Kto słucha rap?

Awatar użytkownika
Thug
Wymiatacz
Data: 15 kwie 2012, 19:02

Re: Kto słucha rap?

Postautor: Thug » 01 lip 2013, 17:26

O młodych napisałem, a starych nie wymieniłem. WWO, Grammatik, Łona, Tymon tak najczęściej. A do tej całej wielkiej grupy raperów, których słucham doszło kolejne xxx nowych, między innymi Projekt Nasłuch, Rover, Raca, Golin, Partyzant, Tusz na rękach, Green i może na chwilę zatrzymam się z wypisywaniem, bo przeciążę nasze forum :D

lichoman
Amator
Data: 18 lis 2012, 15:13

Postautor: lichoman » 01 lip 2013, 18:51

Ja lubię. :P

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 01 lip 2013, 19:34

Z Polskiego rapu tylko Słoń/WSRH :P Z zagranicznego Eminem i Hollywood Undead (Chociaż to bardziej Rapcore, połączenie metalu i rapu)
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
Seven
Zawodowiec
Data: 29 cze 2009, 23:09

Postautor: Seven » 01 lip 2013, 20:57

To musi być straszne, słuchać tylko słonia, czy chady i myśleć, że mają oni jakieś skillsy [*]

Od około trzech lat oddycham rapem. Zaczęło się od Eldo, a konkretnie płyt Grammatika.

Obecnie Eldo nadal jest jednym z moich ulubionych raperów, pozostał mi spory sentyment do niego.

Teraz strasznie jaram się Golinem, Biszem, Łoną, WENĄ (chociaż te najnowsze single mi średnio podchodzą).
Słucham też Sokoła, Pelsona, Włodka, Vienia, lubię też sobie zarzucić starsze kawałki Fisza.
Co tam jeszcze, Miuosh, trochę OSTR, stary Fokus, Molesta, Ras
Nie sposób teraz sobie przypomnieć wszystkich ksywek/zespołów

A i wiadomo - Smarki Smark i Ash z Grammatika - dwa największe zmarnowane talenty

Awatar użytkownika
korkociąg
El Postinio
Data: 16 sie 2009, 19:09

Postautor: korkociąg » 01 lip 2013, 21:06

Z przykrością muszę stwierdzić że słoń ma więcej skillsów jak nie jeden pseudo raper która nawija od roku o tym samym :) Rap musi być brudny i nie dla wszystkich, poza tym trzeba umieć go interpretować jak wiersz a nie pochopnie oceniać po stylu ( bo uzywa więcej bluzgów lub mnie, bo mówi tak o tym a nie inaczej) Rap podobno łączy a nie dzieli, bo chodzi o to samo w nim przecie. Tak - słucham słonia i jaram sie pihem

Awatar użytkownika
Thug
Wymiatacz

Postautor: Thug » 01 lip 2013, 23:09

Nowe single Weny z nadchodzącego albumu są dość słabe, tzn ten numer z Pacakiem przesłuchałem dwa razy i uznałem za asłuchalny, trochę lepiej jest w kawałku "Wzwyż", ale niesamowicie jaram się "Imperium" i "Nic.", ten ostatni wyszedł jeszcze w zeszłym roku. Mieszane uczucia mam co do tej nowej płyty ;)
Seven pisze:A i wiadomo - Smarki Smark i Ash z Grammatika - dwa największe zmarnowane talenty

Beeeng, Smarki Smark wraca do rapu! :D Po długiej przerwie właśnie dogrywa zwrotkę do nowej płyty Starszego Brata, wiadomo - to niby tylko zwrotka, ale ważne, że rap jest w jego życiu ważny. Może wróci, miejmy nadzieję. W kwietniu nawet zagrał hmm no nie można nazwać tego koncertem, ale grał kawałki różnych wykonawców, tam było totalne szaleństwo, nigdy nie widziałem żeby tłum tak bardzo jarał się jakimś raperem
Spoiler:

Awatar użytkownika
Seven
Zawodowiec
Data: 29 cze 2009, 23:09

Postautor: Seven » 02 lip 2013, 11:22

Rap musi być brudny i nie dla wszystkich, poza tym trzeba umieć go interpretować jak wiersz

Ja się z tym całkowicie zgadzam, ale kwadratowe flow słonia jest dla mnie asłuchalne.

Awatar użytkownika
Cian
Prawa Ręka Boga
Data: 04 gru 2010, 22:40

Postautor: Cian » 02 lip 2013, 16:31

Seven pisze:To musi być straszne, słuchać tylko słonia, czy chady i myśleć, że mają oni jakieś skillsy [*]

Każdy ma inny gust, prawda? :] Praktycznie w ogóle nie słucham rapu oprócz właśnie Słonia, więc nie mam się co wypowiadać kto jest lepszy a kto gorszy. Jak dla mnie Słoń jest świetny i to mi starcza ;)
*sets self on fire* whatcha gonna do now mate

Awatar użytkownika
Thug
Wymiatacz

Postautor: Thug » 02 lip 2013, 16:42

korkociąg pisze:Rap musi być brudny i nie dla wszystkich, poza tym trzeba umieć go interpretować jak wiersz a nie pochopnie oceniać po stylu ( bo uzywa więcej bluzgów lub mnie, bo mówi tak o tym a nie inaczej)

Polecam posłuchać LaikIke1, to jest jeden z takich raperów, którego teksty są tak bardzo zawiłe, że zarzucają mu wręcz grafomanię. No ale przecież lepiej zarzucić grafomanię niż zgłębić się w tekst i domyślać się, o co raperowi chodzi.
Co do przeklinania hmmm no jest to element wręcz nieodzowny, nieprzeklinających raperów można policzyć na palcach. Czasami raper używa wulgaryzmów żeby coś podkreślić, niektórzy rzucają nimi na lewo i prawo. Ciekawym pomysłem jest numer Pono, (link w spoilerze), gdzie wulgaryzm jest nawet częściej niż przecinek. Ale akurat to jeden z nielicznych numerów, w których wyszło to dobrze. Ze względu na tematykę, te wulgaryzmy przedstawiają stan ogólnego zobojętnienia uczuć na wszelkie sprawy wokół niego i dobitne przekazanie tego słuchaczowi.
Spoiler:

Wróć do „Muzyka”