Jak widzisz nasze forum w przyszłości

piokszy
Początkujący
Data: 09 paź 2010, 16:58

Re: Jak widzisz nasze forum w przyszłości

Postautor: piokszy » 05 lut 2012, 23:40

Jak dla mnie jest super opcja zmiany kolorów według własnego uznania jest fajna i mi się podoba. Co do zmiany na najnowsze posty taka prosta, a jaka przydatna zmiana. I może by trochę rozbudować bank :idea: powodzenia :D

Awatar użytkownika
huber2t
Administrator Techniczny
Data: 24 sty 2011, 17:33

Postautor: huber2t » 06 lut 2012, 16:45

W dniu dzisiejszym poprawiliśmy proces rejestracji :)

BachaPl pisze:A więc tak co do kolorystyki to zieleń jest kolorem nadziei a do tego forum pasuje i zimą i latem. Zimą fajnie spojrzeć na ciepły kolor.
Tak więc z kolorystyką bym nic nie zmieniał bo można przedobrzyć a wtedy wiadomo jakie są skutki.

Nie chcemy zmieniać domyślnych kolorystyk, a jedynie dodać nowe :)
BachaPl pisze:Nie rozumiem opcji:
Bazyliszek pisze:Podniesienie jakości naszych forumowych punktów, poprzez zmniejszenie wartości przedmiotów w naszym sklepie

Czyli podnieść jakość znaczy (tylko przykład) za nowy temat zamiast 1pkt to,0,5pkt ? Czyli 2 razy więcej prazy żeby uzyskać (przykładowo) 100 pkt?

Nie do końca. Mieliśmy na myśli zmniejszenie ceny produktów w sklepie + dodanie nowych, tak aby ilość punktów odpowiadała mniej więcej wartości produktu.

BachaPl pisze:Odnośnie zamiany "Najnowsze posty" na "Najnowsze tematy" Chyba problemu by nie było gdyby widniało i to i to? Czy może być z tym problem?
Z tym nie ma problemu. Wszystkie zaproponowane zmiany postaramy się niedługo zrobić

BachaPl pisze:No i tu mała uwaga nie wiem jak reszcie użytkowników ale ja mam problem z logowaniem. Gdyż za każdym razem gdy wchodzę na forum a może to być parę razy dziennie to za każdym razem muszę się logować. Opcja "Zapamiętaj mnie" nie pomaga. Jakieś 3 lata temu zgłaszałem podobny problem na forum k800i i tam w ciągu tygodnia Administratorzy dopatrzyli się błędu i go zlikwidowali. Z tym że nie pamiętam teraz który skrypt za to odpowiadał. Jeżeli mógłbym prosić aby ktoś się temu przyjrzał to bym był wdzięczny gdyż strasznie uciążliwe jest logowanie się za każdym, razem gdy tylko odwiedzam witrynę. A zaznaczam że korzystam z kilku for i na innych ten problem nie występuje.
Ze strony forum takiego problemu nie ma. U każdego logowanie przebiega wzorowo. Próbowałeś się logować z poziomu innej przeglądarki? Nie masz w przeglądarce włączonego czyszczenia cookies po każdym wyłączeniu? ew. jakiegoś programu który automatycznie to robi?

Awatar użytkownika
kolas
Zaawansowany
Data: 18 gru 2009, 19:42

Postautor: kolas » 07 lut 2012, 16:59

@up To będzie polegało na zasadzie 'denominacji', tzn. ilość punktów za post oraz ceny towarów w sklepie zostaną obniżone.

Awatar użytkownika
huber2t
Administrator Techniczny

Postautor: huber2t » 08 lut 2012, 16:08

Nie nie. Nie możemy tego tak rozumieć.

Nasze założenia (Moje i Bazyliszka są takie):
  1. Obniżyć wartość produktów w sklepie (mamy przygotowane już wstępne założenia jakby to miało wyglądać)
  2. Dodać nowe produkty pokroju płytek z muzyką, gry pokroju Battefield, Heroes of Might and Magic VI itd.
  3. Zwiększyć ceny za założenie nowego tematu etc.

