Opony całoroczne czy sezonowe?

Awatar użytkownika
Bazyliszek
Administrator
Data: 11 maja 2009, 17:55

Postautor: Bazyliszek » 12 sty 2012, 12:59

Mam dylemat jakie opony nabyć do auta. Czy bawić się w sezonowość i wymieniać na lato i zimę czy kupić wielosezonowe i mieć spokój z wymianą.
Poczytałem kilkanaście testów i opinii i są ze sobą tak sprzeczne że raczej nie pomagają w wyborze.

Kupilem trzyletnie auto z orginalnymi oponami wielosezonowymi i jeszcze przez dwa lata jezdzilem na nich i przejechalem na nich od Rzymu do Krymu i po naszych polskich drogach w roznych warunkach i nie mam zastrzeżeń co do nich i nastepny komplet jaki planuje sa tez wielosezonowki a mam X5 4#4

Miałem kiedyś wilosezonowe i w niedługim czasie stwierdziłem, że jak coś jest uniwersalne, to nie nadaje się do niczego. Nie polecam, zimą były twarde, latem za miękkie. Zima zimówki, lato letnie.

Podobno jak się jeździ w większości po mieście i w miarę spokojnie to nie ma co bawić się z sezonówki.
Może macie jakieś własne doświadczenia w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Madlen
Zawodowiec
Data: 17 paź 2009, 11:39

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Madlen » 14 sty 2012, 17:08

Jestem zwolenniczką opon sezonowych ,zdaję jednak sobie sprawę że zakup opon całorocznych to wygodne rozwiązanie.Pod tym linkiem http://www.oponeo.pl/artykul/jakie-opony-wybrac-letnie-czy-caloroczneprzeczytałam ciekawy artykuł mam nadzieje ze znajdziesz tu odp. która cie usatysfakcjonuje.

rusłan
Raczkujący
Data: 02 lut 2015, 20:07

Postautor: rusłan » 14 sty 2017, 19:58

Zdecydowanie sezonowe. W tym roku kupiłem nowy komplet zimówek Barum POLARIS 3 XL po 181zł za sztukę w sklepie internetowym.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 23:34 przez wipstudio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kryptoreklama

Awatar użytkownika
wipstudio
Administrator Techniczny
Data: 17 paź 2009, 23:10

Postautor: wipstudio » 14 sty 2017, 23:35

Sezonowe. Zaleta to posiadanie 2 kompletu w lato w razie czego. Jest czas na dokupienie opon ;)

Awatar użytkownika
Potylka
Fanatyk
Data: 19 sie 2014, 14:15

Postautor: Potylka » 27 wrz 2017, 22:44

Też wolę kupować sezonowo, właśnie przymierzam się już do kupna zimowych opon w serwisie forda https://akcjaserwisowa.pl/oponyzimowe mają teraz promocję więc aż grzech nie skorzystać. A pewnie się zdziwimy i zima przyjdzie szybciej w tym roku lepiej mieć już w zapasie:)

slow1
Początkujący
Data: 11 kwie 2017, 14:20

Postautor: slow1 » 25 paź 2017, 20:07

Ja tylko w motorze mam wielosezonowe LOL w aucie zawsze zmieniam, bo jednak w górach to nie przelewki. Może jakbym mieszkała gdzieś w wielkim mieście, gdzie nie ma problemów ze śniegiem i podjazdami to bym się pokusiła.