Timelapse cykoria podróżnik

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Timelapse cykoria podróżnik

Postautor: mariuszmistrz » 18 sie 2011, 17:15

[youtube]LG2Y2IoCFV8[/youtube]

Jeden z moich pierwszych (czwarty) timelapse. Do zrobienia go potrzebne było ok 700 zdjęć, zrobionych w czasie nieco mniejszym niż 2 godziny.
Komentarze mile widziane.

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Re: Timelapse cykoria podróżnik

Postautor: atena600 » 18 sie 2011, 17:51

Super wielki szacunek :D
Oglądając ten krótki filmik , czułam się jak na kanale National Geographic ;) Jako bogini tego forum widzę przed Tobą świetlaną przyszłość właśnie na tym kanale. :D

Awatar użytkownika
chemini
Administrator
Data: 27 sie 2009, 20:50

Postautor: chemini » 18 sie 2011, 17:52

Bajer niesamowity :D
Podoba mi się "usadowienie" kwiatka z boku ekranu . Daje to romantyczną nadzieję , żę przyleci jakiś fajny Gucio i zajmie kwiatka :mrgreen:
Lubuskie Stowarzyszenie Historyczne "Lubusz"

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan

Postautor: mariuszmistrz » 18 sie 2011, 18:10

atena600 pisze:Super wielki szacunek :D
Oglądając ten krótki filmik , czułam się jak na kanale National Geographic ;) Jako bogini tego forum widzę przed Tobą świetlaną przyszłość właśnie na tym kanale. :D

Najlepsze filmy przyrodnicze robi jednak BBC i nie mam tutaj wątpliwości. Niektóre sceny z wielu produkcji tej telewizji po prostu wyrywają z fotela. Bardzo chciałbym nagrywać więcej takich filmów i pewnie tak będzie, bo bardzo mi się ta technika podoba, ale niestety, sprzęt mocno mnie ogranicza, a zwłaszcza brak programatora sprzętowego (tutaj wykorzystałem laptopa z odpowiednim softwarem, a bateria trzyma tylko 2,5h). Myślę się jednak w zaopatrzyć w ten przydatny sprzęt. Moim marzeniem byłby też tor kamerowy, ale to wydatek przewyższający mój budżet ;)
Może wrzucę kulisy powstawania filmu:
Obrazek

Obrazek

Generalnie użyłem d3100+18-55+Raynox 250
w laptopie zainstalowany rejestrator makr Easy Macro Recorder, do postprodukcji zaprzęgnięty After Effects.

chemini pisze:Podoba mi się "usadowienie" kwiatka z boku ekranu . Daje to romantyczną nadzieję , żę przyleci jakiś fajny Gucio i zajmie kwiatka :mrgreen:

usadowienie było wymagane ze względu na najbardziej podstawowe zasady kompozycji. Gucio przyleciał, może i nie fajny, ale jednak, włączcie sobie wysoką rozdzielczość i szukajcie ;)

Awatar użytkownika
KeyO
Fanatyk
Data: 04 sie 2009, 21:29

Postautor: KeyO » 18 sie 2011, 19:43

Przepiękne...
Brawo Mariusz. Masz piękne hobby.

Awatar użytkownika
mućka
Zaawansowany
Data: 23 gru 2009, 18:39

Postautor: mućka » 18 sie 2011, 19:57

Ale super, chyba też spróbuję :D tylko pójdę na łatwiznę i postawię kamerę, tylko powiedz mi mariusz co ile robiłeś zdjęcia?

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan

Postautor: mariuszmistrz » 23 sie 2011, 16:57

mućka pisze:Ale super, chyba też spróbuję :D tylko pójdę na łatwiznę i postawię kamerę, tylko powiedz mi mariusz co ile robiłeś zdjęcia?
z tego co pamiętam to coś koło 15 sekund

Awatar użytkownika
beataccuk
Prawa Ręka Boga
Data: 11 paź 2009, 12:40

Postautor: beataccuk » 23 sie 2011, 17:25

Ach, do tego potrzebowałeś kwiatka, który zamyka się na noc a otwiera rano.
Extra filmik :brawo:

Wróć do „Video”