Czy terapia na pewno mi pomoże?

bofors
Raczkujący
Data: 19 lis 2015, 14:53

Postautor: bofors » 14 lut 2018, 12:51

Jaka jest skuteczność terapii odwykowej? Czy warto tracić na nią czas i pieniądze? Komu terapeuci są w stanie pomóc, a kto już tak naprawdę stoi na straconej pozycji i będzie uzależnionym do końca swoich dni?

wacikowa
Raczkujący
Data: 27 mar 2015, 15:46

Postautor: wacikowa » 14 lut 2018, 15:14

Nikt nie stoi na straconej pozycji. Każdy może zmienić swoje życie, jeśli tylko naprawde będzie tego chciał. Terapia odwykowa ma mu jedynie w tym pomóc. Pamiętaj, że odwyk to nie jest cudowne lekarstwo na wszystkie problemy, z jakimi mierzy się uzalezniona osoba. Odwyk to tylko sposób na uświadomienie uzależnienia i podpowiedź, co do tego, jak wytrwać w trzeźwości.

FajnyDaddy
Nowy
Data: 03 lis 2017, 13:04

Postautor: FajnyDaddy » 15 lut 2018, 8:55

osobiście nie znam zadnego alkoholika, ktory nagle by przestal pic, tzn. nie do konca, bo pamietam z dzieciństwa, ze kolega mojego ojca, ktory mial straszne problemy z piciem, nagle się nawrocil i zupełnie odstawil alkohol, ale jakie byly jego pozniejsze losy tego nie powiem, bo zwyczajnie nie wiem

czanuszka
Raczkujący
Data: 16 gru 2015, 14:11

Postautor: czanuszka » 15 lut 2018, 12:41

Silna wiara rzeczywiście może być pomocna w terapii, ale nie jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia odwyku. Możesz być osobą niewierzącą i się leczyć, nie ma z tym najmniejszego problemu. A poza tym jest dokładnie tak, jak zostało to wcześniej napisane. Jak nie ma wewnętrznej motywacji, to szanse na wyjscie z uzależnienia sa bardzo male. Jak byś się chcial dowiedziec, jak wygląda sam odwyk to w tym serwisie terapie-uzaleznien.com.pl znajdziesz dokłade informacje na temat terapii odwykowych stosowanych w przypadku osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, leków czy hazardu. Pamiętaj, że zawsze najtrudniej jest zaczać. Jak się zrobi pierwszy krok istnieje szansa, że jednak się uda, choćby prawdopodobieństwo wyleczenia było niewielkie. Gdy nie zrobi się tego pierwszego kroku, szans na wyleczenie nie ma zadnych.

bofors
Raczkujący

Postautor: bofors » 16 lut 2018, 13:24

no właśnie, też tak to sobie tłumaczę. To jak w lotto, wygrać może tylko ten kto gra. Jak nie zacznie się odwyku, to jak wyjść z nałogu? Szkoda, że nie trafia to do mojej mamy...

viola99
Raczkujący
Data: 16 lut 2018, 18:10

Postautor: viola99 » 16 lut 2018, 18:24

Niestety to nie takie proste :(

gosposia
Nowy
Data: 18 lut 2018, 11:14

Postautor: gosposia » 18 lut 2018, 11:47

Również znam przypadek osoby wiele lat zmagającej się z problemem alkoholowym. Wydawało się, że dla mężczyzny nie ma już żadnego ratunku. Jednakże po około rocznej terapii całkowicie odmienił swoje życie. Nie spożywa obecnie nawet najmniejszych ilości alkoholu. Zaczął o siebie dbać i nawet podobno chodzi obecnie regularnie do kościoła. Myślę więc, że terapia jest dobrym krokiem do sukcesu. Jednakże to Ty tak naprawdę decydujesz o tym, czy się powiedzie czy też nie. Jeśli jesteś zdeterminowany, by zmienić swoje życie, to terapia na pewno Ci pomoże, czego Ci z całego serca życzę. :)

czanuszka
Raczkujący
Data: 16 gru 2015, 14:11

Postautor: czanuszka » wczoraj, 9:22

Rozumiem, że to nie ty masz problem tyko Twoja mama. Tak czy inaczej Ty również powinieneś skontaktować się z terapeutą. Dzięki temu dowiesz się, jak nalezy postępować z mamą i jak samemu nie popaść we współuzależnienie. W tym serwisie http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ znajdziesz wiele cennych informacji o różnych formach uzależniania, o ich przyczynach i sposobach na wychodzenie z nałogów. Znajdziesz też namiary na doświadczonych terpetów, którzy będą mogli Ci pomóc.

bofors
Raczkujący

Postautor: bofors » wczoraj, 13:04

no tak, chodzi o moją mamę. Jest uzależniona od alkoholu, od wielu, wielu lat. Niestety nawet nie chce podjąć próby leczenia. Twierdzi, że jest już stara i nic dobrego w życiu ją nie spotka, a alkohol pomaga zabic czas.