Ewangelia na każdy dzień.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 05 gru 2017, 15:19

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko ojciec; ani kim jest ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić». Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».
Łk 10, 21-24
Często się powtarzają te fragmenty,ten dzisiejszy to nawet nie dawno był :)

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony

Postautor: cytryna » 06 gru 2017, 14:37

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u Jego stóp, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się, widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. i wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają, co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby ktoś nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić tak wielki tłum?» Jezus zapytał ich: «ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». A gdy polecił tłumowi usiąść na ziemi, wziął siedem chlebów i ryby i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do syta, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.
Mt 15, 29-37

:D brak mi słów

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony

Postautor: cytryna » 07 gru 2017, 15:42

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. i runął, a upadek jego był wielki».
Mt 7, 21. 24-27
mam nadzieje ,ze moj stoi na skale :mysli:

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony

Postautor: cytryna » 10 gru 2017, 11:56

Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: «oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. i tak głosił: «idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, on zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».
Mk 1, 1-8

:D

Już cały rok jak wklejam fragmenty ewangelii korzystając z miejsca i uprzejmości właściciela tego forum :D oczywiście dziękuję za taką możliwość i cierpliwość.Mi ten rok codziennego czytania choć tych krótkich fragmentów bardzo pomógł i wyrobił mam nadzieję swoistego rodzaju dobrego"przyzwyczajenia"już na zawsze.Cóż dodać oby to co tu zapoczątkowane było, trwało nadal :) choć może już nie koniecznie na forum.
Choć pozwolę sobie od czasu do czasu jeszcze wkleić czasem fragment na pewno czytać będę w zaciszu domu codziennie.
Wszystkim tym czasem życzę spokojnej i słonecznej niedzieli. :D

Awatar użytkownika
dagmar5
Stały Bywalec
Data: 21 sty 2015, 18:40

Postautor: dagmar5 » dzisiaj, 16:15

cytryna pisze:Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: «oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. i tak głosił: «idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, on zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».
Mk 1, 1-8

:D

Już cały rok jak wklejam fragmenty ewangelii korzystając z miejsca i uprzejmości właściciela tego forum :D oczywiście dziękuję za taką możliwość i cierpliwość.Mi ten rok codziennego czytania choć tych krótkich fragmentów bardzo pomógł i wyrobił mam nadzieję swoistego rodzaju dobrego"przyzwyczajenia"już na zawsze.Cóż dodać oby to co tu zapoczątkowane było, trwało nadal :) choć może już nie koniecznie na forum.
Choć pozwolę sobie od czasu do czasu jeszcze wkleić czasem fragment na pewno czytać będę w zaciszu domu codziennie.
Wszystkim tym czasem życzę spokojnej i słonecznej niedzieli. :D

...to bardzo dobry nawyk Cytryno, zdecydowanie czytaj i rozmyślaj, czy to na forum czy w zaciszu domowym :)
polecam też: Odnoś pełny pożytek z czytania Biblii
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... nia-bibli/

Miłego weekendu :)

Wróć do „Sprawy duchowe”