Czy Bóg jest mściwy?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Czy Bóg jest mściwy?

Postautor: dagmar5 » 28 maja 2017, 21:43

Często spotykany poglądy: „Bóg zachowuje w pamięci wszystkie grzechy i skazuje ludzi na wieczne męki w piekle”, „Klęski żywiołowe to kara od Boga”.

Czego uczy Biblia: W Liście 2 Piotra 3:9 czytamy, że Bóg „nie pragnie, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale pragnie, żeby wszyscy doszli do skruchy”. Nie koncentruje się na naszych błędach, lecz na mocnych stronach. „Oczy Jehowy przebiegają całą ziemię, by ukazał on swą siłę dla dobra tych, których serce jest wobec niego niepodzielne” (2 Kronik 16:9).

Biblia nie uczy o ogniu piekielnym. Już sama myśl o skazywaniu kogoś na wieczne męki jest dla Boga odrażająca. Najsurowszą karą dla niegodziwych jest odebranie im daru życia (Jeremiasza 7:31; Rzymian 6:7).

A klęski żywiołowe, wskutek których giną przypadkowi ludzie, nie są karą od Boga, lecz nieprzewidzianymi zdarzeniami, mogącymi dotknąć każdego (Kaznodziei 9:11).

Jak nam pomaga znajomość prawdy: Ponieważ wiemy, że Bóg jest „gotów przebaczać” i nie wydaje pośpiesznych wyroków, łatwiej nam się do Niego przybliżać (Psalm 86:5). Nie musimy Mu służyć pod wpływem poczucia winy albo obezwładniającego strachu przed karą. Swą wiarę możemy opierać na najlepszej pobudce — miłości do Jehowy. Kierując się taką miłością, będziemy dokładać wszelkich starań, by zyskać uznanie Boże (Mateusza 22:36-38; 1 Jana 5:3).

Bóg pragnie, aby grzesznicy porzucili złe postępowanie, ale wie też, że nie każdy się na to zdobędzie. Gdyby nigdy nie wystąpił przeciw ludziom rozmyślnie dopuszczającym się zła, nie różniłby się od władców, którzy ustanawiają prawa, ale ich nie egzekwują, pozwalając, by bez końca panoszyła się niesprawiedliwość i cierpienia (Kaznodziei 8:11). Świadomość, że Bóg nie będzie zawsze tolerował niegodziwości, daje nam uzasadnioną nadzieję na lepszą przyszłość. Bóg obiecał usunąć tych, którzy trwają w złym postępowaniu, by zgodnie z Jego pierwotnym zamierzeniem potulni ludzie mogli się cieszyć życiem wiecznym na ziemi (Psalm 37:10, 11, 29). (jw.org)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2017, 21:44 przez dagmar5, łącznie zmieniany 1 raz.

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości