Jak widzisz nasze forum w przyszłości

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Jak widzisz nasze forum w przyszłości

Postautor: Bazyliszek » 04 lut 2012, 15:11

Cześć

Świat biegnie w przyszłość, my staramy się go doganiać. Nasze forum ciągle przechodzi małe i większe rewolucje tak aby było coraz lepsze dla was, czyli naszych użytkowników, bez których nasze forum by nie istniało. W ciągu ostatniego roku na naszym forum wykonaliśmy wiele zmian, w większości przyjęliście je pozytywnie. W tym roku nie zwalniamy tempa i nadal chcemy być coraz lepsi. Co chcemy wprowadzić? To już zależy od Was. Zapewne większość z Was zapyta się czemu akurat od użytkowników? Już spieszę z odpowiedzią: Bo to Wy tworzycie nasze forum.

Co mamy w planach?
1. Stworzenie społeczności na naszym forum, takiej jaką spotykacie codziennie na Facebooku
2. Zmianę bieżącego chata na dużo bardziej przyjazny oraz dodanie małego chata, służącego do prowadzenia konwersji pomiędzy tylko dwoma użytkownikami
3. Podniesienie jakości naszych forumowych punktów, poprzez zmniejszenie wartości przedmiotów w naszym sklepie oraz dodaniu nowych kategorii z nowymi przedmiotami
4. Stworzenie nowej kolorystyki forum, a jej kolor będzie zależeć tylko od Was
5. Wprowadzenie nowych gier na forum, m.in. Pokera oraz Sudoku
6. Poprawienie rozgrywek turniejowych pomiędzy użytkownikami

Postaramy się, aby te punkty zostały zrealizowane w ciągu tego roku. Od Was, naszych użytkowników chcemy otrzymać propozycje nowych zmian oraz zaopiniowanie naszych planów. Byśmy byli również wdzięczni, gdybyście wskazali nam zmiany, które są najbardziej potrzebne, tzn. te od których powinniśmy zacząć oraz te, które powinniśmy sobie odpuścić

pozdrawiamy
Ekipa forum Odskok.pl

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Re: Jak widzisz nasze forum w przyszłości

Postautor: mariuszmistrz » 04 lut 2012, 16:44

Chat to powinien być priorytet, wiadomo z jakiego powodu.
Poza tym myślę, że na forum jest całkiem sporo dodatków, które są niestety porozrzucane po różnych miejscach na forum i dla nowy user często ich nie zauważa. Proponuję zatem na belce górnej pod bannerem wstawić odnośnik 'więcej', który będzie kierował do strony podobnej jak np ta googlowska: http://www.google.pl/intl/pl/options/ Będzie tam spis dodatków, przy każdym grafika w postaci charakterystycznej ikonki z linkami. Myślę, że mogłyby się tam znaleźć takie dodatki jak:
Skrypty, Dereb, Gry: Guitar Hero, Crime Town, Szubienica, Mapa Userów, blog, turnieje arcade, chomikowa toplista, itd.
Takie dodatki jak upload grafik, czy wyszukiwarka chomikuj są naprawdę bardzo przydatne i warto je wyeksponować.
Ponadto uważam, że powyższe serwisy powinny być stylem i kolorystyką dopasowane do odskoku, a nie tak jak jest obecnie każdy w innym kolorze.

Awatar użytkownika
macio106
Prawa Ręka Boga
Data: 14 lip 2009, 19:41

Postautor: macio106 » 04 lut 2012, 17:06

Ja mam np taką propozycję(oczywiście może być kontrowersyjna) a by jak np będzie wprowadzony poker to gramy na pkt odskokowe normalnie był by to taki hazardzik :mrgreen:

BaRoNeQ
Nowy
Data: 21 lut 2011, 1:32

Postautor: BaRoNeQ » 04 lut 2012, 23:57

O to przyda wam się sporye zasoby serwerów dedykowanych .:)
Wkład własnej pracy jest tak dłuży że sam z ekipom tego bym się nie podoił ;)

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia .

Awatar użytkownika
macio106
Prawa Ręka Boga
Data: 14 lip 2009, 19:41

Postautor: macio106 » 05 lut 2012, 8:25

A i jeszcze pytanie co z zakładami forumowymi?

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Postautor: Bazyliszek » 05 lut 2012, 11:33

Zakłady pojawią się już wkrótce, na pewno z nich nie zrezygnujemy.

Daria

Postautor: Daria » 05 lut 2012, 15:14

"Stworzenie społeczności na naszym forum, takiej jaką spotykacie codziennie na Facebooku"- czyli konkretnie jakiej? Nie mam konta na facebooku i szczerze mówiąc nie wiem, o co chodzi.

"Stworzenie nowej kolorystyki forum, a jej kolor będzie zależeć tylko od Was"- hmmmm.... może inni się nie zgodzą, ale mnie się podoba obecna kolorystyka i uważam, że nie ma potrzeby jej zmieniać.

Mam natomiast taką trochę głupią propozycję, aby zamiast "najnowsze posty" były "najnowsze tematy", ponieważ niekiedy bywa tak, że nowo utworzone tematy giną na forum w gąszczu innych i nikt nie ma o nich pojęcia, a o nowych postach i tak użytkownicy dostają powiadomienia w rubryce "Zobacz swoje posty".

