Wirusy na Facebook i innych

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 27 cze 2016, 13:47

Nie od dziś wiadomo że Facebook jest złem (nie)koniecznym. Odciągnięcie nastolatków od tego socialbossa jest nie lada wyzwaniem i przeważnie kończy się buntem bądź płaczem.
Ale dlaczego warto chronić się przed social mediami ?
Punkt pierwszy to szeroka gama "aplikacji" na tym serwisie w dziurawej technologii Java lub/i Flash.
Punkt drugi to dziurawy jak każdy serwis skrypt samego portalu.
Punkt trzeci to naiwność ludzka, która nie raz doprowadziła do drastycznych zdarzeń.

Więc jak się bronić ?

Najlepszą metodą jest niezakładanie/skasowanie konta, ale jeżeli już musimy mieć gdyż mamy konto firmowe - chyba tylko do tego jeszcze się nadaje ten serwis z racji cyfrowej poczty pantoflowej - to czytanie i rozwaga uratuje nas przed przykrymi skutkami utraty konta bądź cennych danych.
najnowsza metoda wydobywania danych jest klik w . . no właśnie w z pozoru normalną rzecz. Ktoś z Twoich znajomych wspomniał o Tobie w komentarzu. Bardzo przestrzegam aby nie klikać z podekscytowaniem tylko odwiedzić profil znajomego i sprawdzić ten fakt przynajmniej do momentu aż Facebook nie załata dziury ułatwiającej zainstalowanie u nas złośliwego kodu.

Metoda druga to nie klikanie lubię to i udostępnianie postów typu : Wygrał kliknij i odbierz wygraną.
Nie granie w dziwne gry oraz klikanie w reklamy.
Stosowanie blockerów ja Adblock czy Ublock na tych serwisach jest jak najbardziej stosowne.

Ja sam używam Adblocka praktycznie wszędzie gdzie mogę. Tak nasze rodzime strony nie rozumieją że większe jest gorsze i zasłaniają cała treść serwisu że nie wspomnę o autoplayerach na pewnym serwisie z newsami.
Używałem konto FB około 6 lat lecz postanowiłem usunąć je z powodu zbędnym wpisów jakie zalewają ten spam serwis.
Używałem Instagram około pół roku lecz także zostało usunięte z prostego powodu. Wyszukiwanie dopasowuje się do tego co lubisz a kiedy tydzień w tydzień widzisz to samo ? tak nudzi się a po co trzymać coś co się nudzi.

A Wy co sądzicie o socialmedia ?

milkmaan
Nowy
Data: 21 wrz 2016, 16:54

Postautor: milkmaan » 28 gru 2016, 22:21

ciekawe porady, mam właśnie konto firmowe i chcąc nie chcąc z niego korzystam, niestety bardo dużo pojawia sie wirusów na fb, ale grunt to nie klikać w dziwne linki choćby nie wiem jak były ciekawe no i dobry antywirus, mam g data na komputerze i się dobrze spisuje, chroni tam gdzie moja czujność zawiedzie ;)

japończyk
Raczkujący
Data: 15 paź 2009, 20:15

Postautor: japończyk » 29 gru 2016, 16:49

Ludzie korzystacie z FB ? :facepalm: toć to jedno wysypisko śmieci. Na głupotę userów na FB żadne antyviry nie pomogą.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2017, 19:52 przez wipstudio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: tag ;p

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 02 sty 2017, 19:53

Wysypisko przynoszące dochody właścicielowi ;p a firmom klientów jakby nie patrzeć.

adamr
Amator
Data: 03 lut 2015, 12:16

Postautor: adamr » 16 sty 2017, 16:42

milkmaan pisze:ciekawe porady, mam właśnie konto firmowe i chcąc nie chcąc z niego korzystam, niestety bardo dużo pojawia sie wirusów na fb, ale grunt to nie klikać w dziwne linki choćby nie wiem jak były ciekawe no i dobry antywirus, mam g data na komputerze i się dobrze spisuje, chroni tam gdzie moja czujność zawiedzie ;)

Ja mam na domowym kompie i daje radę.
Facebook, jak alkohol, jest dla ludzi, tylko należy używać z umiarem.
Problem polega na zbyt szybkim klikaniu. Tego nalezy się oduczyć, wtedy dobry antywir i odrobina zdrowego rozsądku wystarczy.