Czekamy również na wasze propozycje co byście chcieli kupić w sklepie za punkty forumowe.

Awatar użytkownika
macio106
Prawa Ręka Boga
Data: 14 lip 2009, 19:41

Postautor: macio106 » 08 lut 2012, 16:25

huber2t pisze:Czekamy również na wasze propozycje co byście chcieli kupić w sklepie za punkty forumowe.

No to może konta premium na serwisy typy Bitshare?

Co do gier i płyt z muzyką to jak najbardziej ok.

Awatar użytkownika
huber2t
Administrator Techniczny

Postautor: huber2t » 08 lut 2012, 16:31

macio106 pisze:No to może konta premium na serwisy typy Bitshare?
Czy teraz gdy wchodzi pomału ACTA to dobry pomysł? Wątpliwe

BachaPl
Fanatyk
Data: 14 mar 2010, 15:13

Postautor: BachaPl » 08 lut 2012, 16:32

Jeżeli mogę się wtrącić co do sklepu to można byłoby dodać z rzeczy technicznych Pendrive, z rzeczy
transferowych dodać opcję doładowanie telefonu komórkowego za 30zł.
Oczywiście to tylko propozycje :)

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 08 lut 2012, 18:03

Co do kolorystyki ;] mi się obecnie to podoba, tylko jedna uwaga, na OdskokDark nie podoba mi się fakt że wszystko jest ciemne a banerek u góry strasznie jaśniótki, jestem wzrokowcem -,- i mi to trochę przeszkadza :)
A co do zmiany, można by zrobić n.p. niebieską :mysli: albo żółtą :lol: nie no, żółtą może nie, ale coś jak niebieski jasny czy granatowy :mysli:
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
Silaneo
Postowiec Pospolity
Data: 18 lis 2009, 11:26

Postautor: Silaneo » 08 lut 2012, 20:58

To moze ja wrzuce swoje 3 grosze :P
1.Jako forumowemu graczowi podoba mi sie pomysl kolasa z grami java ale zalezy czy wogole da sie cos takiego zrobic :mrgreen:
2.Najlepiej zeby bylo pokazywane osobno zarowno nowe tematy i posty w ten sposob niczego sie nie przegapi :P
3.Sklepik.Jesli chodzi o ceny transferow i innych rzeczy na chomika to rzeczywiscie nie zachecaja do kupna czegokolwiek :P Zreszta nie ma az tak wielu osob ktore posiadaloby wiecej niz 5000 pkt forumowych,jesli chodzi o mnie to nie chcialbym sie ich pozbyc tak latwo :P Wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem bylby system aukcyjny zamiast/obok istniejacego jak na allegro gdzie mozna by wystawiac trwajaca przez ograniczony czas oferte wymiany pkt forumowych za chomikowe i odwrotnie.W ten sposob zwiekszylaby sie podaz i mozliwe ze obroty i ceny bylyby lepsze.Minusem by byla mniejsza pewnosc uczciwosci niektorych osob ale mysle ze system by sie jakos "dotarl" ;) Co do rzeczy forumowych i nagrod specjalnych to bym nic nie zmienial oczywiscie zawsze mozna zwiekszyc asortyment :P Nagrody specjalne sa drogie,pewnie lata by trzeba na to zbierac ale dla mnie jest zrozumiale czemu sa takie wiec wszystko jest ok :P
No i to by bylo tyle 8-)

Awatar użytkownika
huber2t
Administrator Techniczny

Postautor: huber2t » 10 lut 2012, 22:10

Daria pisze:Mam natomiast taką trochę głupią propozycję, aby zamiast "najnowsze posty" były "najnowsze tematy", ponieważ niekiedy bywa tak, że nowo utworzone tematy giną na forum w gąszczu innych i nikt nie ma o nich pojęcia, a o nowych postach i tak użytkownicy dostają powiadomienia w rubryce "Zobacz swoje posty".
Zrobione.

