wykonać peeling skóry głowy?
Jeśli zdecydowaliśmy się na gotowy peeling skóry głowy, przed jego pierwszym użyciem zapoznajmy się z wytycznymi udzielonymi przez jego producenta, a następnie róbmy wszystko, aby przestrzegać tego rodzaju zaleceń. Jeśli brak szczegółowych wytycznych, pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby przed wykonaniem peelingu starannie umyć głowę. Najlepiej zrobić to z wykorzystaniem szamponu o działaniu złuszczającym. Jego użycie zwiększy efekty peelingu.
Już po umyciu włosów szamponem konieczne jest odciśnięcie zebranego na włosach nadmiaru wody. Gdy włosy są wilgotne, ale nie mokre, można zdecydować się na nałożenie peelingu na skórę głowy. Produkt najlepiej rozprowadzać delikatnymi, kolistymi ruchami pamiętając o tym, że samo masowanie powinno trwać przez około 5 minut. Po upływie tego czasu można sięgnąć po ciepłą wodą, aby zmyć resztki produktu. Peeling ułatwia wnikanie substancji odżywczych w głąb skóry, dobrym pomysłem może być więc umycie głowy jeszcze raz – tuż po jego zakończeniu. Warto sięgnąć wtedy po dość delikatny szampon tak, aby nie doprowadzić do niepotrzebnego obciążania włosów.