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Postautor: atena600 » 05 lut 2012, 15:17

:mysli: Słuszna uwaga
zamiast "najnowsze posty" były "najnowsze tematy"

Awatar użytkownika
huber2t
Administrator Techniczny
Data: 24 sty 2011, 17:33

Postautor: huber2t » 05 lut 2012, 15:29

Daria pisze:"Stworzenie społeczności na naszym forum, takiej jaką spotykacie codziennie na Facebooku"- czyli konkretnie jakiej? Nie mam konta na facebooku i szczerze mówiąc nie wiem, o co chodzi.

Już pokazuję na screenach:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Daria pisze:"Stworzenie nowej kolorystyki forum, a jej kolor będzie zależeć tylko od Was"- hmmmm.... może inni się nie zgodzą, ale mnie się podoba obecna kolorystyka i uważam, że nie ma potrzeby jej zmieniać.
Stworzenie nowej kolorystyki nie oznacza usunięcia starej. Mamy obecnie zieloną i ciemną, chcemy dodać nową :)

Daria pisze:Mam natomiast taką trochę głupią propozycję, aby zamiast "najnowsze posty" były "najnowsze tematy", ponieważ niekiedy bywa tak, że nowo utworzone tematy giną na forum w gąszczu innych i nikt nie ma o nich pojęcia, a o nowych postach i tak użytkownicy dostają powiadomienia w rubryce "Zobacz swoje posty".
Nie ma problemu

Awatar użytkownika
kolas
Zaawansowany
Data: 18 gru 2009, 19:42

Postautor: kolas » 05 lut 2012, 17:46

Oh, szczerze marzą mi się gry live pisane w Javie, gdzie grałoby się na żywo z innymi graczami. Coś takiego, jak jest w serwisie kurnik.pl.

Daria

Postautor: Daria » 05 lut 2012, 22:41

Można by jeszcze w profilu użytkownika ustawić opcję "Zobacz tematy użytkownika" w sensie tematy, wątki, które dany użytkownik rozpoczął.

Awatar użytkownika
Seven
Zawodowiec
Data: 29 cze 2009, 23:09

Postautor: Seven » 05 lut 2012, 22:55

Odnośnie tej powyższej propozycji to widziałbym to tak, że oprócz liczba postów w profilu wyświetlałaby się też liczba tematów z opcją "zobacz tematy użytkownika"

Daria

Postautor: Daria » 05 lut 2012, 23:21

Właśnie to miałam na myśli.

niecalkiemnormalny

Postautor: niecalkiemnormalny » 05 lut 2012, 23:26

Daria pisze:aby zamiast "najnowsze posty" były "najnowsze tematy"

żebyś nie mówiła, że zawsze jestem w kontrze do Ciebie: pomysł genialny.
co wchodzę na forum to w "najnowszych postach" są gry forumowe. Ktoś nowy wchodząc na forum myśli, że nasze posty to tylko nic nie wnoszące pojedyncze słowa. Co prawda zamiana "najnowszych postów" na "najnowsze tematy" spowoduje śmierć tych gier... ale może to i lepiej? :P

jesteś genialna, zmiana tak prosta, a rozrusza to forum przynajmniej o 100% (z 20 aktywnych użytkowników zrobi się 40! :mrgreen: )

pomysł o społeczności... w sumie ok, ale chomikom raczej zależy na zachowaniu anonimowości... może być, tylko się nie przyjmie.

BachaPl
Fanatyk
Data: 14 mar 2010, 15:13

Postautor: BachaPl » 05 lut 2012, 23:30

A więc tak co do kolorystyki to zieleń jest kolorem nadziei a do tego forum pasuje i zimą i latem. Zimą fajnie spojrzeć na ciepły kolor.
Tak więc z kolorystyką bym nic nie zmieniał bo można przedobrzyć a wtedy wiadomo jakie są skutki.
Nie rozumiem opcji:
Bazyliszek pisze:Podniesienie jakości naszych forumowych punktów, poprzez zmniejszenie wartości przedmiotów w naszym sklepie

Czyli podnieść jakość znaczy (tylko przykład) za nowy temat zamiast 1pkt to,0,5pkt ? Czyli 2 razy więcej prazy żeby uzyskać (przykładowo) 100 pkt?
Odnośnie zamiany "Najnowsze posty" na "Najnowsze tematy" Chyba problemu by nie było gdyby widniało i to i to? Czy może być z tym problem?

No i tu mała uwaga nie wiem jak reszcie użytkowników ale ja mam problem z logowaniem. Gdyż za każdym razem gdy wchodzę na forum a może to być parę razy dziennie to za każdym razem muszę się logować. Opcja "Zapamiętaj mnie" nie pomaga. Jakieś 3 lata temu zgłaszałem podobny problem na forum k800i i tam w ciągu tygodnia Administratorzy dopatrzyli się błędu i go zlikwidowali. Z tym że nie pamiętam teraz który skrypt za to odpowiadał. Jeżeli mógłbym prosić aby ktoś się temu przyjrzał to bym był wdzięczny gdyż strasznie uciążliwe jest logowanie się za każdym, razem gdy tylko odwiedzam witrynę. A zaznaczam że korzystam z kilku for i na innych ten problem nie występuje.

Pozdrawiam