Ogrzewanie domu

Blacha
Fanatyk
Data: 17 lis 2013, 18:02

Ogrzewanie domu

Postautor: Blacha » 30 maja 2015, 10:52

W jaki sposób ogrzewacie swoje domy? Macie piece na gaz, na węgiel? A może w bloku mieszkacie i robotę robi za was spółdzielnia?

konsultant-junkers
Nowy
Data: 19 cze 2015, 14:54

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: konsultant-junkers » 19 cze 2015, 14:56

Skoro nikt nie odpowiedział, pozwolę sobie na pochwalenie ogrzewania gazowego. W Polsce jest ono coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga składowania opału, a obsługa jest wygodna i w pełni zautomatyzowana. Łączne koszty ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej gazem przez cały rok są porównywalne do kosztów ogrzewania węglem i podgrzewaniem wody latem przy pomocy grzałki elektrycznej.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji,
Konsultant marki Junkers

sylwia4012
Raczkujący
Data: 19 lut 2014, 21:20

Postautor: sylwia4012 » 08 lis 2015, 20:12

A pompy ciepła? To chyba jedno z najbardziej eko rozwiązań? Fakt, dość drogie, ale jakże wygodne no i tanie w późniejszym użytkowaniu? Czytałam na stronie Termolitu o tym rozwiązaniu i sama chętnie bym zainwestowała w pompę.

Awatar użytkownika
coral
Postowiec Pospolity
Data: 03 sty 2015, 21:13

Postautor: coral » 11 lis 2015, 1:44

Ale pompa juz pekla !

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 12 kwie 2016, 10:46

my mamy piec na ekogroszek i bardzo się sprawdza przy ogrzewaniu domu, poza mamy piec z podajnikiem i nie trzeba co chwilę dokładać do pieca, co uważam za duży plus

krzyhu
Początkujący
Data: 11 lut 2015, 20:00

Postautor: krzyhu » 18 cze 2016, 12:27

a czemu wybór padł na ekogroszek a nie np na ekologiczny pellet?? Pellet też można wrzucić do podajnika i nie trzeba się martwić. Dodatkowo pellet nie brudzi tak jak węgiel. Podczas spalania powstaje mniej popiołu.

Nuka
Raczkujący
Data: 15 wrz 2014, 12:38

Postautor: Nuka » 07 lip 2016, 11:30

My trzy lata temu przeszliśmy na pellet. Odpowiada mi tego typu ogrzewanie z kilku powodów. Mianowicie nie mama problemu z popiołem, po spaleniu tony popiołu jest tylko szufelka, wrzucam ją do komunalnych ponieważ nie zawierają co ani związków siarki. Następnie , kotłownia jest bez kurzu i czarnego pyłu. Nawet z dostawą nie mam problemu, ponieważ dzwonię do przedstawiciela stelmetu i na drugi dzień pellet mam pod domem.

krzyhu
Początkujący
Data: 11 lut 2015, 20:00

Postautor: krzyhu » 06 sie 2016, 18:45

Nuka pisze:My trzy lata temu przeszliśmy na pellet. Odpowiada mi tego typu ogrzewanie z kilku powodów. Mianowicie nie mama problemu z popiołem, po spaleniu tony popiołu jest tylko szufelka, wrzucam ją do komunalnych ponieważ nie zawierają co ani związków siarki. Następnie , kotłownia jest bez kurzu i czarnego pyłu. Nawet z dostawą nie mam problemu, ponieważ dzwonię do przedstawiciela stelmetu i na drugi dzień pellet mam pod domem.

a czemu wybór padł na tego producenta?? Ile na sezon spalasz pelletu??