Inne spojrzenie

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Inne spojrzenie

Postautor: wipstudio » 29 paź 2018, 19:28

Czy jeżeli miałbyś już wszystko spojrzał byś inaczej na świat ?
Takie pytanie można zasłyszeć u ludzi którzy osiągnęli wiele w swym dorobku życiowym.
Fakt każdy z nas pędzi poprzez pryzmat materialnej potrzeby zabezpieczenia bytu, ile to razy się nie słyszy że wygrało by się w totka i w końcu rzuciło te paskudną robotę, a zaczęło żyć jak pan.
I tym zdaniem możemy określić 99% procentu populacji. Są jednak osoby które mają inne spostrzeżenie na świat, żyjący ludzie nawet nie w ubóstwie, a w dostatku mówią nam opamiętajcie się i spójrzcie na to z innej perspektywy.
Zgadzam się z nimi lecz nie stać mnie na rzucenie doczesnego życia i przejście na antykonsupcjonizm (miara odrzucenia doczesnego bytu opiera się na potrzebie konsumpcji dóbr niekoniecznie potrzebnych do życia jak smartfon czy telewizor), zamieszkanie na polach malowanych niczym filmy z Nowej Zelandii i życie w "dostatku" mentalnym.
Oczywiście mógłbym bez najmniejszego problemu pożyczyć xxxx zł aby taki domek sobie zafundować - nie wyrastają z ziemi - żyć z upraw i bydła, ale kto to spłaci ? Patrząc w chłodne statystyki tylko 34 % ludzi na to stać by nie zarabiać oraz żyć nie martwiąc się o jutro.
Takie życie ma swoje plusy - wymienicie ? "
Ja dodam kilka :
+ spokój od urzędów (minimum formalności, dowód osobisty i ewentualne sprawy społeczne [śmierć,narodziny])
+ brak potrzeby rywalizacji = spokojna głowa, brak nerwów
+ nie zarabiam, nie wydaje - mam co mam i nikt mi tego nie odbierze prócz natury
+ wolność
+ rewaloryzacja od nowa strefy obowiązków ( karmienie, podlewanie, oranie itp) zamiast 8h w pracy plus dojazd, korki, szef krzyczy, korki, maile po pracy, telefony od telemarketerów.

Jakie jest Wasze podejście to tego tematu ?

Wróć do „Tematy różne”