Czy Bóg się o ciebie troszczy?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Czy Bóg się o ciebie troszczy?

Postautor: dagmar5 » 10 cze 2018, 21:22

Kiedy cierpimy z powodu klęsk żywiołowych, śmierci kogoś bliskiego albo przeżywamy inne tragedie, możemy się zastanawiać, czy Bóg to widzi i czy się tym przejmuje. Niektórzy uważają, że Bóg nie widzi ich cierpień i że się nimi nie przejmuje. Biblia wyjaśnia:

„Oczy Jehowy są zwrócone ku ludziom prawym, a jego uszy ku ich błaganiu, ale oblicze Jehowy jest przeciwko tym, którzy czynią zło” (1 Piotra 3:12).

Bóg widzi nasze cierpienia i się nimi przejmuje


„Jehowa widział, że ogromna jest niegodziwość człowieka na ziemi (...) i bolał w swym sercu” (Rodzaju 6:5, 6).

Bóg usunie wszystkie cierpienia


„Jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju” (Psalm 37:10, 11).

Czego Bóg pragnie dla ciebie


„Dobrze znam zamysły, które zamyślam wobec was — brzmi wypowiedź Jehowy — zamysły co do pokoju, a nie co do nieszczęścia, by wam zapewnić przyszłość i nadzieję. I będziecie mnie wzywać i przychodzić, i modlić się do mnie, a ja was wysłucham” (Jeremiasza 29:11, 12).

„Zbliżcie się do Boga, a on zbliży się do was” (Jakuba 4:8).więcej w temacie: https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... 8-wrz-paz/

„Gdzie był Bóg?” https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... -troszczy/

Cierpienia — czy są karą od Boga? https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... a-od-boga/
Ostatnio zmieniony 10 cze 2018, 21:22 przez dagmar5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Posty: 2763
Data: 04 lut 2012, 18:59

Czy Bóg się o ciebie troszczy?

Postautor: cytryna » 23 cze 2018, 8:42

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele polne, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary? Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy».

Mt 6, 24-34
Oczywiście :D Ewangelia na dziś jest to jeden malutki fragment jest ich wiele w Biblii i dla tych którzy już uwierzyli tak właśnie jest na świecie.
,, "Moc bowiem w słabości się doskonali"
SW Paweł :)

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Czy Bóg się o ciebie troszczy?

Postautor: dagmar5 » 26 cze 2018, 16:25

Bardzo trafny fragment Cytryno :)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość