Wybor zwierzaka

Bartek77
Raczkujący
Data: 31 paź 2014, 20:53

Wybor zwierzaka

Postautor: Bartek77 » 31 paź 2014, 22:13

Hej. Mam niewielki problem. Zastanawiam się nad sprawieniem sobie jakiegoś zwierzaka. Mam niewielkie mieszkanie i nie mogę mieć większego psa. Nie byłoby to dobre rozwiązanie również dla psa. Zastanawiam się też czy dałbym radę dzień w dzień go wyprowadzać. Pomyślałem, że może lepiej kupić jakieś mniejsze zwierzątko. Jednak ja się nie znam na zwierzętach i nie bardzo wiem jakie zwierzęta mają wymagania. Nie bardzo się też znam jakie wyposażenie jest potrzebne. Wiem, że nawet kupując rybki potrzebowałbym całego wyposażenia. Nigdy nie miałem zwierzaka i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. W każdym sklepie zoologicznym proponują mi prawie wszystkie zwierzaki, twierdząc, że nie będę miał z nimi problemów. Nikt za to nie poinformował mnie jak się je hoduje. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie. Nie chcę szukać najlepszego zwierzaka metodą prób i błędów. Nie chciałbym także stresować się, że nie umiem dbać o niego w odpowiedni sposób. Jakie zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Potrzebne mi jakieś zwierzątko, żeby urozmaicić sobie życie. Niekiedy w takiej sytuacji ludzie adoptują kotka, ale czy warto? Sam się zastanawiam i nie wiem co wybrać. Proszę, pomóżcie mi.

Bartek77
Raczkujący
Data: 31 paź 2014, 20:53

Re: Wybor zwierzaka

Postautor: Bartek77 » 05 lis 2014, 8:18

Od wczoraj jestem posiadaczem kota:

Obrazek

Kupiłem mu karmę, żwirek silikonowy. Jak myślicie - widziałem taką fajną piramidkę (zabawkę) z różnymi kryjówkami. Czy starszego kota można przyzwyczaić do takich "wynalazków" ??

Awatar użytkownika
Bohun
Raczkujący
Data: 20 paź 2014, 15:21

Postautor: Bohun » 06 lis 2014, 11:28

He he, fajny ten Twój kot, gratuluję zakupu :) . Przez moje życie przewinęło się kilka kotów. Co prawda było to ładnych parę lat temu ale mogę Ci coś doradzić w tym temacie. Ciężko mi odpowiedzieć, czy Twojemu mruczkowi spodobałaby się taka piramida. Możliwe, że tak, bo koty lubią różne zakamarki (miałem kiedyś kota, który uwielbiał wciskać się do wersalki i tam spać ;) ). Jeśli jednak ta piramidka jest droga to może lepiej nie kupuj, bo może się okazać, że Twój ulubieniec upatrzy sobie całkiem inne miejsce do zabawy czy spania, więc szkoda kasy. Koty (przynajmniej te, które ja miałem) lubią pudełka (wiesz, takie zwykłe pudełko tekturowe), więc możesz przynieść ze sklepu jedno i zobaczyć, czy mu się spodoba. I tu masz dwie opcje. albo niech to pudełko będzie zamknięte, a Ty zrób w nim dziurę, żeby kot mógł sobie wchodzić do środka albo po prostu niech będzie otwarte od góry (są różne upodobania ;) ). Możesz również czymś mu tam wyścielić w środku.
Jeśli chodzi o zabawę, to koty uwielbiają bawić się nitką z czymś przymocowanym na końcu, np. kawałkiem papieru. Zwiń kawałek papieru, przymocuj do nitki, ciągnij za jej koniec, a kot będzie jak oszalały usiłował go złapać.

A tak w ogóle, to pamiętaj, że kot jest wyjątkowy i niezależny. Nie będzie Ci ślepo posłuszny ale jeśli będziesz go dobrze traktował, to obdarzy Cię tzw. "kocią miłością", a to naprawdę coś niezwykłego :)

P.S. Nazwałeś go już jakoś?

polcia
Raczkujący
Data: 30 gru 2013, 11:57

Postautor: polcia » 07 lis 2014, 11:33

Śliczny kociak;) Ale przyznam, że osobiście mam już dość kotów. Miałam dwa i zdecydowanie bardziej wolę psa. Oczywiście z psem trzeba wychodzić na spacery ale właściciel też powinien uczęszczać na takowe, więc przynajmniej jest mobilizacja;))) Mi ostatnio bardzo spodobały się bichonki, tzn. psy rasy bichon-frise. Jak wpiszecie w google tą nazwę to jako pierwsza pojawia się stronka . Jest tam sporo ciekawych info o tej rasie i jak dla mnie to są słodkie szczególnie szczeniaki. A jeśli chodzi o wyprowadzanie psów to można tylko dwa razy dziennie. tyle czasu to chyba każdy znajdzie;)

Awatar użytkownika
ania110
Fanatyk
Data: 22 sty 2016, 8:25

Postautor: ania110 » 01 mar 2016, 15:42

my kupiliśmy dla synka yorka, właśnie ze względu na jego nieduży rozmiar, myśleliśmy że dzięki temu będziemy mieć trochę mniej obowiązków. niestety okazało się że nie zawsze mniejszy zwierzak oznacza mniej obowiązków. Yorki są cudowne, jednak wymagają znacznie więcej pielęgnacji, co jakiś czas trzeba chodzić z nimi na strzyżenie, bo bardzo szybko im odrastają włosy. na szczęście znajoma poleciła nam salon psiej urody gdzie oferują strzyżenie psów w poznaniu w przystępnej cenie.Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich usług, poza tym już dobrze zdążyli poznać naszego yorka,

zarzadzaj_gip
Raczkujący
Data: 29 maja 2015, 6:27

Postautor: zarzadzaj_gip » 10 mar 2016, 8:58

ja mam maltańczyka, ślicznego małego i białego. Do tego to straszny przytulak.

Wróć do „Turystyka”