Dania na romantyczną kolację

Awatar użytkownika
Hubercik
Raczkujący
Data: 03 lut 2015, 13:59

Postautor: Hubercik » 03 lut 2015, 14:33

Poznałem fajną dziewczynę, spotkaliśmy się już parę razy i myślę że może coś z tego wyjść dlatego chciałbym żeby nasza kolejna randka ją zachwyciła. Postanowiłem, że zaproszę ją do siebie i przygotuję romantyczną kolację, ale kucharz ze mnie słaby więc nie wiem co mógłbym przygotować żeby łatwo poszło i żeby było smaczne. Chciałbym do tego jakieś winko dobre. Co polecicie? :) Będę wdzięczny za każdą radę! :)

Awatar użytkownika
SaraAra
Raczkujący
Data: 06 mar 2015, 10:20

Re: Dania na romantyczną kolację

Postautor: SaraAra » 06 mar 2015, 10:36

Najłatwiejsza jest chyba kuchnia włoska :) Przygotuj może pastę z tuńczykiem, zawsze się sprawdza ;)

Awatar użytkownika
maura
Fanatyk
Data: 14 lip 2014, 19:10

Re: Dania na romantyczną kolację

Postautor: maura » 25 maja 2015, 8:46

Oo tak, zdecydowanie coś z kuchni włoskiej :)

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Postautor: Madlen » 24 kwie 2017, 19:33

Na pierwszą randkę i wspólną kolacje proponuje Spaghetti Bolognese:)

1 cebula
2 ząbki czosnku
1 marchewka
300g mięsa mielonego
2 łyżki oleju
1 puszka krojonych pomidorów lub pulpy pomidorowej (ok. 400ml)
3 łyżki przecieru pomidorowego
100ml wywaru mięsnego
2 łyżeczki suszonego oregano
sól, pieprz
300g makaronu Spaghetti
tarty parmezan do posypania

Cebulę i czosnek obrać i poszatkować. Marchewkę umyć, obrać i pokroić w drobną kostkę. Cebulę i czosnek chwilkę podsmażyć na oleju. Dodać mięso mielone. Kolejno dodać marchewkę. Wszystko razem chwilę smażyć. Dodać pomidory w puszcze (razem z sosem z puszki), przecier pomidorowy i wywar. Całość dusić pod przykryciem na małym ogniu ok. 20 minut. Przyprawić solą, pieprzem i oregano. Spaghetti ugotować według przepisu na opakowaniu. Odcedzić na durszlaku. Spaghetti rozłożyć na talerzach. Polać sosem z mięsem i posypać parmezanem.

slow1
Początkujący
Data: 11 kwie 2017, 14:20

Postautor: slow1 » 25 kwie 2017, 11:01

Jak nie umiesz gotować możesz zamówic catering ;) A tak na serio to zrób coś prostego, tylko ładnie udekoruj.

Wróć do „Kulinaria”