Spoty na You Tube by Poverejay

Awatar użytkownika
poverejay
Początkujący
Data: 30 maja 2009, 3:21

Spoty na You Tube by Poverejay

Postautor: poverejay » 03 maja 2012, 6:31

Witam robie video spoty reklamowe czyli moja tworczość jest zawarta w filmikach a głównie w "obróbce" fotek , scrennów z dodatkiem muzyki oraz efektów. Co jakiś czas dorzuce jakiś spocik.

Zapraszam do oglądania i komentowania:

Ps:. Niestety dodałem z tagiem You tube ale tu filmiku nie wyświetla bezpośrednio. Prosiłbym Administracje o poprawienie aby filmik od razu był widoczny na forum.

Pozdrawiam ekipe oraz userów.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2012, 13:07 przez wipstudio, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: wstawienie owych filmów

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Re: Spoty na You Tube by Poverejay

Postautor: mariuszmistrz » 03 maja 2012, 7:03

witam,
nie nudziłem się na trójce. Najładniejsza i najciekawsza.
Twoje prace są nawet ok, część efektów jest w porządku. Brakuje Ci jednak stylu, w każdym filmie pełno różnych teł, animacji, ramek, ja bym postawił jeden zestaw na jedną produkcję, alby stworzyć efekt spójności. Tła w większości są słabe (gradienty), a można zastosować zblurowane grafiki, aby nie odciągać nadto uwagi. Wydaje mi się, że za dużo ramek używasz do wszystkiego. W dwójce przydałoby się więcej efektów, mając na myśli tematykę reklamowanej strony (grafika).
to chyba tyle

Awatar użytkownika
poverejay
Początkujący

Postautor: poverejay » 03 maja 2012, 7:09

Ok. Dzieki za porady!

Awatar użytkownika
mućka
Zaawansowany
Data: 23 gru 2009, 18:39

Postautor: mućka » 14 maja 2012, 14:49

Zamordowałabym za czcionki ale to już moje zboczenie zawodowe.
Jak dla mnie za ostra muzyka, nierównomierne brzmienie, najpierw wprowadzasz łagodną a później Bum! po uszach.

1 podobał mi się początek do pewnego momentu jak wszedł ten okropny napis oczojebkowaty "POLECA"... inną od reszty czcionką i bum muzyczne. Wiem,że to taki styl ale za mocno to wszystko lata, kręci się, można dostać bólu głowy.

3 już znacznie lepiej muzyka na poziomie, czcionka w jednym stylu.

Awatar użytkownika
poverejay
Początkujący

Postautor: poverejay » 14 maja 2012, 23:21

Mućka ....nie morduj... :D

Awatar użytkownika
mućka
Zaawansowany

Postautor: mućka » 15 maja 2012, 0:14

poverejay, zamorduję, rzucę klątwę :P :evil: jak będziesz używać więcej niż 2 czcionki w jednym projekcie. Nie łączy się szeryfowych z bezszeryfowymi w jednym projekcie, chyba,że masz b. dobre uzasadnienie.

Zasady tworzenia dobrych projektów.
Kolorystyka:

Konsekwentnie stosuj kolory, kolorystyka i tło mają wspomagać treść jaką masz do przekazania a nie rozpraszać.
Odpowiedni dobór kolorów sprzyja koncentracji widza i lepszy odbiór całości.
Nie używaj więcej niż 3 kolorów.

Typografia:

Stosuj czytelną czcionkę, bez zbędnych ozdobników.
Konsekwentnie używaj czcionek 1 maksymalnie 2 rodzaje.
Unikaj zróżnicowania wielkości to wprowadza chaos.

Czytelność
Tekst powinien być łatwy do czytania bez okularów dla każdego czytelnika, również w niezbyt dobrym oświetleniu. Służy temu dobór odpowiedniej czcionki, jej kroju, rozmiaru i odstępów w tekście.

Zasady doboru znaków i symboli
* prostota
* klarowność
* podkreślenie
* komunikatywność
* czytelność
* znaczeniowa
* graficzna
* rozpoznawalność
* jednoznaczność
* symbolika
* kolorystyka i kontrast

Zobacz, używasz elementów graficznych w projekcie (patrz 1 w poście wyżej) i są tam czcionki bezszeryfowe (bez daszków, proste) czemu nie poszedłeś w tę stronę i nie użyłeś podobnej?

2 projekt już lepiej wydaje się,że trzymasz się jednej a tu nagle w 0:37 mamy inną czcionkę. Na początku spotu widzimy nazwę strony w czcionce szeryfowej a w 1:10 pojawia się w bezszeryfowej. Bardzo ładna, czytelna czcionka jest z 0:51 minuty (jak się nazywa?) uważam,że mogłeś ją użyć do wszystkich napisów w jednakowej wielkości w kolorze pomarańczowym jak nazwa strony przy 1:10.

Oczywiście nikt nie zabroni Ci stosować jak stosujesz, Twoje dzieło ale z mojej perspektywy - grafika/fotografa to wygląda nieprofesjonalnie, dzieci ze szkoły podstawowej bawią się w ten sposób czcionkami.

Awatar użytkownika
poverejay
Początkujący

Postautor: poverejay » 15 maja 2012, 0:27

Dzieki mućka...otóż sprawa przedstawia sie nastepująco. Po prostu chce aby reklamówki sie różniły od siebie i pewnie dlatego taka różnorodność w czcionkach - co też wcale mnie nie uzasadnia do stosowania kilku lub wielu i tu masz racje. W kwestii kolorów podobnie , fakt że należałoby sie trzymać pewnych zasad i reguł ale nie wiem czy ich wprowadzenie nie było by dla filmiku zbyt - "jednostajne" lub "monotonne". Tak czy inaczej wezme pod uwage Twoje porady i może kiedyś w końcu przestaniesz mnie "mordować"... :lol:

Awatar użytkownika
mućka
Zaawansowany

Postautor: mućka » 15 maja 2012, 0:44

Zobacz, tutaj wprawdzie brakuje podkładu muzycznego ale czcionka użyta jedna

Krótko, zwięźle , dynamicznie

Jedna czcionka

Tu są łączone 2 czcionki ale ładnie dobrane kolorystycznie i stylistycznie

Awatar użytkownika
poverejay
Początkujący

Postautor: poverejay » 15 maja 2012, 1:20

Myśle że mamy różne gusta co do reklamy i po prostu podoba nam sie co innego...Wiadomo..jednemu sie podoba , znowu drugiemu nie. Po drugie nikt sie nie wpatruje w czcionke i sie nie zastanawia czy poprzednia była podobna, taka sama... czy też nie. Napewno "efekt czcionki" ma swój urok ale oglądający nie ma czasu na przyglądanie sie jej tak naprawde. Chronologia jakaś też musi być zachowana ale różnie z tym bywa. Traktuje to też bardziej jako zabawe niż cokolwiek innego i czasami fajnie jak sie ktoś ucieszy z spocika. Po za tym ja nie robie "reklam żywych" a są to głównie clip/arty stron internetowych a wiec to też inna bajka.....Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
poverejay
Początkujący

Postautor: poverejay » 19 wrz 2013, 22:43

Moje hobby od pewnego już czasu. Przyjemne z pożytecznym. E-Zarabianie Online.

Wróć do „Video”