Na co do kina?

Awatar użytkownika
filmożerca
Raczkujący
Data: 11 lip 2013, 18:48

Na co do kina?

Postautor: filmożerca » 19 lip 2013, 11:51

W tym temacie chciałbym proponować na co warto wybrać się do kina. Wybór jest subiektywny więc nie wszyscy muszą się z nią zgadzać. Jeżeli jakiegoś filmu nie uwzględniłem to oznacza że przeoczyłem go lub nie był wart mojej uwagi. "Poradnik" mam nadzieje że będzie cykliczny, raz w tygodniu. Oczekuję również waszej aktywności w tym temacie, ciekawych rozmów o filmach :)

Legenda

:cool: - Będzie hit
:roll: - Dobry, wart obejrzenia
:? - Średniak, twój wybór
:dobani: - Kicha, szkoda kasy
:mysli: - Ciężki film nie dla każdego

Na początek "Na co do kina?" wybrać się w tym tygodniu.

Jeździec znikąd (The Lone Ranger) :cool:
gatunek: Przygodowy
reżyseria: Gore Verbinski
muzyka: Hans Zimmer
produkcja: USA

Opis:
Indianin Tonto (Johnny Depp) znajduje w górskim kanionie sześciu martwych stróżów prawa. Kiedy zamierza ich pogrzebać, okazuje się, że jeden z mężczyzn daje oznaki życia. Ranny dochodzi do siebie. Opowiada, że nazywa się John Reid (Armie Hammer) i wraz ze swoimi ludźmi został zwabiony w zasadzkę zorganizowaną przez gang okrutnego Butcha Cavendisha (William Fichtner). Temu samemu przestępcy Tonto, jedyny pozostały przy życiu członek swojego plemienia, przed laty poprzysiągł zemstę. Cavendish zrównał z ziemią jego wioskę i zabił większość jej mieszkańców. John Reid wyrusza śladem bandytów jako zamaskowany Jeździec Znikąd, a Tonto mu towarzyszy. Wkrótce dołącza do nich Red Harrington (Helena Bonham Carter), właścicielka objazdowej trupy. Kobieta ma własne powody, żeby uczestniczyć w niebezpiecznej wyprawie – chce dopaść okrutnika, przez którego zamiast nogi ma protezę z kości słoniowej...

Gorący towar (The Heat) :roll:
gatunek: Komedia kryminalna
reżyseria: Paul Feig

Opis:
Sarah Ashburn (Sandra Bullock) to błyskotliwa, pewna siebie i powszechnie nielubiana nowojorska agentka. Szef wysyła ją do Bostonu, gdzie Ashburn ma ująć barona narkotykowego, groźnego Simona Larkina. Agentka przyjeżdża więc na tamtejszą komendę policji i – nie zważając na protesty – zajmuje miejsce parkingowe przebojowej detektyw Shannon Mullins (Melissa McCarthy). Policjantka aresztowała właśnie dilera, który może doprowadzić agentkę do Larkina. Sarah, wbrew rozkazowi kierującego wydziałem kapitana Woodsa (Tom Wilson), przejmuje przesłuchanie. Między rywalizującymi kobietami wywiązuje się bójka. Ale już wkrótce niecierpiące się Shannon i Sarah będą musiały pracować razem...

Frances Ha :mysli:
gatunek: Komedia
reżyseria: Noah Baumbach

Opis:
27-letnia Francis jest nowojorską tancerką, która ledwo wiąże koniec z końcem. Oparcie znajduje we współlokatorce Sophie. Kobiety spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Pewnego dnia Sophie postanawia się jednak wyprowadzić z mieszkania. Przed Francis ciężka lekcja samodzielności, ale i konieczność wytyczenia nowych celów w swoim życiu.

Perfekcjonista (11.6) :?
gatunek: Thriller
produkcja: Francja
reżyseria: Philippe Godeau

Opis:
Historia jednej z największych kradzieży w historii Francji. Kierowca ciężarówki przewożącej bankowe pieniądze, ucieka furgonetką z blisko 12 milionami euro w środku.

Sztuka znikania :mysli:
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
reżyseria: Bartosz Konopka, Piotr Rosołowski

Opis:
Historia haitańskiego kapłana wudu, Amona Frémona, który przyjechał do Polski w 1980 roku. Obserwując wydarzenia stanu wojennego, Amon przywołuje duchy przodków.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Re: Na co do kina?

