Czy Polska powinna odpuścić sobie piłkę nożną ?

Czy zrezygnować ze sportu narodowego ?

TAK
3
50%
NIE
3
50%
Mam na ty wywalone
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Czy Polska powinna odpuścić sobie piłkę nożną ?

Postautor: wipstudio » 30 lip 2014, 23:41

Mam do Was interesujące (mam nadzieje) pytanie.

Czy Polska powinna sobie odpuścić piłkę nożną jako sport narodowy skoro mamy tyle porażek ?

Pytam ponieważ co uda nam się trafić jakiegoś dobrego zawodnika zaraz jest sprzedawany do zagranicznego klubu.

Awatar użytkownika
mariuszmistrz
Tytan
Data: 14 maja 2009, 16:59

Re: Czy Polska powinna odpuścić sobie piłkę nożną ?

Postautor: mariuszmistrz » 31 lip 2014, 16:27

Nie rozumiem, co to znaczy odpuscic sobie pilke jako sport narodowy?

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 01 sie 2014, 11:37

No jak . Chwalimy się nim, budujemy niepotrzebnie stadiony, pompujemy masakryczne fundusze, a i tak nic. A tak po naszemu po prostu nie angażować się w nią tak jak rugby, grają ale na poziomie amatorskim.

Awatar użytkownika
cytryna
Uzależniony
Data: 04 lut 2012, 18:59

Postautor: cytryna » 02 sie 2014, 10:33

Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych.

Sport zespołowy -każdy sport, w którym gracze współpracują dla osiągnięcia wspólnego celu. Niektóre sporty zespołowe są rozgrywane między przeciwnymi drużynami, w których gracze współdziałają bezpośrednio i jednocześnie dla osiągnięcia celu.

Kasa to nie wszystko :)

krisuuu
Amator
Data: 02 gru 2013, 13:34

Postautor: krisuuu » 02 sie 2014, 15:05

Ja już ten temat poruszałem na wielu forach, Polacy chcą z tej dyscypliny zrobić narodowy sport, ale kompletnie się do tego nie nadajemy, taka Kostaryka teraz by nas ośmieszyła, nie mówiąc już o Kolumbii czy Szwajcarii. Jesteśmy 150 lat za murzynami, a 300 za Niemcami.

marcinhp
Nowy
Data: 02 sie 2014, 20:38

Postautor: marcinhp » 02 sie 2014, 20:53

Idea tematu jest... dziwna. Odpuścić sobie piłkę nożna, bo reprezentacja jest słaba? Na tej samej zasadzie powinni postąpić Czesi (nieco silniejsi od nas, którzy swój prime time mieli na dwóch turniejach ostatnimi czasy - 96 i 04), Austriacy, którzy na euro, jedyne w swojej historii, dostali się tylko dlatego, że sami je zorganizowali, czy inne nację - amatorzy pokroju Luksemburga czy Malty. Tylko na dobrą sprawę w imię czego? Fakt, że co lepszy jest sprzedawany poza naszą ekstraklasę jest czymś normalnym, bo taki wyjazd jest z reguły tożsamy z progresem finansowym czy sportowym. Tak było zawsze, z tą różnicą, że w czasach świetności naszej kadry - czyli X lat temu, tylko nieliczni mogli sobie na to pozwolić. A jak wiadomo niejednego piłkarskiego kozaka mieliśmy.

Co do sportu narodowego, to jest to samozwańczy chrzest i wynika z czystej koniunktury. Bo raczej nikt nie będzie promował produktu tylko dlatego, że ma taki kaprys, lecz dlatego, że mu się to opłaca. Wniosek: to społeczeństwo nakręca dyscyplinę, a nie dyscyplina społeczeństwo.

Tak czysto łopatoligicznie - jeśli czymś się jarasz, to będziesz się tym jarał do końca. Ja tak mam z piłką nożną i już niejedno sportowe g*** potrafiłem przetrawić.

leroj
Nowy
Data: 31 paź 2014, 11:56

Postautor: leroj » 31 paź 2014, 12:04

Sport narodowy to sport uprawiany przez największą ilość osób. Nagle chcecie aby miliony dzieciaków przestało kopać w piłkę pod blokiem?

Dareq
Nowy
Data: 15 lis 2014, 10:39

Postautor: Dareq » 15 lis 2014, 10:52

W świetle ostatnich wyników naszej reprezentacji to pytanie chyba nie na miejscu bo na razie jesteśmy na 1 miejscu w grupie.

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 08 kwie 2016, 8:39

moim zdaniem nie powinni zrezygnować z piłki nożnej, uważam że powinni grać i dążyć do doskonałości i postarać się zająć dobre miejsce w Euro a najlepiej wygrać

namdu
Raczkujący
Data: 01 kwie 2016, 14:59

Postautor: namdu » 18 kwie 2016, 15:00

Zdecydowanie część dotacji dla piłki nożnej należy się innym sportom: jak np. siatkówka, ręczna, czy slalom narciarski.

Awatar użytkownika
piotr090980
Nowy
Data: 17 maja 2016, 14:37

Postautor: piotr090980 » 19 maja 2016, 13:12

powina odpuścić sobie piłkę nożna bo jesteśmy kiepscy.

Awatar użytkownika
olek01990
Nowy
Data: 20 maja 2016, 14:48

Postautor: olek01990 » 20 maja 2016, 14:52

Wcale nie. Trzeba tylko wziąć się za siebie.

Awatar użytkownika
central39
Nowy
Data: 24 wrz 2016, 13:20

Postautor: central39 » 24 wrz 2016, 14:36

Reprezentacja może grać ale kluby powinny się poważnie zastanowić :p