Dlaczego warto interesować się Królestwem Bożym

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Dlaczego warto interesować się Królestwem Bożym

Postautor: dagmar5 » 19 gru 2017, 18:55

Miliony ludzi na całym świecie wiążą swoje nadzieje na przyszłość z Królestwem Bożym. Biorą przykład z Jezusa, który uczył swych naśladowców modlić się: „Przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi” (Mateusza 6:10, Biblia warszawska).

Jak na ironię, choć wielu ludzi żywo interesuje się Królestwem Bożym, to większość religii najwyraźniej nie przywiązuje do niego zbytniej wagi. Historyk Herbert G. Wells napisał na ten temat: „Godne uwagi jest ogromne znaczenie, jakie Jezus nadał głoszonej przez siebie nauce o Królestwie Niebieskim, oraz jej stosunkowo znikoma rola w naukach (...) większości kościołów chrześcijańskich”.

W przeciwieństwie do tych kościołów Świadkowie Jehowy kładą wielki nacisk na Królestwo Boże. Dlaczego Świadkowie Jehowy zadają sobie tyle trudu, by zwiastować, czyli rozgłaszać, Królestwo Boże? Między innymi dlatego, że stanowi ono główny temat najważniejszej książki na świecie — Biblii. Co więcej, w naszym najgłębszym przekonaniu jedynie to Królestwo zdoła rozwiązać problemy, z którymi zmagają się dzisiaj ludzie.

Kierując uwagę na Królestwo Boże, staramy się naśladować Jezusa. Wokół tego Królestwa obracało się całe jego ziemskie życie, a przede wszystkim służba, którą pełnił (Łukasza 4:43). Dlaczego miało ono dla niego takie znaczenie? I co może oznaczać dla ciebie? Biblijne odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższych artykułach.

Czym jest Królestwo Boże? Czego dokona to Królestwo?
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... stwo-boze/

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... bo%C5%BCe/

Królestwo Boże — jakie znaczenie ma dla Jezusa
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... bo%C5%BCe/

Królestwo Boże — co będzie oznaczać dla ciebie?
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... znaczenie/

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości