Modne?ale czy wygodne?

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Re: Modne?ale czy wygodne?

Postautor: chemini » 06 gru 2013, 15:55

Podglądam blogerki modowe, ale tylko te z gotyckiego kręgu. W tej branży również albo coś jest trendy albo nie. Nie wszystkie ciuchy są wygodne, takie np. castle party to rewia mody... lepiej cierpieć a robić szał. :facepalm:

Hmm, kobieta w dresie :facepalm:
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

pomponnik
Nowy
Data: 10 gru 2013, 13:22

Postautor: pomponnik » 10 gru 2013, 13:26

Ja stawiam przede wszystkim na wygodę, bo moda ciągle się zmienia ;)

kocica162
Raczkujący
Data: 30 sty 2014, 14:43

Postautor: kocica162 » 05 lut 2014, 12:19

Dla mnie ważne jest to czy ciuchy mi się podobają, nie zwracam uwagi na modę.
Ostatnio gadając z koleżankami na temat pielęgnacji itp. moja koleżanka powiedziała takie zdanie "Ja musze mieć wszystko markowe, nawet błyszczyk" więc myslę że większość młodzieży chce się pochwalić przed znajomymi ile to ja mam hajsu, mam wszystko od najlepszych! Liczy się opinia.
Jednak to co jest modne spotykamy na każdej ulicy np. jakaś bluzka z napisem "obey".
To co odmienne, pasujące i podobające się nam jest cool

Kasica888
Nowy
Data: 24 lut 2014, 13:27

Postautor: Kasica888 » 24 lut 2014, 13:38

Dziewczyny nie wiem czy dobrze trafiłam, ale chciałabym zapytać o modne i wygodne suknie ślubne. Macie jakieś zdanie na ten temat?
Koleżanka mi poradziła, żebym się zgłosiła do Ciach spam, bo ona tam kupowała suknię ślubną. Ale ja nie jestem przekonana, czy to dobry pomysł. Wiadomo, że każdy salon sukien ślubnych będzie mi na siłę wciskał swoje sukienki i to pewnie te najdroższe. A ja bym chciała wiedzieć co konkretnie pasuje do mojej figury. Mam duży biust i dość szerokie biodra, z wcięciem w talii. Taka typowa klepsydra.

Pan krain zmyślonych

Postautor: Pan krain zmyślonych » 24 lut 2014, 14:05

Od prawie 50 lat ubieram się tak samo. Różnią się drobiazgi wynikające wynikające z trendów ogólnych - krój kołnierzy przy koszulach, dziadziejące dżinsy, w międzyczasie zaakceptowałem też t-shirty, których (poza sportem) nie było w mojej młodości. Sporo drobiazgów odpadło - rąbek chusteczki w butonierce, spinki do mankietów (trudno o tradycyjne koszule z podwójnymi, zakładanymi mankietami).
W każdym razie wygoda i przyzwyczajenie do określonej estetyki idą w parze - tyle, że wyraźnie dzielę styl domowy i rekreacyjny na bazie dżinsów + skóra i tradycyjny garniturowo-marynarkowy.
Największy kłopot jest z klasycznymi butami - po prostu ich nie ma w zadowalającej jakości i fasonach. Ciapki typu adidasy zdominowały rynek, a w krojach klasycznych sprzedają śmiecie. Podobnie jak z dżinsami - w latach 60-tych portki prosto ze sklepu można było postawić na nogawkach - materiał miał wysoka gramaturę, popuszczał barwik z biegiem czasu - a w ogóle trzeba je było po zakupie zdekatyzować ( wyprać na gorąco, że nogawki się zbiegły, a dopiero później regulować długość). Te cuda kosztowały od 7 do 12$, he he he. Ostatnio byłem w Monachium i kupiłem takie prawie old school levisy -prawie 200 euro. Trzniam taki dziadziejący świat :-)

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Postautor: Potylka » 07 wrz 2014, 22:55

Dla mnie najbardziej w ubiorze liczy się to czy dobrze się czuję, w tym co mam na sobie, fajnie jeśli współgra to z modą, ale niekoniecznie zakładam to, co modne i niewygodne. Mam swój styl i w nim czuję się sobą!

