Co sądzicie o Świadkach Jehowy?

Awatar użytkownika
macio106
Prawa Ręka Boga
Data: 14 lip 2009, 19:41

Postautor: macio106 » 07 paź 2012, 14:33

Interesują mnie wasze opinie na temat tej organizacji. A może ktoś z was im jest to niech powie czym różni się od katolika?

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2012, 14:41 przez chemini, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Jehowy, przez duże J

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Re: Co sądzicie o Świadkach jehowy?

Postautor: mariuszmistrz » 07 paź 2012, 14:37

Należy uszanować wierzenia innych, stąd proszę o poprawienie w temacie z 'jechowy' na 'Jechowy'.

TYGRYS3
Raczkujący
Data: 13 mar 2010, 10:40

Re: Co sądzicie o Świadkach jehowy?

Postautor: TYGRYS3 » 07 paź 2012, 14:40

niczym ,jest tylko bardzo natarczywy i przekonany o słuszności własnego wyznania ,tak samo się rozwodzą ,sprzeczają to najnormalniejsi ludzie ,którzy bazują w większości na starym testamencie w przeciwieństwie do katolików ci bardziej idą w stronę nowego testamentu,poza tym to ta sama wielka bzdura.
Ludzie jak nie mogą sobie czegoś wytłumaczyć to zaraz zwalają wszystko na czary lub boga.
P.S jehowy pisze się przez samo "h"

Awatar użytkownika
Matisek
Tytan
Data: 26 cze 2010, 7:21

Re: Co sądzicie o Świadkach Jehowy?

Postautor: Matisek » 07 paź 2012, 14:50

mariuszmistrz pisze:Należy uszanować wierzenia innych, stąd proszę o poprawienie w temacie z 'jechowy' na 'Jechowy'.

tak na marginesie to nie jest wiara tylko sekta

xexox
Raczkujący
Data: 16 paź 2012, 20:36

Postautor: xexox » 16 paź 2012, 20:52

Nic do nich nie mam. Nie rozumiem jak ktoś ich wyzywa, trzaska drzwiami przed nosem. Ostatnio zapukali do mnie. Pan przedstawił na luzie swój punkt widzenia (nie zgadzałem się w większości) ale wysłuchałem do końca. Powiedział "1krokiem jest zajrzenie do własnej biblii" ja: ja ok... czemu nie. on na to "a jak by Pan chciał to można spotkać porozmawiać coś więcej" "niestety nie mam na to czasu" on: w porządku, dziękuje bardzo za rozmowe, przyjemnego dnia życzę" . To ich sposób na życie i nie warto im go uuprzykrzać. nikogo do niczego nie zmuszają,

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 16 paź 2012, 20:56

Bardzo podziwiam ich determinację w "chodzeniu po domach". Chodzą, nawracają, ględzą ... ludzie róznie ich traktują a Oni i tak dalej chodzą.
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
shamoth
Zaawansowany
Data: 29 maja 2012, 12:51

Postautor: shamoth » 16 paź 2012, 21:42

Dla mnie to psychole.
Jak można nie pomagać bliźnim gdy ucierpieli np w wyniku wypadku lub choroby? Gdzie ich moralność. Chodzi np o choroby krwi. Modlitwa i wiara nie pomoże w uzyskaniu cudu ozdrowienia. Niestety.

joblak
Postowiec Pospolity
Data: 12 gru 2012, 19:16

Postautor: joblak » 15 gru 2012, 0:37

ich zachowanie mnie denerwuję bo jak oni by zachowali się gdybym to ja podważył sens ich wiary a oni to robią .

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Data: 21 sty 2015, 18:40

Postautor: dagmar5 » 28 sie 2016, 22:57

sorry, że dopiero teraz...ale nie widziałam tego wcześniej ;)

macio106 pisze:
Interesują mnie wasze opinie na temat tej organizacji. A może ktoś z was im jest to niech powie czym różni się od katolika?

tutaj są odpowiedzi na różne pytania, przynajmniej z wiarygodnego źródła : https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/

mariuszmistrz pisze:Należy uszanować wierzenia innych, stąd proszę o poprawienie w temacie z 'jehowy' na 'Jehowy'.

tak, dziękuje :)

TYGRYS3 pisze: niczym ,jest tylko bardzo natarczywy i przekonany o słuszności własnego wyznania

....na tym właśnie polega "wiara"....jeśli nie masz wiary, że twoja religia to ta "jedyna i słuszna" to po co w ogóle wierzyć?!....

czy natarczywi....pewnie kwestia odczucia.... jeśli powiesz "Nie dziękuje" to odejdą - każdy ma wolną wolę

wierzenia ŚJ różnią się od wierzeń Katolickich i to bardzo....

