Szokujące odkrycie w filmie z 1928 roku

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Postautor: atena600 » 29 paź 2010, 17:17

Natrafiłam na ciekawy artykuł oraz co się z tym wiąże krótki filmik.
Artykuł zacytuję za serwisem Onet

PH / CNN

Widok kobiety idącej ulicą i jednocześnie rozmawiającej przez telefon komórkowy nie szokuje obecnie nikogo. Ale jest to jednak szokujące, kiedy ta kobieta pojawia się w filmie niemym z 1928 roku.

Film "Cyrk" ("The Circus") wywołał ostatnio ogromne zainteresowanie wśród internautów, a fragment z tej czarno-białej komedii rozprzestrzenia się w internecie w zawrotnym tempie.

Fragment, który zauważony został przez producenta filmowego George’a Clarke’a, przedstawia kobietę trzymającą w ręce coś, co według niektórych, przypomina telefon komórkowy. Kobieta trzyma przedmiot przy uchu i wydaje się przez niego rozmawiać.

Jedynym wyjaśnieniem, jakie jest w tej sytuacji możliwe to założenie, że podróżuje ona w czasie. Przynajmniej taka jest opinia internautów.

Pod koniec lat 20., Chaplin został nominowany do Oskara przez Akademię Filmową za grę aktorską, scenariusz, reżyserię oraz produkcję filmu "Cyrk", który w końcu został wykluczony z walki, ale przyniósł Chaplinowi specjalnego Oscara, otrzymanego za "wszechstronność i geniusz, przejawiany zarówno w działalności reżyserskiej, jak i aktorskiej, scenopisarskiej i producenckiej".

Tłumaczenie: Onet.pl.

Tutaj jest ten wspomniany filmik :

[youtube]8I3O_qa82RA[/youtube]

Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Czy sądzicie że to mogło się zdarzyć ?
Czy jest to czysty wymysł lub manipulacja?

Awatar użytkownika
lenn_eavy
Stały Bywalec
Data: 05 lip 2009, 10:02

Re: Szokujące odkrycie w filmie z 1928 roku

Postautor: lenn_eavy » 29 paź 2010, 17:21

Dla mnie wygląda to, jakby ona zwyczajnie się drapała gdzieś w okolicę kości jarzmowej, albo jakby trzymała okulary.

Awatar użytkownika
KeyO
Fanatyk
Data: 04 sie 2009, 21:29

Postautor: KeyO » 30 paź 2010, 7:00

Ja tam nie widzę żadnej komórki. Cokolwiek robi ta kobieta z ręką przy swojej twarzy - to nie jest to trzymanie żadnego urządzenia.
Dla zwolenników tego typu teorii połowa scen z niemych filmów może tak wyglądać.
A nawiasem mówiąc - pytanie do tychże zwolenników - jakim do diabła cudem miałaby gadać przez kom w świecie bez przekaźników?
A może nagrywa na coś spostrzeżenia - tylko co takiego miał Chaplin że ciągnęło do niego podróżników w czasie? ;)

A tak serio - ściema. Naprawdę tego typu filmy są często tak niejasne jeśli chodzi o obraz że interpretacja może być dziwna.

Awatar użytkownika
Seven
Zawodowiec
Data: 29 cze 2009, 23:09

Postautor: Seven » 30 paź 2010, 11:45

Wymysł ludzi szukających sensacji :)
Nie wiem jak Wy, ale ja nie trzymam w taki sposób komórki.

Wróć do „Film/Tv”