Czy cierpienia kiedyś się skończą? Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Czy cierpienia kiedyś się skończą? Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia?

Postautor: dagmar5 » 03 paź 2017, 23:00

Co obiecuje Biblia:

„[Bóg] otrze z ich oczu każdą łzę i nie będzie już śmierci ani bólu, ani krzyku, ani cierpienia” (Objawienie 21:3, 4, Edycja Świętego Pawła).

Co to oznacza dla nas:

• pewność, że Bóg nie sprowadza na nas problemów (Jakuba 1:13);

• pocieszającą świadomość, że Bóg rozumie nasze cierpienia (Zachariasza 2:8);

• nadzieję, że wszelkie cierpienia w przyszłości się skończą (Psalm 37:9-11).

Czy na tym, co mówi Biblia, naprawdę można polegać?

Tak, i to co najmniej z dwóch powodów:

Cierpienia i niesprawiedliwość są dla Boga czymś nie do przyjęcia. Zauważmy, jak w starożytności Bóg Jehowa reagował na okrutne traktowanie Jego sług. W Biblii czytamy, że gdy prześladowcy „nimi poniewierali”, odczuwał głęboki smutek (Sędziów 2:18, Przekład Nowego Świata). Kiedy ktoś krzywdzi drugich, Bogu w żadnym razie nie jest to obojętne. Na przykład według Biblii brzydzi się On „rękami, które przelewają krew niewinną” (Przysłów 6:16, 17).

Bóg interesuje się każdym z nas indywidualnie. Zachęca, żebyśmy przerzucali na Niego wszelkie swoje zmartwienia, bo ‛On się o nas troszczy’ (1 Piotra 5:7). Już wkrótce Jehowa — za pośrednictwem swojego Królestwa — położy kres cierpieniom poszczególnych ludzi (Mateusza 6:9, 10). A na razie serdecznie pociesza tych, którzy szczerze Go poszukują (Dzieje 17:27; 2 Koryntian 1:3, 4). (jw.org)


Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia? Jeśli jest wszechmocny, mądry, sprawiedliwy i przepełniony miłością, to dlaczego na świecie jest tyle nienawiści i niesprawiedliwości? Czy i ty się kiedyś nad tym zastanawiałeś? cd. https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... ierpienia/

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość