Wakacje z biurem czy na własną rękę.

scofield
Początkujący
Data: 03 wrz 2015, 9:38

Postautor: scofield » 30 sie 2017, 20:08

To zależy w sumie jak chcesz spędzić wakacje i czego od takiego wyjazdu oczekujesz :) Ja jeździłem i z biurem i na własną rękę i osobiście preferuje to drugie rozwiązanie :) Jak mam nad wszystkim kontrolę :D W tym roku z całą rodzinką wybraliśmy nasze morze i hotel w Ustce. A to dlatego, że znajomi nam bardzo polecali no i mieli rację jak sie okazało. A sama Ustka to przeurocze miejsce, naprawdę, jest tam co robić :)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 22:37 przez wipstudio, łącznie zmieniany 1 raz.

kupers
Raczkujący
Data: 23 sty 2017, 16:06

Postautor: kupers » 09 lis 2017, 16:27

Z biurem podróży, od lat. Sami robimy jedynie krótkie wypady.
Czemu? Bo wolimy mieć wszystko załatwione przez kogoś. Żeby ogarnąć wyjazd za taką samą cenę, jak z BP, trzeba naprawdę każdą usługę kupić mega okazyjnie - lot, hotel, transfer, ubezpieczenie.
Rezerwuję zawsze przez agenta - Travelplanet. W cenie wyjazdu mam ubezpieczenie na wypadek bankructwa BP, ale nawet bardziej chodzi o to, że mam podane oferty wszystkich biur podróży w jednym portalu. Czasami ten sam termin, ten sam hotel potrafi kosztować w zależności od biura nawet kilka tysięcy więcej. Zatem chyba warto, prawda?

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 09 lis 2017, 23:34

Oczywiście że tak. Jednak chce pojechać na odludzie jakieś np pole we Włoszech. Oferty BP przeważnie pokazują centra ludności (hotele itp) ja osobiście jestem odludkiem i lubię spokój. Nawet szukając po winiarniach mozna sie dogadac z właścicielami o nocleg i przeżyć coś innego. Ja nie lubie wakacji typu hotel basen plaza hotel bar spac. Wole połazić z aparatem po górach i dolinach.

paula
Początkujący
Data: 27 gru 2016, 12:54

Postautor: paula » 07 gru 2017, 8:55

Dawniej na wakacje jechaliśmy z dziećmi nad morze na własną rękę. Obecnie już marzy mi się prawdziwy wypoczynek bez martwienia o szczegóły Ponadto pogoda odgrywa decydującą rolę do trudno w nią trafić Wybieram więc wczasy tygodniowe w ciepłych krajach takich jak Grecja czy Włochy.Kupuję wczasy np w Itace ,ubezpieczenie w https://tueuropa.pl/ i bezpiecznie udajemy się na wypoczynek

domidominika
Nowy
Data: 13 sty 2018, 11:02

Postautor: domidominika » 13 sty 2018, 11:23

Ja wyznaję zasadę, że na własną rękę i najlepiej z plecakiem, a nie wypchaną walizką. Spontan to moja filozofia!

Awatar użytkownika
natalialopek
Nowy
Data: 09 lut 2018, 13:57

Postautor: natalialopek » 27 lut 2018, 17:28

Wszystko jedno, byleby wybrać się na narty :) Moim zdaniem to jest naprawdę bardzo dobra koncepcja :)
-Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.

Awatar użytkownika
Cranberry
Raczkujący
Data: 12 lut 2018, 13:46

Postautor: Cranberry » 19 mar 2018, 17:38

Ja tam zawsze chodzę do biura. Nie chodzi nawet o bezpieczeństwo płatności, bo zakupy przez internet robię bardzo często i nie boję się płacenia w ten sposób, ale o poradę kogoś doświadczonego w tym temacie, poza tym lubię, jak wszystko jest już załatwione i nie muszę się o nic martwić, nawet o parking. Dodatkowo opinie hoteli w internecie nie są w 100% wiarygodne, a ja lubię dowiedzieć się ciekawostek, gdzie pójść, co zobaczyć itd?

A skoro już Pani w biurze poświęciła dla mnie tak dużo czasu, żeby mi opowiedzieć co i jak i doradzić fajne miejsce czy wyszukać interesujących ofert, to nie mogłabym być na tyle bezczelna, żeby te same wakacje kupić sobie po powrocie do domu przez internet i nie dać jej zarobić.

Pegi
Początkujący
Data: 03 gru 2015, 16:00

Postautor: Pegi » 15 kwie 2018, 15:37

kalkulowaliśmy i co roku organizujemy sie sami. Znajdujemy kraj, miejsca które chcemy odwiedzic, opracowujemy trasę i warte odwiedzenia miejsca.Szukamy noclegów i wyruszamy. Jeszcze ubezpieczenie, najczęściej tu http://pkoubezpieczenia.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-moje-podroze24-2. Takie wakacje zawsze wyjdą taniej. Czasami na kwaterze jest kuchnia, to coś tam sobie ptrzygotujemy, szukamy tańszych roozwiazan, jedziemy gdzie chcemy, oglądamy co chcemy. Ja bym sie nie zamieniła, ale to zalezy co kto lubi:)

Awatar użytkownika
Cranberry
Raczkujący
Data: 12 lut 2018, 13:46

Postautor: Cranberry » 15 kwie 2018, 18:09

To zależy od kierunku. Nie wszędzie wyjazd na własną rękę okaże się tańszy. Ale zgodzę się z tym, że sposób podróżowania zależy, od tego kto co lubi. Jedni wolą spędzić wakacje aktywnie, inni na plaży. Jednym nie przeszkadza przygotowywanie sobie posiłków samemu, a inni wolą nie „martwić się” o jedzenie. Ile ludzi tyle preferencji :]

domidominika
Nowy
Data: 13 sty 2018, 11:02

Postautor: domidominika » 28 kwie 2018, 21:50

Jak teraz sobie porównuję ceny - zdecydowanie taniej wychodzi wycieczka zaplanowana i zorganizowana samemu. Ale oczywiście trzeba trochę poszperać, porezerwować.

grazyna
Nowy
Data: 04 lip 2018, 19:15

Postautor: grazyna » 04 lip 2018, 19:16

To bardzo ciekawy projekt sobie zorganizowac taka wycieczke :)