Pytania do chomikuj.pl

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Re: Pytania do chomikuj.pl

Postautor: Bazyliszek » 21 mar 2010, 19:14

adi9225 miałem podobnie używając IE ale jak przeszedłem na mozillę problem znikł, nie wiem w czym jest u ciebie, może antywirus albo program typu adblock coś blokuje.

Berdol musisz wejść w opcje edytuj opis i tam używając html można zmienić co chcesz.

root
Nowy
Data: 27 mar 2010, 22:00

Postautor: root » 28 mar 2010, 0:54

A co z Linuksiarzami ? Wrzucanie przez przeglądarkę jast niewygodne, a Chomikbox+Wine to tragedia. Czy jest jakieś rzwiązanie, najlepiej bez trybu graficznego (w bashu np. przez wget lub curl) aby uploadować pliki na chmika ?

porter55555
Nowy
Data: 09 lis 2009, 18:23

Pytanie do chomikuj.pl - chomikbox dla linuxa ?

Postautor: porter55555 » 09 kwie 2010, 12:48

Witam.
Czy twórcy chomikuj.pl dostrzegają, że z chomika korzystają też użytkownicy linuxa ? chomik działa pod linuxem super dobrze :manga_usmiech: , przydała by się aplikaja taka jak dla windowsa czyli chomikbox, próbowałem sam skrypt napisać ale mi się nie udało.
Prośba o stworzenie i udostepnienie, albo kodu źródłowego albo gotowych paczek przynajmniej do popularnych dystrybucji (ubuntu, mandriva,opensuse). :papa2:
Odpowiedz:
Chomikbox jest dopiero w fazie tworzenia, przewidujemy wersje multiplatformową (w tym na linuxa). Niestety, nie udostępniamy kodu użytkownikom, na razie jest on tajemnicą firmy. W tym momencie jedyną możliwością uploadu plików na Chomika przez Linuxa jest wspomniany Chomikbox w WINE'ie, oraz poprzez przeglądarkę. Prosimy o cierpliwość.

Komancz1980
Nowy
Data: 02 wrz 2009, 17:42

Postautor: Komancz1980 » 19 lip 2010, 14:34

Witam
Czy zagraniczne IP są blokowane w jakikolwiek sposób jeśli chodzi o wrzucanie na swojego chomika?? Pytam bo mój upload to 1MB a w rzeczywistości wysyła mi max 15kb/s, próbowałem chomik boxem ale jego w ogóle nie mogę zainstalować, a próbowałem na wielu systemach XP, Vista, 7. Dodam jeszcze że porty na routerze mam otwarte i przekierowane, ale to nie pomaga.

Pozdrawiam
Odpowiedz:
Nie, zagraniczne IP nie są blokowane, proszę raczej zorientować się czy Pański dostawca internetu nie blokuje części portów.

vipdavid
Nowy
Data: 09 sie 2010, 13:30

Postautor: vipdavid » 10 sie 2010, 12:12

ja ponawiam swoje pytanie z innego tematu

vipdavid pisze:Ja chciałbym spytać czemu od dłuzszego czasu jest kiepski transfer.Z tego serwisu korzystam regularnie przede wszystkim sciagając muzyke.Kiedyś z chomika sciagałem z prędkoscią 200 kb/s teraz tylko 50 .co się takiego stało??

Awatar użytkownika
Benn
Zaawansowany
Data: 18 lut 2010, 17:45

Postautor: Benn » 10 sie 2010, 19:01

Ja miałem tak samo tylko że odwrotnie miałem od 100-200kb/s a teraz mam 250-400kb/s, może to zależeć od Twojego dostawcy internetowego, ilości ludzi na jednym IP. Jeżeli to się nie poprawi, napisz do chomikuj.

Ten temat właśnie jest po to aby odpowiedzieli fachowcy z chomikuj. Bazyli

vipdavid
Nowy
Data: 09 sie 2010, 13:30

Postautor: vipdavid » 13 sie 2010, 14:21

Dziś znowu pobieram Eldo zapiski z 1001 nocy z prędkoscią 47,5 kb/s .Chcę żeby to się zmieniło .Napisałem chcę oniewaz sprawę postawiłem wam jasno.Nie próbuję byc tu niegrzeczny tylko upominam się o swoje.Żądam żeby to się zmnieniło ,gdyż ja płacę za mozliwosc pobierania stąd.Z innych serwisów pobieram ponad 100 kb/s.

Odpowiedz:
Obawiam się, że tego rodzaju problemy wynikają z jakości połączenia na całej drodze między Użytkownikiem a serwerami Chomika.
Z naszej strony nie ograniczamy w żaden sposób prędkości transferu ani ładowania ani pobierania plików z Chomika. Korzystamy zaś z najwyższej jakości serwerów i łącz. Ruch na łączach jest też stale monitorowany i jeszcze nie zdarzyło się nam, by osiągnęły swoją pełną przepustowość.
Mam nadzieję, że z czasem, wraz z rozwojem infrastruktury telekomunikacyjnej w naszym kraju, doświadczane przez naszych Użytkowników prędkości transferów będą coraz szybsze.
W międzyczasie mogę niestety tylko zasugerować próbę skorzystania z Chomika z innego miejsca w sieci.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2010, 18:26 przez Benn, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Forum odskok.pl nie odpowiada za żadne błędy zachodzące w portalu chomikuj.pl

chamak
Nowy
Data: 31 lip 2010, 15:15

Postautor: chamak » 14 sie 2010, 14:29

Kiedy będzie możliwość ustawienia swoich plików według np nazwy? Tak żeby każdy użytkownik mógł sobie ustawić pliki tak jak jemu się to podoba. Bo to trochę wkurzające co chwile zmieniać z ustawienia domyślnego.

Odpowiedz:
Pracujemy aktualnie nad taką opcją. Mamy nadzieję, że będzie ona niedługo wprowadzona.

Awatar użytkownika
tonyviroos
Amator
Data: 11 kwie 2010, 21:42

Postautor: tonyviroos » 27 wrz 2010, 4:53

vipdavid pisze:Dziś znowu pobieram Eldo zapiski z 1001 nocy z prędkoscią 47,5 kb/s .Chcę żeby to się zmieniło .Napisałem chcę oniewaz sprawę postawiłem wam jasno.Nie próbuję byc tu niegrzeczny tylko upominam się o swoje.Żądam żeby to się zmnieniło ,gdyż ja płacę za mozliwosc pobierania stąd.Z innych serwisów pobieram ponad 100 kb/s.

To ja chcę żebyś wreszcie konkretnie opisał problem (w jakich godzinach pobierasz, jakie łącze, czy wszystkie pliki z chomikuj tak wolno się ściągają, czy próbowałeś ściągać pliki z innych chomików) i żądam żebyś to dokładnie opisał wtedy postaram się odpowiedzieć czy wina leży po stronie chomikuj.pl czy też po Twojej stronie.

Chwilowe spadki transferu mogą się zdarzać w momencie kiedy w jednej chwili wielu użytkowników pobiera pliki z jednego chomika.

Jeśli problem występuje na wszystkich chomikach i trwa od dłuższego czasu zgłoś się z tym problemem do supportu chomikuj.pl

chamak pisze:Kiedy będzie możliwość ustawienia swoich plików według np nazwy? Tak żeby każdy użytkownik mógł sobie ustawić pliki tak jak jemu się to podoba. Bo to trochę wkurzające co chwile zmieniać z ustawienia domyślnego.

Z tego co mi wiadomo to taka opcja jest w fazie projektu i może niebawem będzie dostępna.

Komancz1980 pisze:Czy zagraniczne IP są blokowane w jakikolwiek sposób jeśli chodzi o wrzucanie na swojego chomika??

Żadne IP nie są blokowane przez chomikuj.pl więc raczej wina leży po Twojej stronie, możliwe że firewall Ci blokuje porty. Co do problemów z instalacją chomikboxa proszę o podanie szczegółów co dokładnie się dzieje.

rodruk
Nowy
Data: 07 sie 2010, 14:05

Postautor: rodruk » 12 paź 2010, 21:37

Wytłumaczcie mi jak to jest z blokowaniem plików ? Kiedyś wrzuciłem nową płytę Stinga i za dwa-trzy dni dostałem komunikat o zablokowaniu. Jednak po wpisaniu tego tytułu w przeglądarkę okazało się, że na innych chomikach on istnieje i wcale nie jest zablokowany. Czy ten blok jest jakiś " wybiórczy " ? (nie mylić z gazetą ).

Odpowiedz:
Proszę przesłać nazwy kont, na których odnalezione zostały takie pliki - sprawdzimy to.

Awatar użytkownika
tonyviroos
Amator
Data: 11 kwie 2010, 21:42

Postautor: tonyviroos » 13 paź 2010, 0:57

rodruk pisze:Wytłumaczcie mi jak to jest z blokowaniem plików ? Kiedyś wrzuciłem nową płytę Stinga i za dwa-trzy dni dostałem komunikat o zablokowaniu. Jednak po wpisaniu tego tytułu w przeglądarkę okazało się, że na innych chomikach on istnieje i wcale nie jest zablokowany. Czy ten blok jest jakiś " wybiórczy " ? (nie mylić z gazetą ).

Sprawa z blokowaniem plików wygląda następująco: Wstawiasz plik na chomika i jeśli ktoś zgłosi do administracji chomikuj.pl że posiada prawa autorskie do tego pliku to plik ten na podstawie sumy kontrolnej jest blokowany, jeśli ten sam plik ma inną długość (czas trwania) lub ma inny rodzaj kompresji zmienia się jego suma kontrolna co automatycznie wprowadza w błąd systemy blokujące pliki i taki plik nie jest blokowany.

Awatar użytkownika
mirco35
Nowy
Data: 13 maja 2009, 19:55

Re: Nowy styl - propozycje, uwagi, opinie

Postautor: mirco35 » 15 wrz 2011, 16:25

dodali chomikowanie folderow ale przydalo by sie jeszcze chomikowanie podfolderow

Wróć do „Internet”