TYGRYS3 pisze: tak samo się rozwodzą ,sprzeczają to najnormalniejsi ludzie

tak, to normalni ludzie, tak samo zdarza się im popełniać błędy bo są niedoskonali jak wszyscy inni, ale okazują skruchę, starają się naprawiać to co zrobili źle i robią co mogą, żeby podobać się Bogu, żyć zgodnie z Jego przykazaniami i wykonywać Jego wolę....

TYGRYS3 pisze: którzy bazują w większości na starym testamencie w przeciwieństwie do katolików ci bardziej idą w stronę nowego testamentu

bazują na całej Biblii - na Starym jak i Nowym Testamencie....

TYGRYS3 pisze: poza tym to ta sama wielka bzdura

aż boje pytać.....to co jest prawdą w takim wypadku?

TYGRYS3 pisze: Ludzie jak nie mogą sobie czegoś wytłumaczyć to zaraz zwalają wszystko na czary lub boga.

nie Świadkowie....

Matisek pisze: tak na marginesie to nie jest wiara tylko sekta

nie sekta a wyznanie

xexox pisze: nikogo do niczego nie zmuszają

dokładnie :D

wolna wola......nawet Jezus przepowiedział, że nie wszyscy usłuchają (Mateusza 10:14; 24:37-39)

chemini pisze: Bardzo podziwiam ich determinację w "chodzeniu po domach". Chodzą, nawracają, ględzą ... ludzie róznie ich traktują a Oni i tak dalej chodzą.

dokładnie :) chociaż to "ględzą" zamieniłabym na "głoszą" ;)

....chodzą i będą chodzić, aż do końca tego system rzeczy jak to Jezus zapowiedział: „ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.” (Mateusza 24:14 polecam przeczytać, to wszystko przed nami)

shamoth pisze: Jak można nie pomagać bliźnim gdy ucierpieli np w wyniku wypadku lub choroby? Gdzie ich moralność. Chodzi np o choroby krwi. Modlitwa i wiara nie pomoże w uzyskaniu cudu ozdrowienia. Niestety.

tutaj wytłumaczone, przeczytać: https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... uzji-krwi/

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-j ... -medyczna/

joblak pisze: ich zachowanie mnie denerwuję bo jak oni by zachowali się gdybym to ja podważył sens ich wiary a oni to robią .

....nie ruszyło by ich to :D ;)

....wiara musi być oparta na czymś więcej niż tylko samo "wierzę" bo inaczej faktycznie upadnie, jeśli masz takie odczucia - wątpliwości - to znaczy, że Twoja wiara jest niewystarczająco silna i nie ma stałego fundamentu, wtedy każdy argument ją podkopuje....

merkaba
Stały Bywalec
Data: 12 cze 2012, 15:04

Postautor: merkaba » 15 wrz 2016, 22:59

swiadkowie sa sekta uznana w wielu krajach za sekte
a słyszałem nawet ze to satanisci modla sie do demona jehowy Z drugiej strony uważali się również za chrześcijan, gdyż uznawali
Jezusa za proroka, niestety nie mogli nimi być, ponieważ odrzucali Jego
bóstwo. Św. Hieronim w korespondencji ze św. Augustynem napisał:
„Uważają się za żydów i chrześcijan, ale w rzeczywistości nie są ani
jednymi ani drugimi”. tutaj jest o ebonitach ale swiadkowie jechowi takze nie uznaja jezusa za boga

Awatar użytkownika
cytryna
Prawie jak Czak Noris
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 16 wrz 2016, 12:42

Z racji w jaki sposób wierzą, nie mogą być złymi ludźmi.

paula
Początkujący
Data: 27 gru 2016, 12:54

Postautor: paula » 11 sty 2018, 6:53

Są to ludzie tacy jak my więc dlaczego się od nich odwracać. Ich wiara ,ich życie i trzeba się z tym pogodzić, skoro wybrali taką drogę a nie z nich szydzić. Wśród nich są ludzie zasługujący na szacunek jak i nie ,jak wśród chrześcijan.

viola99
Raczkujący
Data: 16 lut 2018, 18:10

Postautor: viola99 » 16 lut 2018, 18:24

Ja osobiscie nic do nich nie mam. Kazdy niech sobie wyznaje kogo tam chce :)