Majkaja
Nowy
Data: 24 lis 2014, 9:42

Postautor: Majkaja » 24 lis 2014, 9:53

Ja jestem osobą, która przede wszystkim ceni sobie wygodę. Dlatego najczęściej zakładam boyfriendy, tenisówki i bluzę. W tym się po prostu dobrze czuję - czuję się sobą ;)

Łucja
Nowy
Data: 31 gru 2014, 9:36

Postautor: Łucja » 31 gru 2014, 9:37

Witam, Mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże, i dobrze się wstrzeliłam z tematem. chlopak, którego zaprosiłam na wesele(sama byłam 10 lat temu ostatnio na weselu-za dzieciaka) chce ubrać muszkę i butonierkę mniej więcej w tym kolorze co na tym zdjęciu ... Moze jestem staroświecka,ale czy to nie będzie pompatyczne?

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 31 gru 2014, 10:42

Muszkę zakłada się do smokingu, no i bardziej pasuje do samego Pana Młodego niż gościa.
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
OmbreClothing
Nowy
Data: 13 mar 2015, 14:22

Postautor: OmbreClothing » 13 mar 2015, 14:27

Mucha tylko do smokingu? O NIE!
Mucha to świetna inicjatywa dla klasycznego krawata. Poza tym jest teraz MEGA MODNA! W internecie można znaleźć masę wzorów i fasonów naprawdę interesujących much (nawet z postaciami superbohaterów :D ). Moda to przede wszystkim zabawa. Ładnie skrojony garnitur do którego dodamy fajną, modną, a nawet kolorową muchę będzie wyglądać rewelacyjnie.
Jako stylista zachęcam do eksperymentowania, w takim nowoczesnym zestawie każdy facet będzie wyglądać szykownie :)
A jeżeli mężczyźni szukają fajnych ubrań POLSKIEJ MARKI, albo kobiety szukają prezentu idealnego dla swojego faceta to zachęcam do odwiedzenia strony -> ...
Ubrania naprawdę świetnej jakości a fasony zawsze na czasie. Zresztą można odwiedzić facebooka marki i na własne oczy zobaczyć zadowolonych klientów ; )

Polecam i raz jeszcze MUCHA NA TAK!!! :) :) :)

Nieperfekcyjna
Raczkujący
Data: 05 kwie 2015, 9:38

Postautor: Nieperfekcyjna » 05 kwie 2015, 10:45

Noszę to, w czym się dobrze czuję :)

Awatar użytkownika
maura
Fanatyk
Data: 14 lip 2014, 19:10

Postautor: maura » 16 kwie 2015, 9:34

Dla młodzieży moda i najnowsze style na pewno mają b.duże znaczenie.

Pegi
Początkujący
Data: 03 gru 2015, 16:00

Postautor: Pegi » 20 mar 2016, 15:30

czasami moda i wygoda chodzą w parze ;) pochwalę się butami znalezionymi przeze mnie na wesele w tym roku...http://www.kazar.com/pl/sklep/8797-bezowo-brazowe-czolenka-damskie-16273-08-27.html do tego skromna, prosta sukienka w kolorze ecrue, brązowa torebka...:)

Pati222
Nowy
Data: 24 lut 2016, 14:07

Postautor: Pati222 » 05 kwie 2016, 13:55

Zgadzam się Pegi, że czasami moda idzie w parze z wygodą. Na święta znalazłam sobie w https://emanzana.pl/pl/p/Manzana-KOMBINEZON-Z-ZAKLADANYM-DEKOLTEM-GRAFITOWYCZARNY/23094722, świetny kombinezon, modny, wygodny, wystarczy czasami tylko poszukać a można znaleźć ubrania, które mają obie te cechy a nie ślepo podążać za modą.

Awatar użytkownika
Hizyr
Raczkujący
Data: 18 kwie 2016, 11:26

Postautor: Hizyr » 18 kwie 2016, 11:34

Jak dla mnie ważne jest, aby było modne i wogodne. Jak ktoś myśli, że nie da się tego połączyć to jest w dużym błędzie.