Co przyniesie najbliższa przyszłość?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Co przyniesie najbliższa przyszłość?

Postautor: dagmar5 » 12 sty 2018, 19:35

O przyszłości człowieka i ziemi apostoł Piotr napisał: „Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego [Boga] obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość” (2 Piotra 3:13). Pierwsze proroctwo o „nowych niebiosach i nowej ziemi” zostało zanotowane w Księdze Izajasza (Izajasza 65:17; 66:22). Powołując się na nie, Piotr wskazał, że za jego czasów jeszcze się w pełni nie urzeczywistniło.

Później w Księdze Objawienia, spisanej około roku 96 n.e. przez apostoła Jana, „nową ziemię” powiązano z błogosławieństwami Królestwa Bożego (Objawienie 21:1-4). Obecnie spełniają się słowa Jezusa i apostoła Pawła dotyczące okresu mającego poprzedzać nadejście tego Królestwa. Możemy zatem oczekiwać, że Królestwo to już wkrótce utoruje drogę nowemu światu. Jakie przyniesie on dobrodziejstwa? Na to pytanie również odpowiada biblijna Księga Izajasza.

Dobrodziejstwa, jakie przyniesie Królestwo


Ogólnoświatowy pokój i jedność religijna. „Przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Naród nie podniesie miecza przeciw narodowi ani się już nie będą uczyć wojowania” (Izajasza 2:2-4).

Pokój między ludźmi a zwierzętami. „Wilk pobędzie trochę z barankiem, a lampart będzie leżał z koźlęciem, jak również cielę i młody grzywiasty lew, i wypasione zwierzę — wszystkie razem; i będzie je prowadził mały chłopiec. Krowa i niedźwiedzica będą się paść; ich młode będą leżeć razem. I nawet lew będzie jadł słomę tak jak byk. (...) Nie będą wyrządzać szkody ani przywodzić do zguby na całej mojej świętej górze; gdyż ziemia będzie napełniona poznaniem Jehowy, tak jak wody pokrywają morze” (Izajasza 11:6-9).

Dostatek żywności dla wszystkich. „Na tej górze Jehowa Zastępów wyprawi dla wszystkich ludów ucztę z potraw obficie nasączonych oliwą, ucztę z wina trzymanego na osadach, z potraw obficie nasączonych oliwą, pełnych szpiku, z wina trzymanego na osadach, przecedzonego” (Izajasza 25:6).

Usunięcie śmierci. „Pochłonie on [Bóg] śmierć na zawsze i Wszechwładny Pan, Jehowa, otrze łzy z każdego oblicza. I hańbę swego ludu zdejmie z całej ziemi, bo tak rzekł Jehowa” (Izajasza 25:8).

Zmartwychwstanie umarłych. „Ożyją twoi umarli, twoje ciała wstaną, obudzą się i będą radośnie śpiewać ci, którzy leżą w prochu, (...) ziemia wyda zmarłych” (Izajasza 26:19, Biblia warszawska).

Sprawiedliwe sądy Mesjasza. „Nie będzie osądzał jedynie na podstawie tego, co się ukazuje jego oczom, ani upominał po prostu na podstawie tego, co słyszą jego uszy. I w prawości osądzi maluczkich, a w prostolinijności udzieli upomnienia na rzecz potulnych na ziemi” (Izajasza 11:3, 4).

Uleczenie chorób. „Otworzą się oczy ślepych, zostaną też otworzone uszy głuchych. Wówczas kulawy będzie się wspinał niczym jeleń, a język niemowy krzyknie wesoło” (Izajasza 35:5, 6).

Nieużytki zamienione w urodzajne ziemie. „Pustkowie i bezwodna okolica będą się wielce radować, a pustynna równina będzie się weselić i zakwitnie jak szafran. Doprawdy, zakwitnie i rozraduje się radością i wesołym wołaniem” (Izajasza 35:1, 2).

„Nowa ziemia”. „Oto stwarzam nowe niebiosa [nowy, niebiański rząd] i nową ziemię [nowe, prawe społeczeństwo ludzkie]; i nie będzie się w umyśle wspominać rzeczy dawniejszych ani nie przyjdą one do serca. Lecz wielce się radujcie i weselcie na zawsze z tego, co stwarzam (...). I pobudują domy, i będą w nich mieszkać; zasadzą winnice i będą spożywać ich owoce. Nie będą budować, aby ktoś inny mieszkał; nie będą sadzić, aby ktoś inny jadł. Bo dni mego ludu będą jak dni drzewa; i moi wybrani będą w pełni korzystać z dzieła swoich rąk. Nie będą się mozolić na darmo ani rodzić na niepokój, gdyż są potomstwem złożonym z błogosławionych przez Jehowę, a wraz z nimi ich potomkowie. I będzie tak, że zanim zawołają, ja odpowiem; kiedy jeszcze będą mówić, ja wysłucham”. „Bo jak nowe niebiosa i nowa ziemia, które ja czynię, ostoją się przed moim obliczem — brzmi wypowiedź Jehowy — tak się ostoi wasze potomstwo i wasze imię” (Izajasza 65:17-25; 66:22).


Księga Izajasza nie jest jedyną księgą biblijną, która zapowiada wspaniałą przyszłość. Biblia zawiera mnóstwo pięknych proroczych opisów tego, czego Bóg dokona za pośrednictwem swego Królestwa poddanego władzy Chrystusa. Czy chciałbyś żyć w takich rajskich warunkach? Jest to możliwe. Przekonaj się osobiście, czego naprawdę Biblia uczy o Bożych zamysłach dotyczących przyszłości, i dowiedz się, jak możesz z tego skorzystać. Świadkowie Jehowy z przyjemnością ci w tym pomogą. (jw.org)

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Co przyniesie najbliższa przyszłość?

Postautor: dagmar5 » 23 sty 2018, 20:31

Koniec cierpień już wkrótce https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... %C3%B3tce/

Świat bez cierpień — wiarygodna obietnica https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... pie%C5%84/


Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości