O wielkości małego człowieka

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 26 wrz 2018, 13:42

Poruszam temat znany od zalania dziejów, mimo to dla coraz więcej osób wydaje się błachy.
Otóż przypomniałem sobie ostatnio że tytanem nie jestem i zachorować każdemu wolno ;)
Jak strzała z nieba dotknęła mnie świadomość jaki słabym organizmem jest człowiek i wszystko we wszechświecie może mnie zabić od tak.
Wylecę poza ziemię brak powietrza, pokarmu a na ziemi ?
Wodę i strawę zawsze się znajdzie, lecz takie małe wariaty jakimi są bakterie skutecznie unieruchomiły mnie na tydzień w domu. A co gdybym sobie "olał" sobie drobne dolegliwości i nie leczył ich ?
Właśnie - wszystko.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 03 paź 2018, 14:05

Człowiek jest jak trawa rosnąca na przymorskiej wydmie byle podmuch potrafi ją położyć więc musi ona być silna i wytrzymała aby z powrotem się podnieść.
Czy wystarczy jej do życia słońce? nie, to za mało, być może musi mieć dobrą ziemię aby korzeń był mocno zagłębiony i w ten sposób wiatr jej nie zerwie ale czy na tej wydmie oprócz morskiego piasku jest taka ziemia bogata w składniki odżywcze? jestem pewna że tak wiele zależy od determinacji i gatunku tej trawy korzeń musi szukać rozrastając się i stawiając opór napadającym na niego szkodnikom tracąc swe liczne odrosty ważny jest człon to on w końcu wzmocni roślinę rozrastając się i w końcu doprowadzi do rozsiania wszędzie i mimo że dzibło uschnie w końcu właściwie końca nie będzie bo roślina wydała plon.

Wiara jest podstawą egzystencji człowieka bez niej życie i śmierć nie miało by sensu.
Przyznam jednak ,że nie rozumiem jaki jest sens choroby terminalnej bez możliwości poświęcenia jej ze względu na zjedzony mózg na korzyść wiary? (moja teściowa)no ale jak się domyślam pewnie wszystko ma sens tylko ;) ja jestem zbyt małym człowiekiem aby to zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 14:12 przez cytryna, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Sprawy ludzkie”