Jest tak jak chcieliście? :)
Daria pisze:Można by jeszcze w profilu użytkownika ustawić opcję "Zobacz tematy użytkownika" w sensie tematy, wątki, które dany użytkownik rozpoczął.

Zrobione

Zmiany w punktach nastąpią w niedługim czasie, będą również dostępne nowe sposoby wydawania tych punktów :)

Aktualnie testujemy również nowy, przyjemniejszy chat, ktoś jest chętny do testów?

Awatar użytkownika
huber2t
Administrator Techniczny

Postautor: huber2t » 10 lut 2012, 22:38

1. Nowe tematy są w linku
Obrazek
2. Nie możliwe do zrealizowania
3. Pomyślimy

niecalkiemnormalny

Postautor: niecalkiemnormalny » 19 lut 2012, 17:20

jeszcze jedna mała sugestia, lekko kontrowersyjna, zapewne znajdą się osoby, którym się to nie spodoba.

Proponuję ustalić maksymalną liczbę tematów założonych przez jednego użytkownika w ciągu jednego dnia. Najlepiej jakaś mała liczba, typu 2 lub 3. Ograniczy to przyrost tematów- wklejek z innych portali.

Ewentualnie- nie płacić punktami za samo założenie tematu... Będzie mniej wklejek, a twórcom zbierającym punkty będzie zależało na napisaniu takiego wątku, który wywoła dyskusję.

Będzie w końcu z kim pogadać :mrgreen:

Awatar użytkownika
macio106
Prawa Ręka Boga
Data: 14 lip 2009, 19:41

Postautor: macio106 » 19 lut 2012, 18:28

niecalkiemnormalny pisze:Proponuję ustalić maksymalną liczbę tematów założonych przez jednego użytkownika w ciągu jednego dnia. Najlepiej jakaś mała liczba, typu 2 lub 3. Ograniczy to przyrost tematów- wklejek z innych portali.

Jest to zmienione że jest wklejka i trzeb dodać coś od siebie,więc zawsze masz z kim pogadać.

Daria

Postautor: Daria » 19 lut 2012, 19:27

niecalkiemnormalny pisze:jeszcze jedna mała sugestia, lekko kontrowersyjna, zapewne znajdą się osoby, którym się to nie spodoba.

Proponuję ustalić maksymalną liczbę tematów założonych przez jednego użytkownika w ciągu jednego dnia. Najlepiej jakaś mała liczba, typu 2 lub 3. Ograniczy to przyrost tematów- wklejek z innych portali.

Zgadzam się całkowicie. Był tu jeszcze niedawno taki jeden użytkownik, który w ramach założonych tematów masowo (chyba nawet kilkanaście dziennie) kopiował artykuły z wyborczej, wp i innych portali. Raz nawet zwróciłam mu uwagę, że jak ktoś chce, to sam sobie dany artykuł przeczyta na jakimś portalu informacyjnym i nie musi w tym celu wchodzić specjalnie na forum. Jednak to nie pomogło, gdyż rozwinął się jeszcze bardziej i zaczął zakładać jeszcze więcej tematów, tzn. skopiowanych artykułów. Chyba chodziło mu tylko o punkty, bo nie wiem, o co innego. Ostatnio coś zaprzestał działalności, najwyraźniej brakło mu wytrwałości w zdobywaniu kolejnych punktów.

Zatem ustalenie maksymalnej liczby tematów założonych w ciągu dnia rozwiązałoby całkowicie problem punktowych spamerów, którzy wklejają po kilkanaście skopiowanych artykułów dziennie. A co do tego, że "jest wklejka i trzeba dodać coś od siebie"- co tzn. "coś od siebie"? Np. artykuł z interii i pod spodem "co myślicie?". :-)