Pytania do chomikuj.pl

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Pytania do chomikuj.pl

Postautor: Bazyliszek » 23 paź 2009, 12:30

W tym miejscu proszę umieszczać swoje pytania dotyczące Waszych chomików a na które nie udało znaleźć się odpowiedzi na forum. Dzięki nawiązaniu współpracy z chomikuj.pl mamy możliwość przesyłania pytań naszych użytkowników i na które odpowiedź będzie udzielana przez specjalistów z serwisu chomikuj.pl. Po otrzymaniu odpowiedzi będzie ona również umieszczana w tym temacie. Jakiekolwiek pytania na które już jest odpowiedz na forum lub będą one typu "co zrobić żeby być w najaktywniejszych" zostaną zignorowane i usunięte z tematu.

Awatar użytkownika
gekon
Rezydent
Data: 22 cze 2009, 13:46

Re: Pytania do chomikuj.pl

Postautor: gekon » 23 paź 2009, 14:08

to raczej pytanie ciekawostka a nie problem jaki chomik ma najwięcej plików nie najwięcej zajmujących plików tylko ilość
Odpowiedz:
- niestety nie możemy podać takiej informacji

Crispers5
Fanatyk
Data: 29 maja 2009, 20:24

Postautor: Crispers5 » 28 paź 2009, 20:21

Czy jeśli właściciel usunie plik, który ja od niego zachomikowałem to u mnie też się usunie?

Odpowiedz:
- nie, oczywiście

Awatar użytkownika
beataccuk
Prawa Ręka Boga
Data: 11 paź 2009, 12:40

Postautor: beataccuk » 29 paź 2009, 7:41

Bazyli, kilka dni temu próbowałam wysłać na komórkę do kolegi romantyczny obrazek i nic z tego nie wyszło.
Dlaczego kiedy pokazuje się ramka nie ma czegoś takiego jak "wpisz numer telefonu" :?:

Życzę wspaniałego dnia - Beata :)

PS. Jeżeli napisałam ten post w złym dziale/temacie to bardzo przepraszam.

Odpowiedz:
- prosimy przesłać do nas zrzut ekranu z widocznym problemem a na
pewno pomożemy

Awatar użytkownika
sliwa
Początkujący
Data: 15 lip 2009, 17:15

Postautor: sliwa » 12 lis 2009, 17:39

Czy będzie kiedyś funkcja ściagania kilku plików jednocześnie?
Odpowiedz:
Rozważamy wprowadzenie takiej funkcji.

clematiss
Nowy
Data: 25 wrz 2009, 21:23

Postautor: clematiss » 13 lis 2009, 10:58

Mam 2 pytania:

1. Co zrobić, jeśli po wrzuceniu pliku nie pokazuje się okno, w którym można oglądać flm. Jest jedynie możliwość ściągnięcia go na dysk
Odpowiedz:
Przede wszystkim należy pamiętać, że ChomikVideo potrzebuje do kilkinastu
godzin, by przetworzyć plik. Jeśli po tym czasie podgląd nadal jest niewidoczny,
najprawdopodobniej plik ma jakies mikrouszkodzenie lub nietypowy format i nie
udało się go przetworzyć. Można spróbować ponownie załadować plik. Jeśli taka
sytuacja dotyczy więcej, niż jednego pliku na koncie/w folderze, warto zgłosić
taki przypadek nam - może to oznaczać jakąś awarię chomikvideo na którymś z
serwerów - usuwamy ją wtedy i pliki się konwertują.

2.Jak stawić na stronę tytuową film z youtube? Kopiowałam URL i i link "umieść", jednak film nie chodzi, wyświetla się tylko link
Odpowiedz:
Proszę się upewnić, czy link jest wklejony w okienku edycji html, a nie w polu
zwykłej edycji opisu. Jeśli kod nadal nie działa, proszę go przesłać nam - zbadamy
sprawę. Przyznam jednak, że nie zdarzyło się nam, by kod z youtube wklejony w
całości w poprawnym miejscu (okienku edycji html opisu) nie działał.

ladyvivi
Nowy
Data: 14 lis 2009, 11:38

Postautor: ladyvivi » 14 lis 2009, 11:47

Ja mam problem by wogóle zainstalować chomik box`a.starsza wersja była oki i bez problemu działała.Teraz jak chcę zainstalować nową to wyskakuje mi że mam brak połączenia z serwerm a net działa normalnie i mój chomik też bez problemu.Co mam zrobić bo mi nerwy puszczają.........

Odpowiedz:
Jakiś nietypowy problem, postaramy się coś z tym zaradzić (przydałoby się więcej szczegółów np. zrzut ekranu z komunikatem jaki się pojawia)

kingusia-22

Postautor: kingusia-22 » 28 lis 2009, 19:23

Cześć wszystkim ;)

Zacznę od początku. Jestem młodym chomikiem.
Miałam w życiu kilka telefonów komórkowych, ale pierwszy sie zepsuł a inne mi skradziono dlatego postanowiłam sobie dać spokój i nie mam żadnego. Obecnie będę mieszkała przez dłuższy czas u kuzynki (beataccuk) i to z komórki wysyłałam smsa żeby kupić transfer. Smsa z hasłem dostałam, ale po wpisaniu go doładowałam konto Beaty.
Czy nie można korzystać z czyjegoś telefonu i dlaczego :?:

PS. Jeżeli zamieściłam mój problem w złym temacie to bardzo przepraszam.

