Jaki koniec czeka religię fałszywą?

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Jaki koniec czeka religię fałszywą?

Postautor: dagmar5 » 19 maja 2015, 22:34

Jaka przyszłość czeka religie, które ‛wydają bezwartościowy owoc’? Jezus ostrzegł: „Każde drzewo nie wydające wybornego owocu zostaje ścięte i wrzucone w ogień” (Mateusza 7:19). Bądźmy więc pewni, że religia fałszywa zostanie obalona i zniszczona. Ale kiedy i jak do tego dojdzie? Odpowiedź jest zawarta w proroczej wizji zanotowanej w 17 i 18 rozdziale biblijnej Księgi Objawienia.

Wyobraź sobie taką scenę opisaną w Biblii: Nierządnica siedzi na grzbiecie przerażającej bestii, która ma siedem głów i dziesięć rogów (Objawienie 17:1-4). Kim jest ta nierządnica? Według opisu biblijnego ma ona wpływ na „królów ziemi”. Ubiera się w purpurę, używa kadzidła i opływa w bogactwa. Poza tym przez swoje praktyki spirytystyczne ‛wprowadza w błąd wszystkie narody’ (Objawienie 17:18; 18:12, 13, 23). Pismo Święte pomaga nam zrozumieć, że owa nierządnica symbolizuje ogólnoświatowy system religijny. Nie chodzi o jedną religię, ale o wszystkie religie wydające złe owoce.

Nierządnica — czyli religia fałszywa — dosiada bestii, która wyobraża światowy system polityczny (Objawienie 17:10-13). Skoro siedzi na grzbiecie owej bestii, to usiłuje wpływać na jej decyzje i wskazywać jej kierunek działania.

Jednak wkrótce wydarzy się coś zdumiewającego: „Dziesięć rogów, które ujrzałeś, i bestia — ci znienawidzą nierządnicę i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i zjedzą jej ciało, i doszczętnie spalą ją ogniem” (Objawienie 17:16). Tak więc nagle i nieoczekiwanie przywódcy polityczni zwrócą się przeciwko religii fałszywej i całkowicie ją zniszczą.

Dlaczego to zrobią? Biblijna Księga Objawienia tak odpowiada: „Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl” (Objawienie 17:17). Istotnie, Bóg pociągnie religię fałszywą do odpowiedzialności za wszelkie haniebne postępki popełniane w Jego imię. Kierując się doskonałą sprawiedliwością, sprowadzi na tę nierządnicę zagładę za pośrednictwem jej politycznych kochanków.

Co powinieneś zrobić, żeby nie podzielić losu religii fałszywej? We wspomnianej wizji Bóg poprzez swego posłańca wzywa: „Wyjdźcie z niej, mój ludu” (Objawienie 18:4). A zatem najwyższy czas uciekać z religii fałszywej. Ale dokąd? Czy trzeba się wyrzec wszelkiej religii i stać się ateistą? Nie, ponieważ ateizm też nie ma przyszłości (2 Tesaloniczan 1:6-9). Jedynym pewnym schronieniem jest religia prawdziwa.

viewtopic.php?f=618&t=26000

merkaba
Stały Bywalec
Posty: 340
Data: 12 cze 2012, 15:04

Re: Jaki koniec czeka religię fałszywą?

Postautor: merkaba » 29 maja 2015, 20:56

masoneria i scentiologia pasuje do tej besti

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Posty: 358
Data: 21 sty 2015, 18:40

Jaki koniec czeka religię fałszywą?

Postautor: dagmar5 » 21 maja 2017, 20:47

"Nierządnica — czyli religia fałszywa,
Bestia - światowy system polityczny,
Skoro "nierządnica" siedzi na grzbiecie bestii, to znaczy że usiłuje wpływać na jej decyzje i wskazywać jej kierunek działania"
.....wypadało by sobie zadać pytanie "czy moja religia miesza się do polityki?"


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy duchowe”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości