Suplementy i środki wspomagające

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 04 maja 2011, 16:23

Ocet jabłkowy

jest nie tylko dodatkiem smakowym, ale także naturalnym lekiem. Lekarze, nie tylko homeopaci, rekomendują go jako naturalny środek o korzystnym działaniu, głównie ze względu na dużą zawartość potasu, wapnia, fosforu i sodu.W occie jabłkowym jest około 20 najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, cały szereg fermentów i aminokwasów.

Główną rolę w powrocie organizmu do zdrowia odgrywa tu składnik octu jabłkowego pektyna. Jest to substancja balastowa, poprawiająca procesy trawienia i pełniąca szereg pożytecznych funkcji w organizmie: obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia stan naczyń krwionośnych, zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu itp.

Właściwości lecznicze tej przyprawy odkryto już w starożytnym Egipcie. Kleopatra zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po każdej obfitej uczcie kulinarnej, dzięki czemu słynęła ze wspaniałej figury i dobrego zdrowia.

Osoby z nadwagą pragnące przeprowadzić kurację octową powinny go pić trzy razy dziennie ( po dwie łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody): na czczo, przed obiadem i przed snem. Trzeba przy tym ograniczyć spożycie soli. Kuracja trwa długo, gdyż spalanie tłuszczu odbywa się powoli, za to bez szkody dla zdrowia.

Nie wszyscy jednak mogą stosować ocet jabłkowy w czystej postaci (osoby z problemami żołądkowymi). W aptekach jest wiele dostępnych preparatów mających w swoim składzie ocet jabłkowy, który nie oddziałuje już negatywnie na żołądek.

biomedical.pl

Przepis na ocet jabłkowy

Obrać kilka jabłek i skóry wrzucić do słoja.
Zalać wodą zmieszaną z cukrem w proporcji: 1 łyżka cukru na 1 szklankę wody.
Słój przykryć gazą i postawić w ciepłym miejscu.
Po dwóch tygodniach powstały ocet zlać do butelki.
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
sylkaa2
Amator
Data: 20 mar 2015, 10:47

Re: Suplementy i środki wspomagające

Postautor: sylkaa2 » 30 mar 2015, 12:16

a stosujecie suplementy jak np bdsklep.pl/colfarm-60-tabletek-zielona-herbata-suplement-diety,id-40269 czy dietamarket.pl/hamujace-apetyt/272-be-slim-zielona-kawa-tabletki-powlekane-30-szt-5901130355044.html?gclid=CJ_OnKLsz8QCFeHItAodYkwATA czy raczej posiłkujecie sie naturalnymi skladnikami?

Andrelka
Nowy
Data: 24 kwie 2015, 15:50

Postautor: Andrelka » 24 kwie 2015, 15:55

Oczywiście,że naturalnymi ! I tak mamy bardzo dużo chemii w pożywieniu tak więc nie widzę sensu w braniu tego typu leków na własne życzenie.

Sama staram się odżywiać zdrowo . Piję jedynie wode, unikam słodzonych napojów.Oraz fastfoodów i słodyczy. Dzięki temu oraz codziennym spacerom udało mi się schudnąć w ciagu 2 miesiecy prawie 7 kg i czuję się o wiele lepiej.

Wspomagam się sokiem z aloesu. Piję Aloe Live Bio, tutaj możesz sobie o nim poczytać. Ma bardzo dobry wpływ na organizm. Jest to w 99% naturalny sok z aloesu. Nie zawiera chemii, jest również słodzony stewią. Aloes wspomaga odchudzanie, reguluje trawienie oraz oczyszcza organizm.

kasialach
Nowy
Data: 02 cze 2015, 14:58

Postautor: kasialach » 02 cze 2015, 15:02

Ooo spróbuję aloesu, dużo czytałam o jego właściwościach. Już długo pijesz ten sok?
Ja też ostatnio zdrowo się odżywiam, ćwiczę i omijam wszelkie fast foody :) Od tego czasu czuję się o niebo lepiej :) Ja stosowałam jeszcze zieloną kawę, bardzo fajnie wpływa na proces odchudzania. Pozdrawiam!

inkabinka
Raczkujący
Data: 04 lip 2016, 10:25

Postautor: inkabinka » 05 lip 2016, 9:36

Moim wspomagającym środkiem na odchudzanie jest therm line fast. Nie ma lepszego środka na bazie składników naturalnych, który by tak pomógł w redukcji cellulitu oraz w spalaniu tłuszczu. Bardzo polecam w okresie diety redukcyjnej.

hania017
Nowy
Data: 30 lip 2016, 19:44

Postautor: hania017 » 30 lip 2016, 19:46

Therm line próbowałam i w sumie takie sobie. Dietetyk polecił mi Belight Plus i wtedy zrobił się postęp.
Zaczęłam fajnie chudnać i po 1.5 miesiaca schudlam w sumie 5kg :)
jak chcecie zgubic tluszczyk to poczytajcie w necie o Belight +

maniul193
Nowy
Data: 10 maja 2017, 12:21

Postautor: maniul193 » 10 maja 2017, 12:28

Jakoś dwa tygodnie temu znalazłam na blogu który regularnie czytam to: https://blog-odchudzanie.pl/tabletki-na-odchudzanie/ Justyna wrzuciła ranking i dodała ważne info ogólnie o suplementach. Sama nie wiem czy zdecydowałabym się na branie takich kapsułek, ale wydaje się, że są w 100% bezpieczne, ja tam zawsze byłam sceptycznie nastawiona do tego, ale trochę mnie przekonuje.