Odpowiedz:
Nie ma znaczenia z jakiego numeru telefonu doładowuje się konto. Po prostu
trzeba zwrócić uwagę podczas wpisywania kody na jakim koncie jest się zalogowanym.
W przypadku gdy na tym samym komputerze zalogowały się jednocześnie dwie osoby, mogło dojść do takiej sytuacji. Dlatego też należy zwrócić uwagę, aby wcześniej wylogować się ze wszystkich kont. Gdyby wiadomość ta była przesłana od razu do działu pomocy moglibyśmy cofnąć usługę i aktywować ją na odpowiednim koncie. Teraz jest raczej za późno.

Awatar użytkownika
beataccuk
Prawa Ręka Boga
Data: 11 paź 2009, 12:40

Postautor: beataccuk » 29 lis 2009, 6:17

Odpowiedz:
- prosimy przesłać do nas zrzut ekranu z widocznym problemem a na
pewno pomożemy

Zrzut ekranu w niczym nie pomoże... najzwyczajniej w świecie zawsze obrazki czy zdjęcia są kierowane tylko i wyłącznie na mój fon.
Szkoda, że nie mam już nawet tego drugiego SMS`a :(

http://www.otofotki.pl/img12/tm9841_Schowek01.jpg.html
http://www.otofotki.pl/img12/sz9717_Schowek02.jpg.html

Po prostu nie ma pytania "jaki telefon?" lub "jaki numer telefonu?", tylko odgórnie kieruje na mój numer... chociaż podałam na screen`ie inny model. Wtedy też podałam inny model a SMS doszedł do mnie z notką, że "wystąpił błąd" czy coś w tym stylu.

Udanego dnia - Beata

Odpowiedz:
Niestety nie mogę zrozumieć problemu, bo linki nie działają. W przypadku gdy
przesyłacie do nas zrzuty ekranu, zamieszczajcie raczej pliki na chomiku (między innymi po to on jest).

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Postautor: Bazyliszek » 03 gru 2009, 18:04

Bardzo proszę nie zadawać tu pytań na które można znaleźć odpowiedz na forum. Tu zadajemy tylko i wyłącznie pytania na które odpowiada administracja chomikuj.pl. Dział do pozostałych pytań znajduje się tutaj: problemy-f84.html

wsom86
Raczkujący
Data: 19 gru 2009, 9:11

Postautor: wsom86 » 27 gru 2009, 12:33

Czasami jak ładuje jakiś plik na chomika przez chmikboxa to gdy już dochodzi prawie do 100% wyskakuje mi błąd i nici z ładowania. Co może być przyczyną? Pliki nie są uszkodzone.

Odpowiedz:
Problemy w połączeniu na całej linii pomiędzy serwerem a komputerem. Cały
czas pracujemy na ChomikBoxem i na bieżąco wprowadzamy zmiany. Teraz w przypadku napotkania problemu program sam próbuje wznowić wysyłanie (kolejne zmiany usprawniające działanie w drodze).

Awatar użytkownika
adi2131
Raczkujący
Data: 16 lis 2009, 15:11

Postautor: adi2131 » 27 gru 2009, 22:03

Też mi się to zdarza.dlaczego?

reniek
Nowy
Data: 27 wrz 2009, 19:53

Postautor: reniek » 28 gru 2009, 10:47

Ja mam to samo (i znajomi którzy korzystają z chomika również mają ten sam problem).
Najgorsze w tym wszystkim jest fakt że trzeba potwierdzić ten błąd aby mogły się chomikować kolejne pliki - czyli nie ma możliwości zostawienia wysyłania na dłuższy okres - trzeba co chwilę sprawdzać czy aby nie wystąpił błąd wysyłania ....

tadaka
Nowy
Data: 01 sty 2010, 13:58

Postautor: tadaka » 01 sty 2010, 14:09

Witam
Mam chomik Explorera (3072MB transferu tygodniowo), zużyłem go całkowicie, ale, że potrzebowałem ściągnąć kilka plików więcej zakupiłem smsem 2048MB dodatkowego transferu.
Na górnym pasku pojawiło mi się info: Dodatkowy transfer 2048MB
Jednakże nadal nie mogę nic ściągnąć (próbuję pliki mniejsze niż 2048MB). Wciąż wyskakuje mi informacja o tym, że mój limit tygodniowy jest wyczerpany.
O co chodzi? Kiedy mogę skorzystać z tego dodatkowego transferu za który zapłaciłem?

Odpowiedz:
Proszę się upewnić czy nie jest Pan równocześnie zalogowany na więcej niż
jednym koncie. W 99% przypadków to właśnie było przyczyną problemu.

Sepsik
Nowy
Data: 08 sty 2010, 16:31

Postautor: Sepsik » 08 sty 2010, 16:42

Witam
Czy jest możliwość edytowania połączenia dla chomikbox tzn. ustawienia portów TCP i UDP - mam wolne porty przydzielone przez administratora (uprzedzam, że nie mogę działać w drugą stronę czyli porty z programu dopisać do firewalla). Czy jest w chomikbox wersja administratora połączenia??

Bardzo dziękuję za odpowiedź...
Chomik - Sepsik
Odpowiedz:
Nie ma takiej możliwości. Porty są potrzebne na zewnątrz i wymuszone przez nasze serwery :
8083 i 8084 (protokół TCP). W przypadku gdy box nie działa warto sprawdzić czy administracja sieci nie blokuje tych portów.

Wróć do „Internet”