TVP dostępne za darmo

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Posty: 6996
Data: 16 gru 2009, 17:58

TVP dostępne za darmo

Postautor: atena600 » 12 paź 2010, 21:47

TVP rozpoczęła współpracę komercyjną z YouTube


TVP jako pierwszy polski nadawca telewizyjny podpisała ramową umowę o współpracy komercyjnej z YouTube. Poza udostępnianiem materiałów TVP, zawarta umowa określa także zasady zamieszczania reklam przy treściach wideo w kanale Telewizji Polskiej youtube.com/tvp.

W istniejącym na YouTube od końca 2006 roku kanale TVP znajduje się ponad 400 materiałów wideo. Są to głównie klipy promujące pozycje antenowe i zapowiadające organizowane imprezy oraz materiały dostępne na portalu tvp.pl. Suma odtworzeń materiałów wideo w kanale youtube.com/tvp wynosi 26 milionów. Wśród najpopularniejszych klipów znajduje się skecz “Imieniny” Kabaretu Moralnego Niepokoju, który odtworzono ponad 1,5 miliona razy.

W ramach podpisanej z YouTube umowy, TVP rozbuduje istniejący kanał i będzie zamieszczać w serwisie pełne odcinki programów po emisji na antenie oraz programy archiwalne, które cieszą się popularnością w sieci. Z ponad 120 tys. materiałów wideo dostępnych na stronie tvp.pl część zostanie udostępniona w portalu YouTube. Utworzone zostaną kanały tematyczne m.in.: sport, rozrywka, kabarety i styl życia zawierający programy kulinarne i podróżnicze. Planowane są wspólne akcje promocyjne angażujące użytkowników i wykorzystujące narzędzia społecznościowe YouTube. Zamieszczane materiały wideo będą dostępne na całym świecie (część nie będzie dostępna w Ameryce Północnej i Południowej ze względu na ograniczenia licencyjne).

- Poszerzenie naszej współpracy z YouTube wynika z wielu powodów – mówi Michał Przymusiński, z-ca dyrektora iTVP HD. - Dzięki temu zwiększamy zasięg tvp.pl, a także docieramy do tych użytkowników YouTube, którzy nie są widzami TVP, a dla których nasze treści są atrakcyjne. Przecież coraz większe znaczenie ma grupa odbiorców, którzy preferują internet i coraz rzadziej włączają telewizor. Dużą zaletą YouTube, którą braliśmy pod uwagę, jest jego dostępność dla użytkowników wszystkich systemów operacyjnych: Linux, Mac OS, Windows. To dla nas teraz ważny kierunek zmian w podejściu do udostępniania naszej oferty programowej. Warto dodać, że narzędzia YouTube ułatwiają nam kontrolę nad nielegalnie zamieszczanymi materiałami wideo. Nasza współpraca ma w tym kontekście również wymiar komercyjny.

- Nasi użytkownicy będą teraz mogli znaleźć w YouTube jeszcze więcej swoich ulubionych programów telewizyjnych, co bardzo nas cieszy – stwierdza Adam Kwaśniewski reprezentujący YouTube. - Partnerstwo z TVP oznacza nowe, pionierskie w Polsce, możliwości wykorzystania pełnometrażowych form telewizyjnych online, zarówno jeśli chodzi o rozszerzenie ich zasięgu, jak i dodatkowe przychody. Tego rodzaju współpraca to także oczywiste korzyści dla użytkowników, którzy zyskują nowy, bezpieczny i legalny sposób oglądania ulubionych programów, w wysokiej jakości i kiedy tylko chcą.

Materiałom wideo, które udostępni TVP, będzie towarzyszyć reklama sprzedawana przez YouTube, w tym format InVideo, formaty display i pre-roll. TVP będzie zaś korzystać z technologii YouTube Content ID, czyli narzędzia do identyfikacji treści należących do wydawcy, zamieszczonych w serwisie bezpośrednio przez użytkowników. Dzięki temu narzędziu TVP będzie mogła zdecydować, czy zidentyfikowane w ten sposób filmy wideo zablokować, śledzić, czy wykorzystać komercyjnie.

Informacja ta pochodzi z serwisu online wp.pl

Jak zwykle plany są bardzo ambitne i zobaczymy co z tego wyniknie.

Wróć do „Film/Tv”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość