Piekarnik parowy

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Piekarnik parowy

Postautor: Potylka » 07 gru 2015, 23:34

Co sadzicie o piekarniku parowym. Jakie jest wasze zdanie na ten temat \ Jakie są zalety i wady takiego piekarnika?

adamr
Amator
Data: 03 lut 2015, 12:16

Re: Piekarnik parowy

Postautor: adamr » 09 gru 2015, 10:13

Wad w zasadzie nie uświadczysz. Zalety wynikają z opcji pracy z dodatkiem pary, czyli np. nie wysuszanie potraw przy podtrzymywaniu temperatury. Podobnie jest z pieczeniem mięsa - inne walory smakowe.

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Postautor: Potylka » 11 gru 2015, 0:33

a na jakiej zasadzie one działają, włącza się jakiś odpowiedni guzik z ta funkcją pary czy jak?

adamr
Amator

Postautor: adamr » 11 gru 2015, 11:51

Poniżej masz ciekawą recenzję jednego z piekarników.
Oczywiście jeżeli chcesz piec z dodatkiem pary, to są ku temu odpowiednie programy.
Na filmiku po 6 i 7 minucie. Zresztą recenzja jest dosyć ciekawa i warto obejrzeć ją całą.
https://www.youtube.com/watch?v=rYyay3qBVyk

Blacha
Fanatyk
Data: 17 lis 2013, 18:02

Postautor: Blacha » 13 gru 2015, 14:58

Dla mnie piekarnik parowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem głównie tego względu, że dobre i zdrowe żarcie mona zrobić. Ten filmiku z pod linku fajnie się prezentuje, dobrze wygląda.

Awatar użytkownika
Hadassa
Postowiec Pospolity
Data: 10 kwie 2014, 13:18

Postautor: Hadassa » 27 gru 2015, 16:14

Dla mnie to spełnienie marzeń ;) Jak będziemy wymieniać to na pewno na parowy.
Przede wszystkim możesz na nim zdrowiej gotować, nie używając tłuszczu.
No i wspomniane tu walory smakowe.

Blacha
Fanatyk

Postautor: Blacha » 27 gru 2015, 17:55

Są też piekarniki parowe z serii PlusSteam, w naszej kuchni taki mamy. One mają to do siebie, że można w nich piec z użyciem pary. Piec w dosłownym tego słowa znaczeniu, na przykład chleb czy ciastka. Ja wiem, że można to robić i w zwykłym, ale nam spodobało się to połączenie. Osobiście mam fioła na punkcie zdrowego żarcia, a w takim piekarniku mogę takie spokojnie zrobić. Na parze jest zawsze zdrowo, bez dwóch zdań.

adamr
Amator

Postautor: adamr » 28 gru 2015, 11:47

Cóż, taki piekarnik nadaje się również do pichcenia dobrego żarcia a nie tylko zdrowego. Wszystko zależy od składników, ich jakości, ilości soli, itd. Z drugiej strony potrawy przyrządzane z użyciem pary smakują nieco inaczej.

Blacha
Fanatyk

Postautor: Blacha » 28 gru 2015, 13:50

adamr, no ok z tą solą i innymi składnikami masz rację, ale to się sprawdza w przypadku gotowych dań. Natomiast jak robisz żarcie sam od podstaw to wiesz co w nim jest, dodajesz wszelkich przypraw i dodatków według własnego uznania. Może przedtem źle się wyraziłem, lub czegoś nie dopowiedziałem, ale pisząc o zdrowym jedzeniu miałem na myśli właśnie takie, które wymagają przygotowania samemu od podstaw.

adamr
Amator

Postautor: adamr » 29 gru 2015, 10:25

To fakt, gotowe zestawy często są najmniej zdrowe. Choć w kuchni często popełniane są różne błędy, to także nadmierne solenie. Z drugiej strony modernizacja piekarnika do wersji parowej to krok do przodu. Warto popatrzeć na filmik, który powyżej podałem oraz poszukać podobnych na Youtube, chodzi o przepisy kucharskie z wykorzystaniem piekarników parowych.

master
Początkujący
Data: 10 lip 2012, 21:16

Postautor: master » 31 gru 2015, 12:26

Coraz więcej z nas zaczyna prowadzić zdrowszy tryb życia a co za tym idzie zdrowiej się odżywiać. Piekarniki parowe są coraz bardziej popularne i chyba każda lepsza restauracja jest w taki sprzęt wyposażona. Miałem okazję spróbować bułek upieczonych w piekarniku PlusSteam i nie wiem jak bym musiał się starać ale w zwykłym piekarniku takie by nie wyszły.

marika15
Amator
Data: 08 gru 2013, 23:53

Postautor: marika15 » 02 sty 2016, 15:38

Zdrowe odżywianie to jedno, alee jak u nas czasami jest impreza za imprezą a wiadomo, że wszystkiego jedzenia na raz się nie po je, to na drugi dzień można genialnie odświeżyć jedzenie i jest jak nówka :) Właściwie tej samej jakości jak zaraz po zrobieniu.

Wróć do „Kulinaria”