Święta komunia.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Święta komunia.

Postautor: cytryna » 07 wrz 2014, 21:32

Od kiedy przystąpiłam do komunij zawsze przyjmowałam ją do ust.Ostatnio zastanowił mnie jednak fakt dlaczego teraz prawie wszyscy przyjmują ją do rąk by następnie przenieść do ust,zastanawiające jak to widzą duchowni i czy nie jest to pewnego rodzaju brak uszanowania ze strony wiernych?

opek
Nowy
Data: 08 wrz 2014, 10:56

Re: Święta komunia.

Postautor: opek » 08 wrz 2014, 11:12

Chodzę do kilku okolicznych kościołów i jeszcze nie spotkałem się z przyjęciem komunii do ręki, zawsze ładnie do ust.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 17 wrz 2014, 13:46

A za to w Irlandii nie rozumieja dlaczego obcokrajowcy biora do ust ;] tutaj tradycyjnie wszyscy biora do rak :P
Osobiscie nie przyjmuje ani tak, ani tak ;]
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
Suicider
Wyjadacz
Data: 04 lis 2011, 18:34

Postautor: Suicider » 17 wrz 2014, 15:10

Czytałem gdzieś że takie przyjmowanie do ręki to grzech, w jakiejś książce.
A tak serio, to nawet nie myślałem że ludzie w innych krajach tak robią :)
W Polsce z takim czymś się nie spotkałem, choć przyznam że od długiego czasu nie uczęszczam.

marcelka
Nowy
Data: 25 wrz 2014, 13:55

Postautor: marcelka » 25 wrz 2014, 14:06

Na Światowych Dniach Młodzieży mogłam zaobserwować to jak ludzie biorą Komunię do ręki, ale tam była mieszanka różnych narodowości, Polacy w większości przyjmowali Komunię do ust. W Polskich kościołach jeszcze nie spotkałam się z przyjmowaniem Komunii do rąk.

alycamps
Raczkujący
Data: 28 wrz 2014, 15:33

Postautor: alycamps » 28 wrz 2014, 15:40

A wymyślają wam jakieś obyczaje, co miejsce na świecie i inna kultura to inne obyczaje, które w dodatku transformują na przestrzeni lat i nie wiadomo co już w ogóle jest jakiego pochodzenia i jaki to w ogóle ma sens..?

Wróć do „Sprawy ludzkie”