Rasizm

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Rasizm

Postautor: dagmar5 » 20 lis 2017, 15:32

Skąd się wzięły rasy ludzkie?

„Adam nazwał swą żonę imieniem Ewa, gdyż miała się stać matką wszystkich żyjących” (Rodzaju 3:20).


Co mówią eksperci:

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) „wszyscy ludzie należą do jednego gatunku i wywodzą się z tego samego pnia” (Deklaracja w sprawie rasy i uprzedzeń rasowych, rok 1978).

Co mówi Biblia:

Bóg stworzył dwoje ludzi, Adama i Ewę, i powiedział im: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją” (Rodzaju 1:28). W ten sposób zostali oni rodzicami całej ludzkości. Później niemal wszyscy ludzie zginęli w potopie, ale cztery małżeństwa ocalały — Noe z żoną oraz ich trzech synów z żonami. Z Biblii wynika, że wszyscy wywodzimy się właśnie od synów Noego (Rodzaju 9:18, 19).Czy jakaś rasa jest lepsza od innych?

„[Bóg] z jednego człowieka uczynił wszystkie narody ludzkie, żeby zamieszkiwały na całej powierzchni ziemi” (Dzieje 17:26).


Co mówią niektórzy:

W XX wieku wiele grup przyjęło ideologie rasistowskie. Na przykład naziści utrzymywali, że wyższość jednej rasy nad drugą ma uzasadnienie biologiczne. Z drugiej strony przytoczony wcześniej dokument UNESCO uznaje ‛jednorodność rodzaju ludzkiego, a co za tym idzie, równość wszystkich istnień ludzkich’.

Co mówi Biblia:

W Dziejach Apostolskich 10:34, 35 czytamy: „Bóg nie jest stronniczy, lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe”. Z tego powodu nikt nie ma prawa stawiać jednej rasy ponad inną.

Jezus ustanowił wzór postępowania dla chrześcijan, kiedy powiedział swoim uczniom: „Wszyscy jesteście braćmi” (Mateusza 23:8). Modlił się, żeby jego naśladowcy byli zjednoczeni, żeby osiągnęli „doskonałą jedność”, a nie żeby byli podzieleni (Jana 17:20-23; 1 Koryntian 1:10).Czy rasizm kiedykolwiek się skończy?

„Stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona (...) i popłyną ku niej wszystkie narody” (Izajasza 2:2).


Co sądzą niektórzy:

Biorąc po uwagę ciągłe napięcia na tle rasowym, ludzie w wielu krajach nie dostrzegają znaczącego postępu w walce z rasizmem. Niektórzy dochodzą do wniosku, że równość rasowa jest nieosiągalna.

Co mówi Biblia:

Bóg nie będzie tolerował nienawiści rasowej bez końca. Przeciwnie, pod panowaniem Jego Królestwa mężczyźni i kobiety „ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków” będą Mu służyć w jedności, okazując sobie nawzajem prawdziwą miłość (Objawienie 7:9). Królestwo Boże to nie jakiś abstrakcyjny stan serca, ale rząd, który zaprowadzi na ziemi gruntowne zmiany. A wtedy spełni się zamierzenie Boże wobec naszej planety i wszyscy ludzie będą żyć w świecie wolnym od barier na tle rasowym. (jw.org)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, 15:35 przez dagmar5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Posty: 2761
Data: 04 lut 2012, 18:59

Rasizm

Postautor: cytryna » 21 lis 2017, 8:43

Czesto sie nad tym zastanawiam,mianowicie kazdy jest twoim bratem i masz go milowac jak siebie samego czy Bog mogl by tak zadzialac w ludziach aby faktycznie stalo sie tak ,jak to jest napisane i nie dlatego ze to nakaz tylko aby to wyszlo z serca ludzkiego :mysli: w tedy bylby to taki raj na ziemi i wszystkim bylo by lepiej.

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Rasizm

Postautor: dagmar5 » 21 lis 2017, 17:09

cytryna pisze:Czesto sie nad tym zastanawiam,mianowicie kazdy jest twoim bratem i masz go milowac jak siebie samego czy Bog mogl by tak zadzialac w ludziach aby faktycznie stalo sie tak ,jak to jest napisane i nie dlatego ze to nakaz tylko aby to wyszlo z serca ludzkiego :mysli: w tedy bylby to taki raj na ziemi i wszystkim bylo by lepiej.


raj nie nastanie dopóki na Ziemi rządzi Szatan i jego ludzie....a usunąć może go tylko Jezus i jego Królestwo...i tak właśnie się stanie, przyjdzie Królestwo na ziemię i dopiero wtedy zapanuje pokój...tak przepowiada Biblia

...a do tego czasu ludzie, którzy chcą czynić dobrze, podobać się Jehowie Bogu, już mogą zaprowadzić zmiany w swoim życiu, w swoim postępowaniu........aczkolwiek każdy ma wolną wolę i sam musi chcieć, nie da się nikogo zmusić na siłę.....już możemy się uczyć tego, co w Królestwie będzie normalne.....właśnie po to są w Biblii podane zasady jak postępować, żeby dać nam wzór do naśladowania, żeby i nam i innym żyło się lepiej...jeszcze plus modlitwa i to już się ludziom udaje...... ŚJ właśnie tak starają się robić.....mimo, że są niedoskonali i też popełniają błędy, mimo, że ten świat jest jaki jest.....to już stanowią 8 milionową rodzinę która się miłuje...choćby wziąć jeden przykład - nie idą na wojnę, nie zabijają - gdyby tak robili wszyscy inni ludzie to już było by inaczej.....

...ale póki co mamy szatański świat i zmiany na większą skalę nie są możliwe, bo Szatan mąci z wielką siłą a większość ludzi gardzi zasadami bożymi i nie chcą się zmienić, wolą czynić 'źle'.......co zresztą dobrze widać po ostatnich wydarzeniach....raczej kwitnie nienawiść zamiast miłości i dopóki nie przyjdzie Królestwo, to nic się w tej kwestii nie zmieni a wręcz będzie gorzej...przed nami wielki ucisk zapowiedziany w Biblii a wtedy się będzie działo!

polecam się zastanowić:

"Dlatego Jezus powiedział swym słuchaczom: „Zwracajcie uwagę na samych siebie, żeby wasze serca nigdy nie stały się ociężałe wskutek przejadania się i nadmiernego picia, i trosk życiowych i żeby ów dzień nagle was nie zaskoczył jak sidło. Przyjdzie bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na obliczu całej ziemi. Czuwajcie więc, cały czas błagając, żebyście zdołali ujść tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym [jako ludzie cieszący się jego uznaniem]” (Łukasza 21:34-36). Warto wziąć sobie te słowa do serca. Dlaczego? Ponieważ każdy, kto zaskarbi sobie uznanie Jehowy Boga i „Syna Człowieczego”, Jezusa Chrystusa, ma widoki na przetrwanie końca szatańskiego systemu rzeczy i na życie wieczne w bliskim już cudownym nowym świecie! (Jana 3:16; 2 Piotra 3:13)."
cd. https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... ostatnich/

polecam też: Jak żyć, żeby się podobać Bogu https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... 4%99-bogu/
Ostatnio zmieniony 21 lis 2017, 17:13 przez dagmar5, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości