Biografie - jakie polecacie?

Mako24
Nowy
Data: 09 wrz 2016, 12:11

Biografie - jakie polecacie?

Postautor: Mako24 » 13 wrz 2016, 11:43

Cześć,

Przeczytałem w życiu jedną biografie - Jobsa. Bardzo mnie zainspirowała i z motywowała do różnych działań, rozbudowała też moje spojrzenie na, nie które kwestię. Krótko mówiąc to jedna z tych pozycji, które się będzie dobrze wspominało całe życie.

Chciałem was poprosić o wskazanie biografii, które warto byłoby przeczytać.

Aktualnie czaje się na Elona Muska oraz Adolfa Hitlera (wiem jak to brzmi ale wydaje mi się, że może być bardzo ciekawa) - co myślicie?

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Re: Biografie - jakie polecacie?

Postautor: cytryna » 13 wrz 2016, 23:33

o Hitlerze? łe jest tyle interesujących biografii że raczej było by mi szkoda czasu.
Ale polecam Ci pozycję którą sama właśnie czytam co prawda jest to taki skrócony opis biograficzny kilkunastu osób ale warto sobie przekartkować bardzo interesująca pozycja i zastanawiająca ;)
Święci nie- Święci Thomas J Cravghwell

Marijanna
Raczkujący
Data: 09 sie 2016, 10:56

Postautor: Marijanna » 16 wrz 2016, 11:38

Ja na swojej półce mam biografie pwn -takie co kiedyś w kioskach były i polecam biografie Elżbiety II, Jana Potockiego oraz zbiór ogólny zatytuiwany "Kochanki i królowe"

Mako24
Nowy
Data: 09 wrz 2016, 12:11

Postautor: Mako24 » 20 wrz 2016, 13:25

Niestety nic nie trafia z tej listy w moje gusta.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 20 wrz 2016, 18:57

Dlaczego ?
Wydaje mi się że biografia Adolfa H. (jakby to napisali w TVN) może być nieadekwatna do jego czynów.
Myślę że spisana biografia większości działaczy powstań mogła by być ciekawa.
Czasem zadziwiające fakty można z nich wyczytać a wnioski jakie się nasuwają mogą zaskoczyć.