Postautor: Cian » 20 lip 2013, 19:02

Co do 'Jeźdzca' się zgadzam, zapowiada się niesamowicie :DD Jednak ja wybieram się za tydzień do kina na nową część 'Wolverine'a' z bratem ;)
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
filmożerca
Raczkujący

Postautor: filmożerca » 22 lip 2013, 14:41

Na co do kina w tym tygodniu.

Wolverine (The Wolverine) :cool:
gatunek: Akcja, Sci-Fi
reżyseria: James Mangold

Opis:
Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykłą mocą Wolverine’a, który postanawia wyjaśnić zagadkę swego pochodzenia. Logan Jedzie do Japonii, gdzie musi zmierzyć się z Shingenem Yashidą, szefem tokijskiej mafii. Obydwaj mają porachunki do wyrównania. Logan spotyka też Marikę, córkę Yashidy i swoją dawną narzeczoną.

Obecność (The Conjuring) :cool:
gatunek: Horror
reżyseria: James Wan

Opis:
Badacze zjawisk paranormalnych Ed i Lorraine Warren pracują, aby pomóc rodzinie terroryzowanej przez obecności demona w ich domu. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym duchem, Warrenowie znaleźli się w najbardziej przerażającym przypadku w ich życiu.

RED 2 :cool:
gatunek: Komedia, Thriller, Akcja
reżyseria: Dean Parisot

Opis:
"RED 2" to wysoko oktanowa komedia, sequel światowego przebóju. Agent CIA na emeryturze Frank Moses zbiera swój zespół elitarnych agentów aby wyśledzić skradzioną przenośną broń jądrowe . Aby odnieść sukces, muszą przeżyć armię bezlitosnych morderców i bezwzględnych terrorystów, wszyscy chętni, aby dostać w swoje ręce broń nowej generacji. Misja zabiera Franka i jego załogę do Paryża, Londynu i Moskwy.

Książę nie z tej bajki (Au bout du conte) :roll:
gatunek: Komedia
produkcja: Francja
reżyseria: Agnès Jaoui

Opis:
Laura w wieku 24 lat wciąż czeka na księcia z bajki. Więc kiedy Sandro pojawia się na imprezie, dokładnie tak, jak jej książę w snach, ona myśli, że znalazła tego właściwego. Ale kiedy poznaje Maxime, Laura zaczyna się zastanawiać, czy niektóre ksieżniczki mogą być bardziej urocze niż inne? Czy można spotkać więcej niż jednego księcia z bajki? Ale nie martw się, w końcu wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

Mysle że w tym tygodniu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, mamy niezły wysyp dobrych filmów.

Awatar użytkownika
TomasJ
Zawodowiec
Data: 18 cze 2009, 12:17
Kontakt:

Postautor: TomasJ » 23 lip 2013, 0:46

Wolverine i RED 2 to mogą być dobre filmy,zamierzam się na 1 z tych filmów wybrać :)

Awatar użytkownika
atena600
Prawa Ręka Boga
Data: 16 gru 2009, 17:58

Postautor: atena600 » 23 lip 2013, 19:43

Ciekawe propozycje filmowe "Gorący towar" i "Red 2" oraz "Jeździec znikąd" na pewno warto kupić bilet na takie filmy ;)

janet.szanel19
Nowy
Data: 26 lip 2013, 17:01

Postautor: janet.szanel19 » 26 lip 2013, 17:07

A słyszałam, że film Obecność, jak na horror jest dobry.

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz
Data: 20 maja 2012, 17:14

Postautor: widmo29 » 27 lip 2013, 10:53

Ja również słyszałem że film Obecność jest niezły.

kotarba33
Raczkujący
Data: 27 lip 2013, 12:46

Postautor: kotarba33 » 27 lip 2013, 20:07

oj ja już nie pamiętam kiedy w kinie byłam

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga

Postautor: Cian » 27 lip 2013, 22:45

Wybrałam się dziś na 'Wolverin'a' ;)
Powiem tak: Film był świetny, jedynym minuse jak dla mnie były sceny z Jean, które osobiście strasznie mnie wkurzały :dobani: Ale pozatym przygody Logana w Japonii były zarąbiste :DD

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz

Postautor: widmo29 » 28 lip 2013, 0:23

A był ktoś może na RED 2 ?.

