gdzie szukacie inspiracji do sporządzania nowych dań?

newben
Nowy
Data: 09 kwie 2017, 17:39

Postautor: newben » 27 maja 2017, 17:42

Cześć, gotowanie zawsze było moją pasją, brałam nawet udział w programie kulinarnym :) chciałabym cały czas się rozwijać w tym kierunku, ale ostatnio mam jakiś zastój. Na https://www.unileverfoodsolutions.pl/ znalazłam kilka ciekawych inspiracji dla szefów kuchni – nie wszystkie przepisy jeszcze zdążyłam wypróbować. Mam pytanie, gdzie wy szukacie inspiracji do sporządzania nowych dań?

agata7852
Amator
Data: 25 lip 2012, 11:36

Postautor: agata7852 » 30 cze 2017, 9:51

newben pisze:Cześć, gotowanie zawsze było moją pasją, brałam nawet udział w programie kulinarnym :) chciałabym cały czas się rozwijać w tym kierunku, ale ostatnio mam jakiś zastój. Na https://www.unileverfoodsolutions.pl/ znalazłam kilka ciekawych inspiracji dla szefów kuchni – nie wszystkie przepisy jeszcze zdążyłam wypróbować. Mam pytanie, gdzie wy szukacie inspiracji do sporządzania nowych dań?

Ja tez bardzo lubie gotowac :) zawsze myslalam ze to bedzie moja slaba strona, ale powoli powoli zaczelam cos tam próbować wyszlo pare razy no i sie nie zrazilam :)
Ja czesto zagladam na kwestia smaku ;)
Sa fajne przepisy, mozna cos nowego podpatrzec - dla mnie - osoby raczkujacej w kwestii kulinarnej ta stronka jest super :)

viola99
Raczkujący
Data: 16 lut 2018, 18:10

Postautor: viola99 » 19 lut 2018, 9:18

Wiesz, nie ma sie co zrazac. Przeciez wszystkiego poczatki sa dosc trudne .. kazdy dorosly czlowiek to powinien wiedziec. W sumie to tez kiedys mialam dwie lewe rece do gotowania. Niestety zycie mnie zmusilo to nauki tej zmudnej umiejetnosci .. ktora okazala sie bardzo przydatna i zmienilam o 180 stopni moje zdanie na ten temat :) Kiedys chodzilam do roznego rodzaju barow mlecznych i wydawalo mi sie, ze tam serwuja dobre dania. Aktualnie to co gotuje w domowym zaciszu jest nieporownywalnie lepsze - az sama jestem zdziwiona tym faktem. Na poczatku szukalam przepisow na roznego rodzaju blogow. Z czasem zaczely powstawac takie serwisy jak https://uwielbiam.pl/przepisy gdzie praktycznie codziennie ktos dodaje cos nowego. Jak dla mnie to jest najwieksza kopalnia w ktorej znajdziemy praktycznie wszystko czego dusza zapragnie. Moze macie jeszcze podobne strony? Bede wdzieczna. Pozdrawiam

zosia7
Nowy
Data: 24 lut 2018, 10:01

Postautor: zosia7 » 24 lut 2018, 10:01

Dokladnie tak.

Rav33
Fanatyk
Data: 02 gru 2012, 15:38

Postautor: Rav33 » 05 kwie 2018, 9:13

Przywożę przepisy z podróży, ale nie zawsze udaje mi się odtworzyć te smaki, bo brakuje mi dobrych przypraw. Lubicie stosować? Jakich używacie najczęściej?

entliczek3
Raczkujący
Data: 12 kwie 2018, 15:44

Postautor: entliczek3 » 13 kwie 2018, 10:11

Ja polecam Kwestię Smaku. Nie wiem, jak ta dziewczyna to robi, ale te przepisy ZAWSZE się udają. No i znajomi i rodzina myślą, że jesteś mistrzem w kuchni, skoro takie cudeńka serwujesz :D

grazyna
Nowy
Data: 04 lip 2018, 19:15

Postautor: grazyna » 08 lip 2018, 11:40

Najlepszym miejscem do poszukiwania spradzonych przepisow bedzie bez dwoch zdan internet. Ostatnimi czasy pojawilo sie naprawde wiele wartosciowch miejsc gdzie mozna je znalezc. Ja osobiscie najbardziej lubie szukac video przepisow na youtube u bardziej popularnych tworcow. Trzeba jednak zdac sobie sprawe, ze podgladaja oni takze sporo od zagranicznych kolegow .. no coz :) W swoich poszukiwaniach natknelam sie takze na kanaly zwiazane z przetworstwem .. co jest bardzo ciekawym tematem. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ale w wiekszosci tanich wedling nie ma praktycznie miesa tylko wiekszosc to sa wypelniacze nabijajce tylko wage. Z drugiej strony nawet jak znajdziemy jakiegos dobrego dostawce robiacego na mniejsza skale to mozna sie naciac na zwiekszanie wagi wedliny po przez aplikowanie wody .. tak zle i tak nie dobrze jak to mowia. Dlatego tez w najblizszym czasie mam zamiar wyposazyc sie w jakis osprzet .. na oku mam jeden z szynkowarow - https://www.sklepogrodniczy.pl/przetworstwo/wedliniarstwo/szynkowary/ Moze ktos z Was uzywal tego typu sprzetu i wypowie sie cos wiecej na co zwracac uwage? W tych filmikach jest czesto lokowanie produktu wiec nie bardzo im ufam. Z gory dzieki!

Wróć do „Kulinaria”