Implant słuchowy przy niedosłuchu? Proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
Cranberry
Nowy
Data: 12 lut 2018, 13:46

Postautor: Cranberry » 12 lut 2018, 17:18

Czy jest tutaj ktoś na forum, kto również cierpi na głęboki niedosłuch i podzieliłby się swoja historią? Jaką metodę leczenia zalecił Wam lekarz? Czy jesteś z niej zadowolony?
Ja tydzień temu zakwalifikowałam się do zabiegu wszczepienia implantu ślimakowego i jestem pełna obaw. Ciągle zadaję sobie wiele pytań np. co jeśli zabieg się nie uda lub nie przyniesie oczekiwanych rezultatów…

Jeśli macie jakieś (najlepiej pozytywne :)) doświadczenia to na pewno pomogłoby mi to przezwyciężyć strach przed operacją.
Dziękuje i pozdrawiam Was ciepło!

gosposia
Nowy
Data: 18 lut 2018, 11:14

Postautor: gosposia » 22 lut 2018, 18:45

Cześć :) Mój synek przeszedł zabieg wszczepienia implantu słuchowego już ponad rok temu. Wcześniej nosił aparaty słuchowe, jednak wada słuchu dalej się pogłębiała, więc zdecydowaliśmy się na implant. Uważam, że było to najlepsze możliwe rozwiązanie. Implant znacznie ułatwił mojemu synowi życie. Przede wszystkim implant (przynajmniej ten, który ma mój syn) jest dużo wygodniejszy niż aparat. Jeśli chodzi o sam zabieg, to nie powinnaś się niczego obawiać. Jest on całkowicie bezpieczny i trwa max. 3 godziny. Po zabiegu będziesz musiała spędzić kilka dni w szpitalu, ale operacja na pewno się opłaci i bardzo szybko poczujesz zmianę. Mój syn np. wcześniej był bardzo zamknięty w sobie, zaczynałam się o niego nieco martwić. Nie miał kolegów, nie lubił grać w piłkę itd. Od momentu wszczepienia implantu stał się znacznie bardziej pewny siebie i bardziej aktywny fizycznie – nie nadążam z praniem brudnych koszulek po meczach z kolegami :) Także głowa do góry! Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to śmiało pytaj, postaram się pomóc. :)