Awatar użytkownika
biedroń
Stały Bywalec
Data: 08 lut 2013, 19:38

Postautor: biedroń » 29 lip 2013, 21:09

Byłem na RED 2 i polecam. Niezły filmik, można się rozerwać. Dzięki filmożerca bo sugerowałem się Twoją oceną :) Mam nadzieje że będziesz dalej polecał dobre filmy :)

Awatar użytkownika
filmożerca
Raczkujący

Postautor: filmożerca » 30 lip 2013, 12:59

Premiery 2 lipca 2013

Legenda

:cool: - Będzie hit
:roll: - Dobry, wart obejrzenia
:? - Średniak, twój wybór
:dobani: - Kicha, szkoda kasy
:mysli: - Ciężki film nie dla każdego

Byzantium :roll:
gatunek: Dramat, Fantasy, Thriller
reżyseria: Neil Jordan
produkcja: USA, Irlandia, Wielka Brytania

Opis:
Matka z córką przyjeżdżają do nadmorskiej miejscowości. Spotkany przypadkowo człowiek proponuje im pensjonat Bizantium który niedawno odziedziczył. Kobiety wyjawiają sekret że są wampirami, wkrótce wszyscy się przekonują ze nie jest to wymyślona historia.

Koneser (La Migliore offerta) :cool:
gatunek: Melodramat
reżyseria: Giuseppe Tornatore
produkcja: Włochy

Opis:
Świat obrazów, dzieł sztuki, antyków i wszystkiego, co wzbudza pożądanie współczesnej "arystokracji". Dyrektor domu aukcyjnego, Virgil Oldman (Geoffrey Rush), nie przypadkiem wchodzi w życie młodej i tajemniczej dziedziczki, Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks), której rodzice zginęli, pozostawiając nie do końca zbadane i ocenione dzieła sztuki. Młody twórca, Robert (Jim Sturgess), pomaga jej w rozpoznaniu majątku, który odziedziczyła. Pojawiają się kolejni doradcy, ale czy na pewno chcą pomóc Clarie? Kto tak naprawdę stoi po jej stronie, a kto czeka na nie swój spadek?

Smerfy 2 (The Smurfs 2) :roll:
gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
reżyseria: Raja Gosnell

Opis:
Gargamel teraz wielka gwiazda magii tworzy smerfopodobne stwory chcąc ujarzmić magiczną esencję Smerfów. Stwory porywają Smerfetkę do Paryża gdzie na ratunek podąża Papa Smerf z ekipą. Używając magicznych kryształów w prawdziwym świecie szukają dawnych przyjaciół.

Był sobie dzieciak :roll:
gatunek: Dramat historyczny
produkcja: Polska
reżyseria: Leszek Wosiewicz

Opis:
Rok 1944, Powstanie Warszawskie. Marek, młody poeta, niedoszły maturzysta, przedziera się z Ochoty do wyzwolonego przez powstańców Śródmieścia. Musi szczególnie uważać na członków Sonderbatallion Dirlawanger, złożonego z kryminalistów. Spotyka Irenę, folksdojczkę szukającą syna walczącego w Szarych Szeregach... Bohaterowie wędrują razem. Młodego chłopca i dojrzałą piękną kobietę łączy wzajemna fascynacja, a zarazem - poczucie zagrożenia. Marek nie wie, że Irena jest folksdojczką, jest przekonany, że jego towarzyszka współpracuje z powstańcami.
Film "Był Sobie Dzieciak" (2013) jest kinową wersją filmu "Taniec Śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego" (2012) To nowy film opowiedziany w nowej formyle, w konwencji przypowieści, kompletnie przemontowany, poszerzony o kontekst historyczny, ze wzbogaconą muzyką odpowiadającą nowej formule dzieła.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga

Postautor: Cian » 30 lip 2013, 13:57

Na chwilę obecną przychylam się do Smerfów... chociaż a ja wiem? Jakoś tak nie ciągnie mnie do ich wersji 3D ;x
Byzantium wydaje się nawet... ciekawe :mysli: Chociaż zraziłam się od wampirów to ten film może być fajny.
Jeszcze przy okazji czekam na 'Elizjum' które ma wyjść 16 Sierpnia :)

Awatar użytkownika
Blain08
Stały Bywalec
Data: 10 maja 2013, 15:40

Postautor: Blain08 » 30 lip 2013, 14:51

Mega! :D

Awatar użytkownika
widmo29
Wyjadacz