Nasze diaporamy

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Nasze diaporamy

Postautor: mariuszmistrz » 15 gru 2013, 0:59

Witam, wstawiłem taki wątek tutaj, choć równie dobrze pasowałby do galerii zdjęć. Zapewne większość z nas niejednokrotnie widziała diaporamę, nie zdając sobie czasem z tego sprawy. Wg jednej z definicji:
diaporama jest swoistym spektaklem audiowizualnym, w którym autor poddaje widza w sposób świadomy i zaplanowany równoczesnemu oddziaływaniu obrazów, dźwięków, barw i treści. Z fotografii "wzięła" obraz nieruchomy. Cechą charakterystyczną diaporamy jest tzw. "trzeci obraz", czyli nie istniejący faktycznie, a będący tylko wynikiem świadomego nałożenia na siebie dwóch (kilku) obrazów rzeczywistych emitowanych z kilku źródeł podczas projekcji.

Tyle teorii. Od siebie wrzucam diaporamę pt. "Puszcza Karpacka". Zdjęcia wykonałem na terenie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego (poza nielicznymi wyjątkami). Polecam włączyć wysoką jakość. Jako, że jest to moja pierwsza diaporama, oczekuję konstruktywnej krytyki.

Zapraszam też do dzielenia się swoimi pracami ;

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Re: Nasze diaporamy

Postautor: wipstudio » 15 gru 2013, 2:28

Powiem ci tak. Może to przez godzinę jaka jest, ale prawie usnąłem. Teraz widzę że oglądałem takie diaporamy wcześniej, chociażby w wygaszaczu windowsa ;)

Wygląda jak jutjubowa wersja ramki na zdjęcia.
O tej godzinie nic specjalnego ale na złe samopoczucie czy zdenerwowanie akurat tylko nie z taką muzyką ;)

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Re: Nasze diaporamy

Postautor: cytryna » 16 gru 2013, 22:46

:) Zdjęcia śliczne.

Wróć do „Video”