Chcesz rozpocząć przygodę z gitarą ? [Zobacz]

Awatar użytkownika
osaczony27
Raczkujący
Data: 01 cze 2012, 11:58

Chcesz rozpocząć przygodę z gitarą ? [Zobacz]

Postautor: osaczony27 » 02 cze 2012, 22:47

Witam wszystkich tych którzy chcą rozpocząć przygodę z gitarą .Temat ten napisany jest z inicjatywy Bastet Nie jest to jakiś profesjonalny poradnik ale może się komuś przyda.

No to lecimy

"Na początek warto zastanowić się co cię zachęciło do gry na gitarze i co chciałbyś osiągnąć. Wielu początkujących gitarzystów "zaraziło" się tym zajęciem podziwiając ulubione zespoły, gitarzystów lub swoich zaawansowanych kolegów. Pamiętaj że twoi idole przeszli długą drogę ćwiczeń i praktyki zanim znaleźli się na scenie przed publicznością. Ciebie też czeka sporo pracy, zmagania się również z najprostszymi wydawałoby się elementami techniki i praktyki zanim będziesz mógł poczuć się pewnie z gitarą."

1. Jaką gitarę kupić ?

hmm... podkreślę od razu na początku nie kupujcie gitar z allegro 200zł itp im dodają do niej więcej gratisów tym gitara jest gorsza . Jak bym miał doradzać co do gitar elektrycznych to grałem an washburn 'ie RX30 Powiem że mimo niskiej ceny gitara jest warta uwagi, hmm co tam mogę jeszcze doradzić gitary z ruchomymi mostkami tzn te całe "wajchy" w gitarach tych tańszych do niczego sie nam nie przydadzą a nawet mogę powiedzieć tak że grałem kiedyś na chinczyku za 300zł chwile się nią pobawiłem i się połamała najzwyczajniej w świecie cały mostek się połamał . Następna gitara którą polecam jest mój Epiphone les paul standard - podróbka gibsona cena też jest atrakcyjna nie narzekam na nią . Ładnie brzmi przy swoich przystawkach . ważna uwaga zanim kupisz gitarę sprawdź coś o niej w necie albo najlepiej ją ograć i zobaczyć jak się z nią czujemy - o tym jaką gitarę kupić warto się popytać w necie

2 Jak już mamy gitarę co dalej .

Powiem tak ja sam na początku nie wiedziałem nawet jak się stroi gitarę jestem 100% samoukiem ( do strojenia gitary polecam program AP tuner 3.08 )
Rozpocząłem od ćwiczeń które znalazłem na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=ZeWudCWnjII&feature=plcp <--- tego pana robiłem je od 1 w zwyższ.

Każde ćwiczenie staraj się robić jak najszybciej aż w końcu będziesz je robił dobrze . Tyle co do rozciągania palców bo tak to można nazwać ( normalny jest przy tych ćwiczeniach ból palców )
Na początek radze obrać Sekwencje akordów (d,a,E,a) naucz się płynie przechodzić między nimi
Jeśli to już opanujesz graj Sekwencje akordów (e,C,a,D) nieco trudniejszych

3 . Czytanie tabulatury jest ważne przy graniu coverów . Jak czytać tabulaturę tego nie będę opisywał można to bardzo łatwo w necie znaleźć .

Nie wiem co mogę tu jeszcze dodać . Jeśli będą jakieś pytania proszę pisać .

Najważniejsza uwaga : Ćwicz Ćwicz Ćwicz !!!
Ważna jest zabawa, przyjemność z gry na gitarze .
Ostatnio zmieniony 18 lip 2012, 17:33 przez Magik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem odnośnik do filmiku

Awatar użytkownika
Zglanowany
Postowiec Pospolity
Data: 11 maja 2009, 23:12

Re: Chcesz rozpocząć przygodę z gitarą ? [Zobacz]

Postautor: Zglanowany » 27 cze 2012, 11:16

To czas na nieco konstruktywnej krytyki :)

1. WTF?
Nie wiem dlaczego sugerujesz od razu gitarę elekryczną? Klasyki już z mody wyszły? Akustyki za ciężkie? Nie wspomnialeś jeszcze nic o wzmacniaczu, który musi się obowiązkowo pojawić, jeśli masz zamiar grać na elektryku.
Brakuje tutaj podstawowych informacji o typach gitar (razem z uwzglednieniem różnic pomiędzy nimi). Nie wydaje, mi się, że każda osoba, która ma zamiar zacząć gre na gitarze załapie się na elektryka :)
Zakładam, że piszesz tutaj o cenach gitar elektrycznych - ok, ale w przypadku klasyków 300 zl, w zupełności wystarczającu budżet.

2. Lekcje, które pokazujesz służą tylko gitarom elektrycznym :) sugerowałbym to rozwinąć o klasyka :D

Wróć do „Własna twórczość”