Czy Bóg akceptuje wszystkie religie?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Czy Bóg akceptuje wszystkie religie?

Postautor: dagmar5 » 06 lis 2017, 16:14

Najczęstsze odpowiedzi:

▪ „Wszystkie religie prowadzą do Boga”.

▪ „Nieważne, w co się wierzy, jeśli tylko wierzy się szczerze”.

Co mówił Jezus?

„Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują” (Mateusza 7:13, 14). Jezus nie uważał, że wszystkie drogi prowadzą do Boga.

„Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia” (Mateusza 7:22, 23). Jezus nie darzy uznaniem wszystkich, którzy podają się za jego naśladowców.

Wielu religijnych ludzi jest niezwykle przywiązanych do swych wierzeń i tradycji. Ale co wtedy, gdy te nauki są niezgodne ze Słowem Bożym, Biblią? Jezus ostrzegł przed podążaniem za tradycjami wymyślonymi przez człowieka — współczesnym mu przywódcom religijnym oświadczył: „Przez waszą tradycję unieważniliście słowo Boga”. Następnie przytoczył wypowiedź samego Jehowy: „Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serce jest ode mnie bardzo oddalone. Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich” (Mateusza 15:1-9; Izajasza 29:13).

Liczą się nie tylko wierzenia, lecz także postępowanie. O niektórych osobach uważających się za bogobojne Biblia mówi: „Publicznie oznajmiają, iż znają Boga, lecz swymi uczynkami się go zapierają” (Tytusa 1:16). Co więcej, na temat ludzi żyjących w naszych czasach czytamy: „Rozkosze ukochają więcej niż Boga. Zachowując pozory pobożności wyprą się tego, co stanowi jej siłę. Od tych ludzi trzymaj się z dala” (2 Tymoteusza 3:4, 5, Kowalski).

Szczerość jest niezbędna, ale nie wystarczy. Dlaczego? Ponieważ ktoś mimo szczerości może tkwić w błędzie. Dlatego tak ważne jest dokładne poznanie Boga (Rzymian 10:2, 3). Dzięki zdobyciu wiedzy o Nim i zharmonizowaniu swego życia z Biblią zjednamy sobie Jego uznanie (Mateusza 7:21). A zatem właściwa religia obejmuje właściwe pobudki, właściwe wierzenia i właściwe postępowanie. To ostatnie zaś oznacza wykonywanie woli Bożej dzień po dniu. (1 Jana 2:17). (jw.org)

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość