Jak uniknąć mandatu

Awatar użytkownika
biedroń
Stały Bywalec
Data: 08 lut 2013, 19:38

Jak uniknąć mandatu

Postautor: biedroń » 11 lip 2013, 10:58

Polak potrafi :) Uniknięcie mandatu jest banalnie proste. Ponieważ nasze przepisy są strasznie dziurawe, w momencie kiedy dostaniesz zdjęcie z fotoradaru nie przyznajesz się ze to ty jechałeś i nie wiesz kto to był, np może brat. Wzywają brata który też nie pamięta czy jechał i sprawa trafia do sądu. Jednak tu mamy mały paradoks, sprawę kieruje ITD a oskarżycielem może być tylko policja która już przecież nie odpowiada za fotoradary.

Kolejna metoda to niepłacenie ich. Ponad 50% mandatów nie udaje się ściągnąć z powodu proceduralnych przepychanek miedzy ITD, wojewody i służb skarbowych. A nawet jeżeli nawet będą chcieli z ciebie ściągnąć to opłata dodatkowa to jedynie 7% wartości mandatu.

Jednym ze sposobów jest też podanie ze osoba na zdjęciu to kuzyn np z Kanady. Wpisujemy jego dane z adresem i na tym spraw się kończy ponieważ nasze służby nie mają uprawnień ścigać kogoś spoza UE.

Wiec te nowe fotoradary na wiele się nie przydadzą :)

Awatar użytkownika
Maryna
Amator
Data: 17 lip 2013, 4:54

Re: Jak uniknąć mandatu

Postautor: Maryna » 03 sie 2013, 2:02

Ja słyszałam też o takiej metodzie, że po otrzymaniu mandatu płaci się jakąś jego część/ratę, a o resztę się nie upominają :) - ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Wróć do „Moto/Sport”