Jak zarobić w internecie - historia prawdziwa

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 31 mar 2016, 4:58

Hej dziś napiszę Wam jak zarobić realne pieniądze w internecie. Nie będę Wam opowiadał o kwotach 10-30 zł jak w przypadku systemów klikania w reklamy a o zarobkach powyżej tej kwoty i to w niektórych przypadkach o wiele większej.

Etap 1 - Rachunek sumienia.

Musimy zobaczyć co potrafimy, jaki jest nasz profil. Jeżeli posługujemy się komputerem tak jak własną ręką czyli jak mniemam w 99% dość sprawnie można założyć że pisać potrafimy. A to już dużo.

Etap 2 - Poznajemy możliwości.

Możliwości jest tak naprawdę niewiele ale za to w skali czasu opłaca się iść tą drogą zwłaszcza że jedne zajęcia są mniej absorbujące jedne bardziej.
A. Ankiety on-line - Natrafiłem tylko na jedną porządną firmę - GFK Polonia. Jest to serwis gdzie tworzymy swój profil i czekamy. Jeżeli jesteśmy w najczęściej pytanej grupie powiadomienia o nowych ankietach przychodzą dość często. Ja niestety jestem w niszy ;) wiec uzbierałem dopiero 200 zł około ale patrząc na czas łącznie spędzony na wypełnianiu zajęło mi to max 4 godziny. Co prawda wypłata jest co 50 zł (punkty na gotówkę) ale są też doładowania i gadżety.
B. Pisanie stron internetowych - tu na wstępie trzeba się poświęcić i zrobić po kosztach kilka projektów aby mieć jakieś portfolio. Zaczynałem od darmowych projektów a aktualnie robię 4 cyfrowe zlecenia. I z tego jak się ma charyzmę oraz wiedzę można wyżyć spokojnie. Oczywiście nie jest tak że klient sam Cię znajdzie zwłaszcza kiedy nie masz zamiaru zakładać działalności. Są serwisy - pośredniaki - z którymi zawiera się umowę. Oni dają Ci PIT i niezbędne umowy a z klientem rozliczają się na zasadach w branży czyli faktura/umowa itp. Oczywiście za jakiś tam procent zlecenia. Nie oszukując się jeżeli jesteś początkujący to zlecenie "gimbusa" za 50 zł przyjmij oraz naucz się kilku zasad by w sieci wszystko współgrało.
C. Grafika/Foto - tu dusze artystyczne znajdą swe ujście. Serwisy stockowe przyjmą twe dzieła jeżeli będą tego warte oraz przejdziesz etap kwalifikujący.
Tu zarabia się różnie. Poczynając od 2 zł/rok do 2 zł/minute w zależności od kontentu jaki masz do zaproponowania oraz jego jakości.
Graficy znajdą swe miejsce również u boku punktu B ;p Można żyć w symbiozie i utrzymać się z tego dodatkowo. Zlecenia Logo/wizytówki czy same layouty stron internetowych nie zapominając o aplikacjach na telefony. zarobki od 10 zł/zlecenie do limitu nie ma. Zawsze można zbiór pikseli sprzedać niczym ciapki na płótnie za niebotyczne kwoty ;p
D. Praca zwana pismem - czyli opieka SocialMedia. FB, Twitter czy instagram to aktualne pola manewru dla reklamodawców. Stworzenie wirusowej kampanii do najprostszych nie należy ale jeżeli twoje posty pisane mają mega ilość lajków a są rzeczowe - spróbuj może Ty zostaniesz redaktorem jakiegoś fanpage dużej firmy za określoną kwotę.

Etap 3 Zobowiązania

Pamiętaj powyższe metody na początku to zabawa lecz w późniejszym etapie łączy się to z Twoim życiem i będziesz musiał podejść do tego poważnie i z rozmysłem. Nie rzucaj słów na wiatr i rzetelnie wykonuj przyjęte zlecenia.
PS dobrze abyś pył pełnoletni ;p
Miłego zarabiania ;p

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Re: Jak zarobić w internecie - historia prawdziwa

Postautor: ania110 » 31 mar 2016, 10:27

szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć że tak łatwo można zarobić siedząc przy komputerze

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Re: Jak zarobić w internecie - historia prawdziwa

Postautor: wipstudio » 31 mar 2016, 17:49

Nikt nie powiedział że łatwo. Trzeba włożyć w to wysiłek psychiczny przede wszystkim. Należy być upartym i konsekwentnym i generalnie pogłębiać swą wiedzę na ten temat.

kasiaolecka
Nowy
Data: 10 sty 2017, 15:02

Postautor: kasiaolecka » 10 sty 2017, 15:07

warto zaczynać od prostych zleceń i stopniowo pogłębiać wiedzę i umiejętności, zawód w internecie działa na tej samej zasadzie co zwykły zawód. lepiej nie oczekiwać łatwych pieniędzy..

Wróć do „Internet”