Piekło nie istnieje?

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Piekło nie istnieje?

Postautor: cytryna » 16 paź 2017, 8:42

Wczoraj na mszy w kazaniu ksiądz wspomniał o przewrotności ludzi i o tym ,że ludzie wymyślili sobie piekło bo Bóg w swojej dobroci nie mógł by skazać ani jednej duszy na taki los i to po wieczność.
Stwierdzenie to zmienia wiele i zmusza mnie to zastanowienia się nad moim tokiem myślenia :mysli: dlaczego? a gdyby spojrzeć na ten fakt odwrotnie,czyli jeśli piekło jest tu na ziemi?(zupełne przeciwieństwo to tego o czym myślałam do tej pory :o )
Jak myślicie jak to jest z tym piekłem?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Data: 21 sty 2015, 18:40

Piekło nie istnieje?

Postautor: dagmar5 » 17 paź 2017, 22:26

cytryna pisze: Wczoraj na mszy w kazaniu ksiądz wspomniał o przewrotności ludzi i o tym ,że ludzie wymyślili sobie piekło bo Bóg w swojej dobroci nie mógł by skazać ani jednej duszy na taki los i to po wieczność.

no właśnie......tylko czemu przez całe wieki KK uczy o piekle :/

cytryna pisze: Stwierdzenie to zmienia wiele i zmusza mnie to zastanowienia się nad moim tokiem myślenia dlaczego?

....mądrze jest sprawdzać w co się wierzy... jak to Biblia mówi.... "starannie badać czy tak się rzeczy mają" (Dzieje 17:11)

cytryna pisze:a gdyby spojrzeć na ten fakt odwrotnie,czyli jeśli piekło jest tu na ziemi?(zupełne przeciwieństwo to tego o czym myślałam do tej pory )

potocznie może tak się mówi, bo to co się dzieje w naszych czasach to faktycznie koszmar.... ale Biblia nie nazywa tego "piekłem" tylko "czasem końca" kiedy właśnie tak miało być - miały nastać czasy "krytyczne, trudne do zniesienia".....a samo "piekło" to przekręcenie i błędna interpretacja hebrajskiego słowa "szeol" i greckiego "hades" czy "gehenna", które występuje w Biblii a które znaczy po prostu grób

cytryna pisze: Jak myślicie jak to jest z tym piekłem?

nie ma....nikt się nie męczy po śmierci :D
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 22:32 przez dagmar5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony

Piekło nie istnieje?

Postautor: cytryna » 18 paź 2017, 8:54

Ale mam mętlik w głowie co do tego tematu, a gdyby to jeszcze inaczej zinterpretować mianowicie jeśli piekłem jest stan ducha człowieka żyjącego w grzechu? to by się wszystko zgadzało z naukami religii i idealnie do siebie pasowało.
Człowiek popełnia jakiś grzech który go niszczy od środka i w jego sumieniu następuje piekło ,myśli się biją miedzy sobą zła" aura" rozsiewa się w wokół co udziela się i innym :mysli: właśnie ta..." gehenna"aż ciarki przechodzą na samą myśl :facepalm: no ale dalej za pomocą Ducha Świętego
który nas wspiera nawet w takim stanie doprowadza nie do śmierci.... ale do uwolnienia się z tego stanu poprzez :mysli: spowiedź zrzucenie tego ciężaru uwolnieniu duszy z takiego piekła choć na chwilę.
Ale ta :D chwila ten moment tak słodki iż wart całego tego zawirowania tak ciężkiego dla :roll: słabego człowieka.

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Data: 21 sty 2015, 18:40

Piekło nie istnieje?

Postautor: dagmar5 » 20 paź 2017, 17:45

cytryna pisze:Ale mam mętlik w głowie co do tego tematu, a gdyby to jeszcze inaczej zinterpretować mianowicie jeśli piekłem jest stan ducha człowieka żyjącego w grzechu? to by się wszystko zgadzało z naukami religii i idealnie do siebie pasowało.
Człowiek popełnia jakiś grzech który go niszczy od środka i w jego sumieniu następuje piekło ,myśli się biją miedzy sobą zła" aura" rozsiewa się w wokół co udziela się i innym :mysli: właśnie ta..." gehenna"aż ciarki przechodzą na samą myśl :facepalm: no ale dalej za pomocą Ducha Świętego
który nas wspiera nawet w takim stanie doprowadza nie do śmierci.... ale do uwolnienia się z tego stanu poprzez :mysli: spowiedź zrzucenie tego ciężaru uwolnieniu duszy z takiego piekła choć na chwilę.
Ale ta :D chwila ten moment tak słodki iż wart całego tego zawirowania tak ciężkiego dla :roll: słabego człowieka.

sama sobie robisz mętlik Cytryno ;) ....i zaczynasz filozofować a do tego Biblia ci nie potrzebna....a tu nie tędy droga :nie:

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Piekło nie istnieje?

Postautor: wipstudio » 21 paź 2017, 12:34

Właściwie Cytrynko i inni to piekło dla każdego jest inne. Podając życiowy przykład - dla niektórych dziecko to horror, właściwie traktują je jak rzecz i najchętniej by je oddali, pozbyli się a życie z nim oznacza udrękę, limity życiowe etc z drugiej strony są ludzie wykazujący miłość do swoich pociech.
Jeszcze inaczej dla jednych praca w rzeźni to kara, dla innych fascynujące doświadczenie.
Jedni uwielbiają wojny, jedni ich nienawidzą.
Tak można wiele,wiele innych, że nie wspomnę u tych co uwielbiają tortury, samookaleczenie i generalnie gotowi są zjeść samych siebie o.O.
Każdy jest inny więc napisanie ogólnikowe co jest piekłem nic nie da .
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 12:35 przez wipstudio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony

Piekło nie istnieje?

Postautor: cytryna » 21 paź 2017, 19:38

Dlatego wracam sobie do mojej ewangelii i zyciorysow SWIETYCH uwielbiam te ksiazki jakos mi latwiej, jak sobie przeczytam jak to ludzie sie meczyli z innymi i z wlasnym ja :) pasjonujace i pouczajace a co do piekla to zapytam jak bede miala mozliwosc ;)