Co myślicie o zakupach online?

Awatar użytkownika
Anita12
Nowy
Data: 25 sty 2018, 20:29

Postautor: Anita12 » 30 sty 2018, 16:32

Ja nie przepadam za zakupami online. Zdecydowanie bardziej wolę robić zakupy bezpośrednio w sklepie.
Słyszałem nieraz pieśni o bitwach i wyobrażałem sobie, słuchając ich, że klęska może być pełna chwały. Ale teraz widzę, że to rzecz straszna, by nie rzec: rozpaczliwa

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 03 lut 2018, 15:44

Ja jestem za zakupami online, ale przede wszystkim należy zapoznać się z regulaminem sklepu internetowego by się nie naciąć.
Przytoczę ostatnią historię z jaką sie do mnie zwrócono.
Zakupy opiewały na ok 200 zł i miały to być buty.
Oczywiście w myśl rozsądku ja bym firmę sprawdził wszędzie gdzie się da od KRS po historię domeny z jakiej korzysta.
Okazało się i to jasno było sformułowane w regulaminie że nie kupili butów a usługę ich sprowadzenia z zagranicy (chiny itp) .
Nie zarejestrowali użytkownika (zakupy praktycznie niezarejestrowane) i zapłacili przelewem poza przelewy24/payu itp
Firma istnieje ale siedzibę ma w wirtualnym biurze a numerów kontaktowych brak. Pieniądze na 100% nie odzyskane i i brak towaru.
Także uważajcie. Jeżeli macie jakieś wątpliwości co do sklepu piszcie do mnie PW lub utworzymy osobny temat i sprawdzę dla Was sklepy.

zosia7
Nowy
Data: 24 lut 2018, 10:01

Postautor: zosia7 » 24 lut 2018, 10:16

Moim zdaniem trzeba isc z duchem czasu i korzystac z mozliwosci jakie daje nam technologia. Internet ma juz praktycznie kazdy w domu wiec nie widze przeszkod w robieniu zakupow online. Waznym faktem jest kupowanie tylko w sprawdzonych sklepach. Warto najpierw podpytac kogos bardziej doswiadczonego w temacie jak zweryfikowac autentycznosc danej oferty. Jesli chodzi o akcesoria fotograficzne to duzy wybor maja tutaj https://fripers.pl/c/ramki/ takze mozna smialo korzystac. Robilam juz tam zakupy wielokrotnie. Mozna takze odebrac rzeczy w sklepie stacjonarnym .. na to tez warto zwracac uwage.