Opinie na temat duchownych

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 19 sie 2017, 21:21

Wczoraj przebywałam w większej grupie ludzi na kolacji i przysłuchiwałam się rozmowom prowadzącym przez różne grupy ludzi w różnym wieku.
Tematy różne od polityki poprzez sprawy uchodźców,skutki nie dawnych trzęsień ale najwięcej z moich obserwacji emocji budził temat kościoła.
Bardzo generalizowany i o bardzo złej opinii.
Czy to w porządku ,że ludzie pamiętają tylko te złe przypadki? i z chęcią przekazują nabyte informacje dalej? ludzie którzy myślą inaczej postrzegani są jak alieni.nie rozumiem tego przecież będą się z tego rozliczać.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 19 sie 2017, 21:27

Cytrynko, rodzina mojej żony jest pobożna i o samej wierze złego nie powie, ale o kościele to już inna bajka.
Tak gdzie swą role ma materialny człowiek niewyśniony tam jest i zło, a zło pamięta się najszybciej bo chcemy się go ustrzec.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 20 sie 2017, 14:58

Ależ Wipciu to jest przecież ściśle połączone,idąc za wskazówkami z ewangelii nie można wykluczyć kościoła z wiary gdyby nie kościół nie duchowni czy dotrwała by ona do dziś,ja nie twierdzę ,że są doskonali są ludźmi jak my tylko mają taką specjalną linkę której my nie mamy, tak uważam nie wiem czy potrafiła bym wszystko poświęcić i modlić się całymi dniami za innych?
Pewnie i niektórzy naginają sobie prawo do swoich potrzeb ale jestem pewna ,że robiąc coś źle nie zgodnie z prawem wiemy o tym zdajemy sobie z tego sprawę więc rozliczać też się musimy z sumieniem i sercem.

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 20 sie 2017, 18:11

Dziś myśle że natrafiłem na dobry cytat podsumowujący temat.
Jeśli człowiek jest dobry bez wiary, czy można nakłaniać złego do jego wyznawania.